Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
hayabusa_gsxr
Мнения: 470
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:12
Автомобил: Opel Vectra B
Двигател: X20XEV
Местоположение: Бургас/Варна

Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

Мнениеот hayabusa_gsxr » Вто 30 авг 2011 17:06


Колеги въпроса ми е защо винаги като натисна този обогатител и колата веднага гасне. Чета че някои колеги го използват при стартиране на мотора, което при мен няма как да стане - просто няма да запали. Имам и един проблем, който може и да е свързан с това - колата пали трудно когато е топла (стартера върти ~2sec).Какво ще кажете имам ли някакъв проблем с изпарителя и свързани ли са 2та изложени по-горе проблема. Може би нови мембрани?




Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

Мнениеот balamata » Вто 30 авг 2011 18:09


Гасне,защото изведнъж и правиш много богата смес и тя се дави.Докато сутрин,нещата са други.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

Мнениеот zdravko_jett » Съб 03 сеп 2011 21:32


колега аз до преди да сменя мембраните и гумичките в изпарителя не използвах обогатителя,смених мембраните и вече всяка сутрин преди да запаля натискам червеното копче иначе няма палене,преди да ги сменя сутрин ако натисна обогатителя и се дави,колеги от форума ми казаха че точно това е правилния начин на работа на вкуумния изпарител преди е палела понеже е изпускало клапанчето в изпарителя и за това е палела без обогатителя


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

Мнениеот Ivan4u » Съб 03 сеп 2011 23:01


zdravko_jett написа:колега аз до преди да сменя мембраните и гумичките в изпарителя не използвах обогатителя,смених мембраните и вече всяка сутрин преди да запаля натискам червеното копче иначе няма палене,преди да ги сменя сутрин ако натисна обогатителя и се дави,колеги от форума ми казаха че точно това е правилния начин на работа на вкуумния изпарител преди е палела понеже е изпускало клапанчето в изпарителя и за това е палела без обогатителя


Много точно обяснено :да: Бащата беше 100% същия случай - палеше без обогатител 8 години . След смяна на мембрани и чарколяци /на 9-тата година mhihi / само загряла пали без обогатител , иначе при всички други положения - само с него .


stanimirstarshi
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 01 апр 2010 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Novi Iskar

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато - обогатител

Мнениеот stanimirstarshi » Нед 04 сеп 2011 15:51


И аз съм с вакумен "Ловато",но само когато е студен мотора ползвам обогатителя,но на топъл си пали веднага. не претендирам,че разбирам,но си мисля,че всичко е до настроика на изпарителя.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта