газова бутилка

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: газова бутилка

Мнениеот muns61 » Вто 06 сеп 2011 23:07


ceci9609 написа:Днеска пак заредих 42л.Отидох до един газаджия тои ми вика това е невазможно защото бутилката е 35л.Минах и при друг тои ми каза че бутилката е 42л и не ми работи изключвателя.Попитах го това проблемлие тои започна да се ваика че било голям проблем и трябва да ми смени евро сондата.Аконякои може да ми каже наистинали е такъв голям проблем

Пак те питам:
Колко ти е пробега с тези 42 литра?
Като питаш нещо във форум, чети отговорите и отговаряй на насочващи въпроси. Инак не виждам смисъл да се хабим...




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: газова бутилка

Мнениеот ktamen » Сря 07 сеп 2011 1:00


agent_kowalski написа:не е така.пропан-бутана и много други неща,от които не разбирам се втечнява при точно определена температура и налягане.нещата са свързани.съответно ако ти зареждат с ниско налягане освен че зареждането става бавно ти вкарват някакъв процент не втечнена газ,който запълва по-бавно бутилката и от тука колонката си отчита като за втечнена газ,но ти плащаш изпарения.в крайна сметка докато се напълни примерно 30 литрова бутика колонката ти е отчела примерно 35.реално бутилката ти е пълна нормално ,колата върви ,но си платил повече.
никой не спори точно кога ше му се задейства клапана,но като на бутилката ти пише някакви литри и вече на колонката са се отчели повече от самия обем на бутилката нещата не са точни.примерно моята ако е 40 примерно дали ще щтракне на 32,33 или 34 не споря,ама като отиде на 39,40,41 и нагоре при положение че все пак на газ съм стигнал до колонката,а не ба бензин и имам поне половин литър останал става scare scare scare

Това, че ни лъжат по газстанциите не само с количеството, но и с качеството е известно на всички и затова не мога да споря. А за останалото трябва да се впусна в дълги и сложни обяснения за критична температура, наситени пари и прочее неща, които нямат нищо общо с проблема на колегата.
И на двете ми бутилки поплавъка не работеше както трябва и през бутилките са минали тонове газ без да имам някакви проблеми, но съм знаел за този проблем и как да зареждам и карам безопасно.
Ремонта може да струва и 5лв ако трябва да се намести само поплавъка, но може и да се наложи да смениш сондата, можеш да послушаш колегата и да зареждаш 35л след като си сигурен, че бутилката е празна и много други варианти има, но е най-добре да караш докато се изпразни и да я отвориш за да видиш какъв е проблема.
Ако сега си паркирал с пълна догоре бутилка и утре я напече слънцето от предпазния клапан ще започне да излиза газ, и колата ще се напълни с взривоопасна смес.

Последна промяна от ktamen на Сря 07 сеп 2011 17:53, променено общо 1 път.


ceci9609
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 17 апр 2011 5:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: cofia

Re: газова бутилка

Мнениеот ceci9609 » Сря 07 сеп 2011 5:42


Пробега сие като за 42л.ЗА товавече разбх че проблема е в евро сондата,атова което пише в паспорта на газовата епълна измислица.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: газова бутилка

Мнениеот Гергин » Нед 11 сеп 2011 17:25


Абе карай си колата и гледай лятото да не я паркираш до горе заредена, на слънце. Голям проблем, няма що :lol:
42 ти е бутилката, 35 зарежда щото ти е блокирал поплавъка. Някой дори умишлено го махат та да си пълни догоре.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: газова бутилка

Мнениеот agent_kowalski » Нед 11 сеп 2011 18:12


това е пълна тъпотия...газостанции има през 50км макс..да беше метан ,който не е много разпространен как да е ама за газта...


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: газова бутилка

Мнениеот Гергин » Пон 12 сеп 2011 10:04


agent_kowalski написа:това е пълна тъпотия...газостанции има през 50км макс..да беше метан ,който не е много разпространен как да е ама за газта...

КОе тъпотия бе ковалски??? Да извадиш едни 30-40лв да ти я оправят и пак да стане след два три месеца или да извадиш едни 100-120лв. минимум да ти сменят сондата?? Като знам какви барутници караме повечето тук, по добре нещо друго да постегне.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: газова бутилка

Мнениеот agent_kowalski » Пон 12 сеп 2011 10:28


тъпотия е да се вадят поплавъци и глупости за да се пълни бутилката на 100%,на който му трябва да си сложи по-голяма.а каква сонда се е развалила на мене на нието една кола нищо не ми се е разваляло,както е сложена бутилката не съм я отварял никога.сегащната съм я отварял,защото сондата ми беше ловато,а един приятел много държеше на такава и ми даде чисто нова brc.и двете работеха без проблем.ако някой си купува боклуци или н-та ръка ..не знам по-добре да спре колата за една седмица да спести още някой лев и да си направи нещата като хората.и аз съм имал моменти да имам доста пари,моменти в които нямам и за една бира и тн.сега като нямаш там 30-40лв нещо да направиш по колата как я караш изобщо....като няма няма..
както и да е идеята ми беше че е тъпо да се правят"манипулации" по бутилки и тн.също пред мен някой зарежда и като почне да клати цялата кола да влезе там още половин литър газ...направо полудявам...като ти е малка бутилката купи си по-голяма(не към теб,по принцип) и с 20литра бутилка човек може да кара газостанции има макс през 50км по цялата страна.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: газова бутилка

Мнениеот Гергин » Пон 12 сеп 2011 17:10


Имаш право.
А тея дето клатят най ги обичам. Смех, та малко е да го утепаш :beat_butt2
Моят също е блокирал, свалих го да го пооправя, два пъти, но не стана и го махнах. Сега като зареждам си имам едно на ум.
На предната кола пак беше блокирал и пак така. Явно като поостарее и от боклуците и времето се прецакват съчмата и пружинката.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: газова бутилка

Мнениеот agent_kowalski » Пон 12 сеп 2011 17:39


да случва се да се развали...иначе скоро не ми се е случвало някой да клати колата пред мен...случвало ми се е,но вече си пиех кафето вътре и само се смях,ама ако е пред мен и няма свободна колонка направо го подпирам и напреде да ходи да плаща на касата...а тоя клати колата 10 минути...(тъмно синьо бмв 520...не че има значение де)... аз дори ако бях от персонала на бензиностанцията (бил съм преди години,но на обект на който нямаше газ,та не съм имал такава чест) направо му казвам да изчезва да плаща,защото така не може от съображения за безопасност..



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта