проблем с ги ренцо ланди

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 604
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот miro_toyaga » Пет 09 сеп 2011 22:16


колеги колата е сеат алахамбра 2.0 ady с газова renzo landi която е слагана в италия
та след изминати 9000км без проблем какъвто и да е реших да отида в официален сервиз за подмяна на филтри
смениха филтрите с оригинални като старият филтър преди газовите инжектори беше марка valtek type 97 със сменяем фитриращ елемент , хората казаха че не е оригинален въпреки че беше хванат със еднократни скоби с каквито е сложен целия инжекцион
та качвам се на колата и изненада , колата спря да върви - просто нема дуща педала до ламарина а тя седи
върнах се и след моите оплаквания казаха че не е възможно и не разбирам ма дигнаха нялягането че било ниско
обаче колата продължава да не върви като преди , пак ходих некви тестове обиколки чупене на ръмена пак обясняват че неразбирам и че всичко е ок и това е положението
преди смяната колата вървеше кат пушка , разход перфектен а сега неще да откъсне като даваш газ ручи и не върви се е едно ней стига газ
та ми се върти една мисъл в главата , дали е възможно стрия филтър да има просто по голям дебит защото видимо е по голям от оригиналния
и ако знаете проверен майстор на renzo landi да кажете къде се намира , защото според мен пичовете не им се занимаваше да си играят с настроики
:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:




Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот everlastt » Съб 10 сеп 2011 19:33


Филтара нямаше ли посока на потока газ, може да са го обърнали.Все пак е малко вероятно , но провери.
Другия вариянт е да го подмениш с друга марка.


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 604
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот miro_toyaga » Съб 10 сеп 2011 23:02


посоката е вярна ,мой приятели който живеят в италия ми намериха филтриращия елемент за 10ев и другата седмица ще го пратят
най-добре беше с оригиналния филтър на ланди ма кат не могат да настроят колата
а пък и някои колега може да каже майстор на тез газови който е проверен


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот i.e.i » Пон 12 сеп 2011 7:29


Може би нещо се е случило с налягането след смяната ,а то е фактор за правилната работа.
Изчакай да дойде филтъра и тогава я пипай.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот muns61 » Пон 12 сеп 2011 8:45


Махни филтъра и сложи една тръбичка с подходящ диаметър - за една проба нищо няма да стане. Ако се оправи, е от филтъра. Ако не - продължаваш нататък.


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 604
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот miro_toyaga » Пон 12 сеп 2011 11:35


бе и аз мислех направо да сложа корубата на филтъра за проба с газаджията , ма фече ми намериха филтъра в италия и по-другата седмица ще е при мен и ще се разбере
засега ще сваля сондата да видя дали има механичен проблем с датчика за нивото на газта понеже фирмения сервиз го гледаха 100 пъти и нищо неустановиха
идеята е да се намери проверени газаджиии за тази марка и да се ходи при тех


Потребителски аватар
miro_toyaga
Мнения: 604
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 22:23
Автомобил: Sharan 18t 20v 2008 automat
Двигател: AWC
Местоположение: София

Re: проблем с ги ренцо ланди

Мнениеот miro_toyaga » Вто 13 сеп 2011 21:46


днес свалих сондата и проблема се оказа механичен - един лос който е супер тъпо измислен
след настройка и монтаж явно пак падна защото се вклинва в една дупка и просто с годините са се по-разбили нещата но като свърши газта ще го помодифицирам и нещата се надявам да си дойдат на мястото



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта