евро сонда, задължителна или не

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

евро сонда, задължителна или не

Мнениеот lucky7o » Нед 11 сеп 2011 18:10


Здравейте, доста време не бях карал колата та вчера най-после намерих време да я подкарам. Имам и газова бутилка, която в момента не ползвам, тъй като трябва да мина на преглед, не че не ми сипваха по газстанциите, а поради факта, че свалях бутилката и сега не съм сигурен дали съм я поставил добре и дали няма да излиза газ-та от някъде. Та на въпроса трябва да отида да мина преглед, а ми казаха, че трябвало да имам въпросната евро сонда, която нито знам какво представлява нито за какво служи :) задължителна ли е и ако да колко струва горе долу като цена + горе долу за работа?




Потребителски аватар
porko
Мнения: 337
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 19:58
Автомобил: VW POLO
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Русе

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот porko » Нед 11 сеп 2011 18:23




Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот lucky7o » Пон 12 сеп 2011 8:30


muns61 написа:Все още не са задължителни, евентуално от догодина.
А колко да ти дадат за старата сонда, при положение, че стара бутилка със сонда на битака на колите се продава за 25 лв...


задължителни или не, конкретен отговор ми трябва, разгледах темите и отговорите са противоречиви, ако има някой запознат на 100 % нека да каже :beer


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот BG_POLICE » Пон 12 сеп 2011 8:44


100% задължителни!!! Ако искаш да минеш на преглед, ама наистина преглед а не някаква проформа, това е първото и може би най-важното нещо което гледат сега! Сам си прецени дали ще слагаш или не, но това не е някаква глупост измислена да ти приберат парите, а нещо което е полезно за теб! Ей това българите сме страшен народ навсякъде се тръби от близо 2 години за това че са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ евросондите и пак има хора, които питат не може ли да се скатаят и да минат метър без тях!!! Ето затова цялата ни държава е на това дередже и НИКОГА няма да се оправим :beat_butt2


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот lucky7o » Пон 12 сеп 2011 9:37


Първо до сега никой не ми е казвал, че трябва въпросната сонда, не съм се и интересувал, ти ако си запознат с газовите уреджи аз не съм, отивам сипвам си и карам. Никъде не съм написал, че няма да я сложа. Питам задължително ли е,или не е. До колкото прочетох аз е задължително още от 2006-та на всяка кола, която се монтира НОВА газова уредба да се слага евро сонда, е моята е сложена 2009-та и явно не е сложена...


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот BG_POLICE » Пон 12 сеп 2011 9:47


Ами прави си сметка при какви майстори си монтирал :) Иначе е похвално, че искаш да монтираш! Само един съвет нека да не е турски боклук за 70 лева! Така или иначе ще я ползваш дълго време!


Потребителски аватар
zdrash
Мнения: 643
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 12:16
Автомобил: Audi A6 4F AQ
Двигател: ASB
Местоположение: RED village

Re: евро сонда, задължителна или не

Мнениеот zdrash » Пон 12 сеп 2011 10:43


Аз си я смених сравнително скоро - защото е задължително
- италианска сонда мисля томасето беше - 130 лв.
- сваляне и надуване на бутилката + протокол от изпитване и преглед - 50 лв.
тотал 180 кинта
успех



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта