Легализиране на газова?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Легализиране на газова?

Мнениеот brum » Съб 17 сеп 2011 15:30


Купих си една витара и към нея имаше бонус газова. Работи си идеално (поне за сега, 4ти ден), но няма нито паспорт, нито евросонда, нито стикер на задният прозорец (италианка е). Тук е карана така година и нещо. Аз за първи път се сблъсквам с газова и съм тотално незнаещ какво, къде и как. Газовата е май от най-простите - с плочка.

Търси се място където могат да я вкарат в законен вид и са да са читави хората. Не искам да ме клатят за глупости, но не искам и за 20лв да ми извадят паспорт и да ме пратят по живо по здраво. Има ли такова място в източна София? И какви пари да очаквам евентуално за тази работа?

Примерно минимален вариант - бутилката се оказва читава, слагат евросонда и вадят документи.

Или лош случай - подмяна на бутилка, евросонда, евнтуални други неща и пак накрая документ.

Трябват ми някакви съвсем ориентировъчни цифри, защото след обслужването на джипчето пари почти не останаха, а трябва да я регистрирам в КАТ.

Мога ли да карам на бензин и газовата да не я ползвам или ще ми се заяждат катаджиите по пътя?




Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот push » Съб 17 сеп 2011 15:39


на мен ми излезе 30 левчета тва със издаването на паспорта ,иначе на стария голф който карах го карах само на бензин обаче бутилката отзад си седеше и едни добри катаджий за малко да го спрат от движение :Mr Green Fun такива са санкциите за нерегристрирана газова


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот brum » Съб 17 сеп 2011 15:45


Ако е за 30лв няма какво да го мисля. Ама ме притеснява работата с това, че ще трябва и евросонда. След нея може да кажат, че и бутилката ми е стара и работата от 30лв ще иде на 300лв...

Кое е удачното решение?


Потребителски аватар
hitrec
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот hitrec » Съб 17 сеп 2011 15:54


Здравей колега имам приятелка в газ сервиз и ще питам тия дни и ще пиша


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот muns61 » Съб 17 сеп 2011 15:57


Ако не ти е ръждива бутилката, слагат ти сонда, за да не си ходиш недостатъчно оскубан, правят ти паспорт, лепят ти лепенката - стикерче, по сегашному и си караш!
Я виж на старата сонда, има ли отгоре някаква бобина, може пък да е евро!


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот brum » Съб 17 сеп 2011 16:00


Гледах я - не е. Няма ни кабели към нея, ни електрически клапан. Само индикатор за количеството газ в бутилката.

А тая евросонда до колко е задължителна?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Легализиране на газова?

Мнениеот agent_kowalski » Съб 17 сеп 2011 17:19


аз доколкото съм чел и чувал е задължителна за монтаж на нови уредби от тази година и задължителна за минване на преглед тази година.иначе си приготви поне 200лв за сонда ,монтаж и узаконяване.аз съм доволен от сервиза на СБА в младост 4,ако го знаеш къде е.работят добре момчетата,не са ми слагали части,които са се скапвали за два месеца,годишен преглед ти гледат нещата,тръби ,маркучи кабели,не е само дай парите и печат.бил съм свидетел как отказват да направят преглед на кола само по документи.
http://www.elenagas.com/index.php?optio ... &Itemid=28



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта