метан уредба-моля за помощ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: метан уредба-моля за помощ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 27 сеп 2011 13:19


явно гледат да им е по-лесен монтажа затова те навиват така.




steisi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 23 апр 2009 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: метан уредба-моля за помощ

Мнениеот steisi » Сря 28 сеп 2011 10:20


A ти имаш ли монтиран такъв аванспроцесор и доволен ли си от работата на двигателя ?


Cимeoн Лaзapoв
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 16:31
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAXA
Местоположение: София

Re: метан уредба-моля за помощ

Мнениеот Cимeoн Лaзapoв » Пет 07 окт 2011 19:42


Аз имам голф на метан и да ти кажа изключително доволен съм, икономията в парите спрямо газта е поне наполовина ако не и повече, в това който иска да вярва който не иска нека тогава да си кара на газ или бензин не ме интересува :lol: Оптималния вариант според мене е да намериш някакъв начин да дойдеш до София, 700 и малко лв ти е чисто нова уредба BRC с монтаж и всичко, от които по-добри няма но е без бутилка. Взимаш си на старо някаква бутилка 30-40литра за 140-160лв и си караш впоследствие с гарантирано огромна икономия. Моноинжекцията е най-доброто за метан или газ, просто почти невъзможно е да гърми, случва се само при калпава настройка иначе няма шанс. Проблеми ако загряваш на бензин когато е по-студено времето няма да имаш никакви. Пък нека си говорят всички колко тежи метана и подобни глупости, лично съм вдигал моята бутилка 40литра не тежи повече от 30-40кг а събира още 6,5кг в себе си. Силно се съмнявам някой да усети толкова разлика в поведението на колата с тия 40-50кг или да се отразява чак толкова на окачването, за нюрбургринг ако се подготвяте има логика де...


ceco_de
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: метан уредба-моля за помощ

Мнениеот ceco_de » Пон 10 окт 2011 18:46


здравей колега,
аз карам мерцедес същият двигател ( М102)на метан повече от 5 години. Работата на двигателя е перфектна и разхода също. Никога не ми е гърмяла, макар да съм с мех. инжекцион. Но всичко по уредбата съм си правил сам, макар и да не съм майстор. Най важното е колата да работи добре на бензин, преди да сложиш метановата уредба. Освен това само и единствено оригинални кабели и свещи. Задължително монтираш аванс процесор иначе прегарят клапаните, колата няма мощност и вдига разхода. Освен това мисля е добре, както и аз съм направил, да монтираш и ламбда контрол система - двигателя става по-еластичен и пъргав и значително се намалява риска от обедняване на сместа и гърмеж. Давай смело - Мерцедеса е желязна кола, но не забравяй това което съм ти казал по=горе



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта