минимално налягане на изпарител Томасето артик

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

минимално налягане на изпарител Томасето артик

Мнениеот tehniiik » Нед 18 сеп 2011 19:59


Здравейте колеги , ГИ-то ми е с този изпарител от заглавието и до колкото знам налягането му трябва да може да се регулира от 90 до 180К .Проблема е ,че с врътката за налягането по ниско от 120кп (1200мбар) налягане не мога да достигна.Възможно ли е проблема да е във вакуума.




Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: минимално налягане на изпарител Томасето артик

Мнениеот eurogas » Пон 19 сеп 2011 6:22


Нещо не е наред, трябва да спада значително по-надолу, върти ли се нормално винтчето за реглаж ? :да:


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: минимално налягане на изпарител Томасето артик

Мнениеот tehniiik » Вто 20 сеп 2011 14:08


Върти се нормално но това показва в края , може би датчика за налягане да не отчита точно не съм го гледал с манометър.


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: минимално налягане на изпарител Томасето артик

Мнениеот tehniiik » Вто 20 сеп 2011 16:36


Според данните на производителя , до колкото разбирам границите които дават са при откачен вакум.
Направих си труда да замеря налягането с манометър (много точен, клас 0,6 диаметърът му е около 15см :applause: ) и при максимално завъртян регулатор на налягането надясно на изпарителя (минимално налягане), манометърът отчете 0.85 бара (при това положение датчика на газовата показва около 1,88 бара),като отчетем, че датчика при атмосферно налягане отчита около 1 бар значи изпарителят си работи нормално и датчика отчита що годе точно.
Все пак не съм много сигурен дали е така затова ме интересува в какви граници трябва да се движи налягането с включен вакум. :beer

datasheet at09.JPG


Никой ли не си е гледал налягането с този изпарител? :?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 144 госта