Влияе ли смяната на въздушен филтър?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот brum » Чет 22 сеп 2011 4:15


Обслужих си колата и си извадих документи на газовата. По първо впечатление гори много, но не върви много. Може ли смяната на въздушния филтър да е повлияла на смесите? Мога ли нещо да корегирам сам или да ходя на газаджия?

Под гори много - 15лв за 100км ги изяжда и при 110-120 (толкова си може), и при 90км/ч. МПСто е Сузуки Витара 91ва, моноинжекцион. Някаква италианска газова с плочка монтирана под моното.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот brum » Чет 22 сеп 2011 8:02


И друго което ми направи впечатление - точно преди да свърши газта (10км) колата тръгва осезаемо по-добре. Това предполагам говори за много богата смес?


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот balamata » Чет 22 сеп 2011 12:06


Със сигурност новият ти филтър оказва влияние на сместа.Трябва ново регулиране.С новия филтър имаш по-голямо пропускане на кислород към двигателя.А със старите регулировки,газта ти идва по-малко за новия кислород.Така,че според мен имаш по-бедна смес и невървежа се опитваш да компенсираш с натискане на педала.Оттам би трябвало да ти идва по-големия разход.Защото 12 на 100 си е наистина голям разход за дълъг път.При загрял двигател си намери максималния празен ход от болта на изпарителя и тогава върти тройника докато ти хареса вървежа.Отвиваш по-малко и пробваш как дърпа колата.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот brum » Чет 22 сеп 2011 15:10


Имам широколентова ламбда. Към какви стойности да се стрема на празен ход и на пълна газ? Питам, защото газаджия да работи ще има чак след 4 дни, а до тогава ще свърша още някоя бутилка газ (ще пътувам).

Сега разхода ми е 220км = 27-28 литра...

Или направо без много настройки да отвия малко тройника? Има ли някъде обяснено коя врътка точно за какво е?

И нали уж на бедна смес се троши мотора. Как оцелява като му давах пълна газ по магистралата?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот muns61 » Пет 23 сеп 2011 8:57


По симптомите ти е богата смес, навий кранчето. Навивай по четвърт оборот и форсирай, като започне да се форсира бавно, малко развий и я пробвай в движение.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Влияе ли смяната на въздушен филтър?

Мнениеот brum » Пет 23 сеп 2011 9:04


Развих малко и нещата се подобриха. Съединителя приплъзваше на бензин, сега приплъзва и на газ. Има една 20 годишна ламбда монтирана на изпусквателния колектор - мисля днес да пробвам какво показва.

Ама ще пробвам и това което ми казваш - навивам кранчетата докато почне да се форсира трудно ще поразвия и ще видя какво ще стане.

Между другото намерих колко е очаквания разход за тоя мотор - газ 12/10 (градско/извънградско), бензин - 10/8. Така че разхода явно не ми е толкова голям. Все пак го водят за джипка с повишена проходимост :) .



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта