Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Bialkov_TDI
Мнения: 70
Регистриран на: Съб 10 ное 2007 14:46
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AJM
Местоположение: Велико Търново

Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот Bialkov_TDI » Чет 22 сеп 2011 18:45


Здравейте колеги мисля да газифицирам на жена ми полото 97 година AER е двигателя но ми казаха че нямало да стане с обикновенна газова уредба защото тръбите били пластмасови а съм виждал такова поло с такава уредба даже ако не се лъжа 1.4 е пак с такива всмукатели. Нека някой който има същото поло и е с такаа уредба да сподели и ако може да даде някой съвет. Благодаря предварително!!!




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот agent_kowalski » Чет 22 сеп 2011 20:10


може да се сложи и обикновенна,множе да върви и две години преди да се скапе,може и 2 дни.както дойде.като цяло като се случи ще дадеш повече пари ,отколкото за ГИ,така че не си заслужава.това нали не значи че няма хора да карат със измислени инсталации с години без проблеми,но всичко е божа работа :)


Потребителски аватар
Bialkov_TDI
Мнения: 70
Регистриран на: Съб 10 ное 2007 14:46
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AJM
Местоположение: Велико Търново

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот Bialkov_TDI » Чет 22 сеп 2011 20:42


agent_kowalski написа:може да се сложи и обикновенна,множе да върви и две години преди да се скапе,може и 2 дни.както дойде.като цяло като се случи ще дадеш повече пари ,отколкото за ГИ,така че не си заслужава.това нали не значи че няма хора да карат със измислени инсталации с години без проблеми,но всичко е божа работа :)
Аз така или инъче съм решил тоя мотор да го изхвърлям от коша и съм замислил ADX 1.3 моноинжекция да сложа но ми е съвестно да го махна здрав а газта така или инъче после ще си остане за следвашият.


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот eurogas » Пет 23 сеп 2011 3:33


Няма смисъл да правиш излишни движения, или сега слагаш ГИ на този мотор и караш само с него, или сменяш сега мотора и му монтираш обикновена система.

От гледна точка на жената водач, ГИ е най-лесен за ползване защото прави всичко сам и работи безотказно, ако има някакъв проблем сам си минава на бензин и всичко е ОК, обикновените уредби монтирани на такъв инжекцион често стряскат водача с ненадейно гаснене и вдървяване на волана, гърмежи и последващия пълен блокаж насред кръстовище и т.н. безумни ефекти, в никакъв случай не си заслужава да подлагаш дамата на такъв стрес, освен ако не ти е ТЪЩА, тогава може. :да:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот agent_kowalski » Пет 23 сеп 2011 8:36


Няма смисъл да правиш излишни движения, или сега слагаш ГИ на този мотор и караш само с него, или сменяш сега мотора и му монтираш обикновена система.

+1 :да:
да не говорим че няма смисъл от смяна на двигатели на антични каруци...има смисъл само ако е умрял нашия и имаме под ръка същия за почти без пари и си заслужава да съживим колата,но човек да се вкарва във филми с инсталции работи,кутии не знам какво...по-добре разкарай колата както е и доплати за друга,с малко късмет ще намериш такава с кадърно монтирана газ,и за теб остава (или за дамата) само да кара/ш.


Потребителски аватар
Bialkov_TDI
Мнения: 70
Регистриран на: Съб 10 ное 2007 14:46
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AJM
Местоположение: Велико Търново

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот Bialkov_TDI » Пет 23 сеп 2011 19:07


agent_kowalski написа:
Няма смисъл да правиш излишни движения, или сега слагаш ГИ на този мотор и караш само с него, или сменяш сега мотора и му монтираш обикновена система.

+1 :да:
да не говорим че няма смисъл от смяна на двигатели на антични каруци...има смисъл само ако е умрял нашия и имаме под ръка същия за почти без пари и си заслужава да съживим колата,но човек да се вкарва във филми с инсталции работи,кутии не знам какво...по-добре разкарай колата както е и доплати за друга,с малко късмет ще намериш такава с кадърно монтирана газ,и за теб остава (или за дамата) само да кара/ш.
Благодаря за отоговора колега но колата ми харесва като купе и салон мисля че няма смисъл за един двигател който е 200лв (примерно) да продавам-купувам търся по нотариуси ала бала а и газовата я имам. По скоро ще и метна един двигаел и ще си я карам.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Въпрос за газова уредба на Polo 1.0 AER

Мнениеот muns61 » Пет 23 сеп 2011 19:38


Ако ще си го сменяш сам - става, ако ще ти го прави някой друг - карай си на бензин, по - евтино ще ти излезе!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта