проблем с газ на Голф 3 1.4 моноинжекция

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
lyubomir86
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 29 сеп 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Рельово

проблем с газ на Голф 3 1.4 моноинжекция

Мнениеот lyubomir86 » Чет 29 сеп 2011 14:21


Здравейте колеги.
Карам Голф 3 от 92-ра година, 1.4 моно, на бензин и газ. От известно време колата ми прави един проблем, за който искам да попитам в настоящата тема. Проблема се явява само при палене, иначе в движение колата работи отлично и на бензин, и на газ. Ключето за смяна на горивата ми е ръчно, с 3 положения (бензин/газ/изключено). Когато паля, винаги си паля на бензин, но при палене колата се дави и двигателя се тресе. Когато цъкна ключа на изключено, тресенето спира и двигателя работи нормално няколко секунди, докато свърши останалото гориво. После обаче като цъкна бензин и запаля, пак започва да тресе. И така, докато поработи известно време, после всичко се нормализира и работи нормално и на газ и на бензин. Днес ми хрумна идеята да спра газта от кранчето на газовата бутилка и при това положение колата си пали и работи перфектно на безнин, без да тресе. И си мисля, че има нещо по газовата система, което не е в ред. Дори когато ключа ми е на бензин, може би пуска и газ и затова се дави. Иначе като газта е спряна от бутилката не се дави. Имате ли предположение какъв може да бъде проблема и дали мога да го отстраня сам ? Предпочитам да ходя на майстор, но в момента съм зле с парите и не мога да му платя, затова питам тук, ако мога сам да си я оправя.
Благодаря предварително за мненията и отговорите.




Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем с газ на Голф 3 1.4 моноинжекция

Мнениеот spirof » Чет 29 сеп 2011 22:26


При работа на бензин не трябва въобще да постъпва газ.
Според мен превключвателя газ-бензин не работи или е поставен грешен.
Провери дали има напрежение на клемите на газовия клапан,когато ключа е в положение бензин.Ако е така,значи проблема е в превключвателя.


sashko_bg
Мнения: 148
Регистриран на: Вто 22 юни 2010 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с газ на Голф 3 1.4 моноинжекция

Мнениеот sashko_bg » Пет 30 сеп 2011 8:06


lyubomir86 написа:Здравейте колеги.
Карам Голф 3 от 92-ра година, 1.4 моно, на бензин и газ. От известно време колата ми прави един проблем, за който искам да попитам в настоящата тема. Проблема се явява само при палене, иначе в движение колата работи отлично и на бензин, и на газ. Ключето за смяна на горивата ми е ръчно, с 3 положения (бензин/газ/изключено). Когато паля, винаги си паля на бензин, но при палене колата се дави и двигателя се тресе. Когато цъкна ключа на изключено, тресенето спира и двигателя работи нормално няколко секунди, докато свърши останалото гориво. После обаче като цъкна бензин и запаля, пак започва да тресе. И така, докато поработи известно време, после всичко се нормализира и работи нормално и на газ и на бензин. Днес ми хрумна идеята да спра газта от кранчето на газовата бутилка и при това положение колата си пали и работи перфектно на безнин, без да тресе. И си мисля, че има нещо по газовата система, което не е в ред. Дори когато ключа ми е на бензин, може би пуска и газ и затова се дави. Иначе като газта е спряна от бутилката не се дави. Имате ли предположение какъв може да бъде проблема и дали мога да го отстраня сам ? Предпочитам да ходя на майстор, но в момента съм зле с парите и не мога да му платя, затова питам тук, ако мога сам да си я оправя.
Благодаря предварително за мненията и отговорите.


Изпуска ти газ от електромагнитния клапан на изпарителя - едно гумено клапанче. Като загасиш двигателя и изпуска по малко газ в колектора и колата после се дави.
Не пишеш каква марка е изпарителя. Моя е Ловато и имам същия проблем. Намерих клапанчето,това дето изпуска, един приятел ми го даде - само че е българско. Другата седмица ще го монтирам да видя какво ще стане.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с газ на Голф 3 1.4 моноинжекция

Мнениеот agent_kowalski » Пет 30 сеп 2011 8:47


много добре си диагностицирал проблема.браво :)
както казаха,явно клапана за газта ти изпуска.ако никога не си го отварял и чистил направи го,може да е пълен с боклуци и да заяжда.
бтв.само като добавка.явно нямаш евросонда щом се получава така.не че това и е идеята,но като газта се спира от две места шанса за такъв проблем намалява принципно.освен това е задължителна вече по закон.като имаш пари виж направи и това.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта