Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот Каспър » Пон 03 окт 2011 18:23


Здравейте. Имам въпросче към колегите с ГИ. Интересно ми е каква е при вас разлика в разхода между бензин и газ съответно градско и извънградско. При еднакви пътни условия и еднакъв товар и стил на шофиране. Условието е колата да е задължително с ГИ, да върви като на бензин и да работи с нормална смес (да не е бедна или богата).
Аз съм с ГИ Фобос от няколко месеца. При мен разхода на газ е с около 2 литра по-висок от бензиновия. Градско ми дава 11 бензин/ 13 газ (20% отгоре), а извънградско 8 бензин/ 10 газ (25% отгоре), което ми се струва прекалено за автомобил с ГИ. Ако беше с АГУ разбирам, но за ГИ 2 литра отгоре не ме радват.
Според мен, а и според прочетеното в сайтовете на доста сервизи занимаващи се с монтирането на ГИ, на газ е нормално да харчи до 10% повече от бензин, а с АГУ 20-25%. Аз мисля, че при ГИ до литър отгоре е приемливо, но по-високи стойности не говорят за добра настройка на инжекциона. Как е при вас?
П.П: Не е лошо да се спомене и марката на ГИ.

Последна промяна от Каспър на Пон 03 окт 2011 19:05, променено общо 2 пъти.




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 03 окт 2011 18:59


ако наистина не усещаш разлика във вървежа май е почти нормално.все пак за да върви колата и е нужно повече количество газ.по-малко енергия има в единица количество газ.ако отидеш да ти направят настройка и се примириш с леко по-мудна кола разхода ти може да е 0.5 над бензиновия и да не усещаш компомис релано с колата,особенно в града.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот Каспър » Пон 03 окт 2011 19:04


Колата е леко по-мудна от на бензин, но е слабо доловимо. Въпреки това мисля че разликата е прекалена :!:


Потребителски аватар
mmkosev
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот mmkosev » Пон 03 окт 2011 19:23


Здравей колега.Аз съм с поло 1.4 мотор.Моята уредба е бсм бардолини.Върви както на бензин така и на газ.Разхода ми на газ е с около литър повече на газ.Преди бях със смотана настройка на ГИ и ми гореше около 2 2 нещо повече от на бензин и беше като спънат кон.Дано съм ти бил полезен.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 03 окт 2011 19:55


наистина два литра според мен и за обикновена уредба е много,а за ги съвсем.ако искаш отиди на друго място да ти направят настройка и да прегледат нещата и пак засечи разхода.


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот landir » Пон 03 окт 2011 20:15


Нормалният разход е до 15% отгоре.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот stefan4o » Пон 03 окт 2011 20:16


Ковалски, стига бе човек. За АГУ били много. Не може на всички колите ни да горят по 8 градско газ :lol:
По темата - 20% разлика не е малко наистина за ГИ, без да ангажирам никой с мнението си. Но и при ГИ има периферия от датчици, която ако не работи коректно носи след себе си вероятно по-висок разход. Или поне така съм чувал mhihi Реално ако предположим, че колата е запазила мощността си на газ, то за да я има трябва да постъпва повече гориво => респ. повече горивна смес като общо количество сравнено с това на бензин. Имаше някъде данни за калоричността на пропан-бутана и горе-долу с тях може да се добие представа, колко повече гориво е нужно. Същия вървеж на газ със същия разход е меко казано научна фантастика. mhihi


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот Каспър » Пон 03 окт 2011 20:23


landir дори и 15% бих преглътнал, но тук говорим за повече.
stefan4o наясно съм, че за да върви като на бензин ще гори малко повече, но в моя случай е доста повече. Инжекциона е нов затова отхвърлям възможността за не работещи датчици. По-скоро става дума за мърлява настройка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот stefan4o » Пон 03 окт 2011 20:41


Каспър написа:landir дори и 15% бих преглътнал, но тук говорим за повече.
stefan4o наясно съм, че за да върви като на бензин ще гори малко повече, но в моя случай е доста повече. Инжекциона е нов затова отхвърлям възможността за не работещи датчици. По-скоро става дума за мърлява настройка.

Допускаш ли, че датчиците може да са... меко казано неточни, менте или както ти харесва да ги наречем? Това, че са нови нищо не значи. То има нови датчици за антифриза, но някои още от завода са си дефектни. Просто ти давам идеи, пак казвам, че не претендирам за достоверност.


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот IvanMan » Пон 03 окт 2011 21:25


ГИ CarGas:
1. Градско 10 бензин/ 11 - 11,5 газ.
2.Извънградско 6,5-7 бензин/ 8-8,5 газ.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 03 окт 2011 21:30


еми два литра чак..преди години си бях играл с настройка на око,ухо,нос и както дойде и колата вървеше съвсем нормално и разхода пак не беше 2 литра повече,някъде по-груби сметки 1.2литра беше отгоре.сега нали първо съм бил сам в колата,второ ако говорим примерно да караш със 160 ( за 1.6 мотор толкова) някъде вече накрая на възможностите на мотора сигурно ще се усети разлика,но така колата е еквивалентна на 80% примерно от карането и и чак два литра разлика не е давала.сега сигурно може да се пусне и още газ и да тръгне още и тогава ще станат 2 и повече литра въпросът е че не е нужно.за градско може да си направиш колата да харчи и колкото бензин и пак да не ти е кой знае какъв дискомфорт шофирането и.за извънградско е друго.точно затова ти бях писал за съвет за моя проблем че вече не се понасяше.за щастие се оправих ,благодаря ти още веднъж за което :beer
а за разхода ми ти май се бъзикаш с мен,ама нали си виждам какво ми излиза от джоба на бензиностанцията.устройва ме така колата и съм доволен.мога и повече да направя просто не ми е потребност нито душевна,нито чак толквоа съм времево ограничен че да цедя колата до дупка..е веднъж два пъти месечно се случва все за нещо да се бърза,ама това е друга тема :) :beer


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот malinakis » Пон 03 окт 2011 22:09


ами според мен не е лошо да ти направят една настройка (така или иначе не е много скъпа)
а дали не може да е от свещи които са за смяна
чувал съм от газаджии че ако вече са износени може да дигнат разхода


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот muns61 » Вто 04 окт 2011 7:37


Каспър написа:Здравейте. Имам въпросче към колегите с ГИ. Интересно ми е каква е при вас разлика в разхода между бензин и газ съответно градско и извънградско. При еднакви пътни условия и еднакъв товар и стил на шофиране. Условието е колата да е задължително с ГИ, да върви като на бензин и да работи с нормална смес (да не е бедна или богата).
Аз съм с ГИ Фобос от няколко месеца. При мен разхода на газ е с около 2 литра по-висок от бензиновия. Градско ми дава 11 бензин/ 13 газ (20% отгоре), а извънградско 8 бензин/ 10 газ (25% отгоре), което ми се струва прекалено за автомобил с ГИ. Ако беше с АГУ разбирам, но за ГИ 2 литра отгоре не ме радват.
Според мен, а и според прочетеното в сайтовете на доста сервизи занимаващи се с монтирането на ГИ, на газ е нормално да харчи до 10% повече от бензин, а с АГУ 20-25%. Аз мисля, че при ГИ до литър отгоре е приемливо, но по-високи стойности не говорят за добра настройка на инжекциона. Как е при вас?
П.П: Не е лошо да се спомене и марката на ГИ.

С кой модел Фобос си? Къде ти е слагана уредбата?
Би трябвало още да си в гаранция, иди да ти я барнат.
На градско ти е горе - долу нормален разхода. И не си мисли, че всички приказки за разход и прочие са верни, ГИ и добре настроена АГУ нямат кой знае колко ралика, по - скоро удобството е на сраната на ГИ.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Колко ви е разликата в разхода бензин/газ за автомобили с ГИ

Мнениеот Каспър » Вто 04 окт 2011 19:00


malinakis пробвах с две марки нови свещи и разхода е същия. Записах си час за настройка, пък да видим какво ще направят.
Щеше ми се от темата да се получи нещо както IvanMan го е написал.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта