Изтичане на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Изтичане на газ

Мнениеот aiptek » Пон 10 окт 2011 21:30


Здравейте ...
Преди няколко дни забелязах че след като се извади пистолета за зареждане на газ от външното тяло ,от съчмата започва да излиза газ и да шуми леко.
Поради факта , че разхода ми се вдигна на 16/100 градско съм принуден да го оправя бързо.
Та въпроса ми е има ли някакви съществени разлики във външното тяло на които да наблегна при покупка на ново.
И лесно ли се сменя това външно тяло.Дайте накакви съвети че смятам да си го оправя сам
Другото което съм замислил да направя е да преместя външното тяло в багажника на колата, за да не се влияе от климата.
Ще сменя още и въздушния филтър.

Ако има още някакъв консуматив който би рефлектирал на разхода кажете, за да сменя и него

Колата е Голф 3 /97 101коня с обикновенна газова




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 10 окт 2011 22:00


ааа не искам да те засегна ,но отиди на сервиз.от начина по който пишеш и разсъждаваш се вижда че не си наясно с много неща.
първо имаш пролем със сондата,а не с пълначката.там има една съчма,която не задържа много така или иначе.след това да я вкараш вътре в купето,първо е незаконно вече,второ при подобна повреда ще се издушиш върте и шанса за беля,ако пушиш примерно е много по-голям.след това няма климата какво да влияе на каквото и да е по пълначката.
отиди на сервиз!!
за газход най-влиея въздушен филтър и свещи.ако не си ги сменял скоро ги погледни.най-вече филтъра.
надявам се да съм помогнал.


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Изтичане на газ

Мнениеот Golf`mafia » Пон 10 окт 2011 22:07


това хич не ти влияе на разхода колега .Този проблем съм го имал на две коли просто има язвички в съчмата и от там пропуска .Оправя се с нова пълначка.Другото което е изтича само газта в тръбичката иначе си ма клапан и не връща от бутилката.Доколкото до това да я вкараш в купето не го прави


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот aiptek » Пон 10 окт 2011 22:43


Отказахте ме от това да я вкарвам в багажника :)
Свещите са сменяни преди около година и половина - две ,това са не повече от 15 хиляди км.Смятам че са добре при положение че нямам проблеми с палене.
agent_kowalski как така имам проблем с сондата.то тва не е ли тази част която се намира в бутилката и измерва налягането на газ в нея.Какво общо имат двете.Проблема ми е в това външно тяло от което се зарежда газ.

А това че ми играят оборотите и на газ и на бензин възможно ли е да е от филтър или свещи?Защото оборотите ми играят от време на време.
Като изключа от скорост оборотите ми падат до 500 и стрелката почва да отива ту до 1000 ту до 500 и така до 900 случвало се е да ми загасне и колата.Но никога не е качвала над 1100 оборота

На колко хиляди километра трябва да се смени въздушния филтър?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 11 окт 2011 9:34


в сондата има клапан принципно който като се зареди газта и спира обратното и изтичане.имал съм преди години проблеми със сонда за 50км ми изтекоха през пълначката 20литра газ.беше отдавна и не помня каква беше точно сондата.разбира се това не означава че при теб проблема е такъв или подобен.така ми казаха газаджиите тогава че пробелема е от сондата и ми сложиха някаква друга втора употреба за малко пари и проблема се реши тогава.един кадет карах тогава.


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Изтичане на газ

Мнениеот Golf`mafia » Вто 11 окт 2011 19:30


5000km е добре да се сменя филтъра .За газта не си казал само при зареждане ли има изтичане или постоянно .За оборотите ако двигателя ти има стъпков мотор много вероятно да е той виновника


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот aiptek » Сря 12 окт 2011 16:36


Смених въздушния филтър и като чели има няква разлика...
Отидох и на сервиз,горе до 5 у-ще в кв.Павлово.Споделих какъв е проблема ми и те казаха че ще ми вземат 30лв. за смяна на пълначката но според тях високия разход не бил от нея.Казаха да си направя диагностика при тях която струва 15лв.Но ми е чудно какво се прави на тая диагностика и дали ще открият истинския проблем на газовата.

Не пожелаха да ми направят прегледа защото съм няма евро сонда.При тях с монтаж струвала 100лв.

Вчера забелязах и друг проблем...като запаля колата и подам газ до 2000 оборота,обикновенно прехвърля на газ.Този път обаче не пожела да прехвърли на газ.В момента в който прехвърли , поработи 1-2 мин на място и се чу едни прещракване и самичка прехвърли на бензин...и така няколко пъти.от какво може да е това пък.?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот agent_kowalski » Сря 12 окт 2011 18:44


газов филтър


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот aiptek » Сря 12 окт 2011 19:09


Трябва да го сменям ли този газов филтър?
Какво представлява и колко струва?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Изтичане на газ

Мнениеот muns61 » Сря 12 окт 2011 19:36


Ковалски, не пиши глупости, това е обикновена газова! Аргументирай се със знания и факти, не с предположения и четено от нета!
Виж си контактите на кабелите, които излизат от ключа, също намотката върху кабела за високо напрежение.
Колкото до теча от пълначката, като заредиш, натисни съчмата, да изтече газта от тръбата. После с пяна виж дали изтича още - ако не, всичко със клапана в сондата е наред.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот agent_kowalski » Сря 12 окт 2011 20:13


като прочетох автоматично преминаване и реших че става въпрос за ги...преглеждах форума в движение и не съм дочел.
извинявам се :beer


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изтичане на газ

Мнениеот aiptek » Сря 12 окт 2011 23:42


muns61 написа:Ковалски, не пиши глупости, това е обикновена газова! Аргументирай се със знания и факти, не с предположения и четено от нета!
Виж си контактите на кабелите, които излизат от ключа, също намотката върху кабела за високо напрежение.
Колкото до теча от пълначката, като заредиш, натисни съчмата, да изтече газта от тръбата. После с пяна виж дали изтича още - ако не, всичко със клапана в сондата е наред.


За кои кабели по точно става дума.
Предполагам не е за тези които са от свещите.?

Попринцип имам същото нещо отпред на колата.Та даже и го сменях наскоро.Сигурен съм ,защото го проверих как изглежда ,та даж3и цената му знам.... 20 левчета


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Изтичане на газ

Мнениеот Гергин » Пон 31 окт 2011 16:37


Къде отвъртя ковалски за една глупава пълначка. Обикновена газова с поплавък. Може и аз да бъркам и да му викат вече - сонда maikomila
Отделно вече уж е задължително да е извън купето. Пробвай както колегата каза да натиснеш съчмата да пусне газ и после провери дали още пуска.
Ако пуска отиваш в първия газаджийски магазин и си взимаш една пълначка. Гледаш под колата къде влиза тръбата в бутилката и завиваш кранчето на бутилката. Сваляш с два ключа 22 ли беше, забравил съм, пълначката. В комплекта си има всичко. Най много да трябва да резнеш или зачистиш малко медната тръба.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта