Колата работи като запушена

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Съб 15 окт 2011 18:14


Разглобих днес първо почнах от трабичката за газ,нямаше запушено след товавидях газовия клапан не е запушен разглобих моноинжекцията и видях,че една гумена гарнитура дето лежи плочката на нея е скъсана и от там май гълга въздух,като си сложа раката и запуша дупката на въздушния филтер пак работи даже има и високи обороти, и като си махна раката и дам рязко газ почва да гарми




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот agent_kowalski » Съб 15 окт 2011 20:17


сменяй скъсания тампон.


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Пон 17 окт 2011 21:50


Смених тампона,смених и плочката за газта,защото се оказа,че е счупен щуцера и самата плочка е за метан, сложих си оригинална за голф 3 обаче сега не иска да пали изобщо пробвахме и с дърпане пак не стана утре ще я закарам на сервиз и ще се види от какво е .


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот onion » Вто 18 окт 2011 15:58


Ако не е много труд и е възможно заради счупения щуцер пробвай със старта плочка!
Провери ли всичко дали си закачил/сложил около карбуратора ?
Въздушния филтър как ти е ? Да не е много затлачен и сега да не му достига въздух , преди е дърпало през тампона.

Колкото и тъпо да е акумулатора как ти е, върти ли или изобщо не иска да завърти ?
Че аз след един двудневен ремонт на отворени врати (лампите светят) останах без акумулатор и нема палене , нито на бутане , нито на дърпане. Дадоха ми ток и запали като пушка.


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Вто 18 окт 2011 17:02


Знаи днес я закарах на майстор и установиха следното: Прескочен зъб на ангренажния ремък заради теч на масло и запушени гърнета. Сега я оправиха малко върви без проблем,ама трябва да си оправя тези проблеми,ангренажния ремък с течовете и гърнетата. Възможно ли е запушеното в гарнетата да е от катализатора и дали е възможно Голф 3 92-ра година да има катализатор защото доколкото знам с катализатор са след 1993-та


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот agent_kowalski » Вто 18 окт 2011 20:56


и двойки има дори с катализатор.опел кадет също.зависи за къде е била предназначена колата.


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Вто 18 окт 2011 22:50


Добре,а възможно ли е този проблем с ускоряването да се дължи на запушено гърне/катализатор ?


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот i.e.i » Сря 19 окт 2011 7:03


Ako е запушено -да.


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Чет 20 окт 2011 0:04


Добре ама странното е,че като я запаля сутрин или примерно поседи 30 минути след като съм я карал и пали веднага ама неможе да се форсир,после като я покарам малко и се отпушва и върви както трябв от време на време при ниските обороти се замисля и като мине 3000 тръгва яко. Ходих днес при един познат тенекеджия и ми каза другата седмица да хода да сменим катализатора или с гърне или с тръба,но това което ме мъчи е дали в възможно да от другите гърнета в тях да е запушено?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот bobocamaro » Чет 20 окт 2011 9:35


Колега махни катализатора, по възможност си го вземи и го "върни" за по-добра цена.
Предпоследното гърне, това до моста, ако е изгнило се откъртват в него едни надупчени тръби, дрънчат и ватата му почва да излита отзад през ауспуха. Пак не се запушва..щото съм го ял.
Крайното гърне е проходно, както и да се скапе не може да се запуши....не знам, махай катализатора :roll:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот muns61 » Чет 20 окт 2011 14:32


На бензин как върви?


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Чет 20 окт 2011 23:29


muns61 написа:На бензин как върви?

Още по-зле особедно сутрин като я запаля и на първия завой вече изгасва после като се развърти малко тръгва но пак гасне,не е от центровката защото я карах на диагностика и ми каза,че от гърнетата прави това.
Другата седмица ще го махам катализатора,но се чуда дали да е с гърне или тръба дайте някакви съвети.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 21 окт 2011 8:04


Сложи си правопоточно гърненце (резонатор,пламегасител) с близък обем, като на катализатора. По принцип може и с тръба, но следващото гърне се издънва по-бързо. Бензиновите движоци имат пламъци в сакса и малко след него, особено под натоварване.
Прикачени файлове
qrbKInP2HS.jpg


Saho_Golf
Мнения: 202
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот Saho_Golf » Вто 20 дек 2011 10:12


Колеги и гърнето смених и се оказа,че не е от него, закарах я на сервиз и ми казаха да си купувам нов компютът моя бил заминал. Купих си нов компютър и нещата се оправиха имаше проблем и с бензиновата нещо беше блокирала и я сменихма с друга. Сега и на газ и на бензин върви перфектно.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Колата работи като запушена

Мнениеот muns61 » Вто 20 дек 2011 10:42


Ама много си беше харесал това "Запушена"!
Да не ти е сифона на мивката?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта