Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
divroker
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 17 окт 2011 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот divroker » Пон 17 окт 2011 9:35


Здравейте колеги,карам голф 3 1,8 аам 75 коня. На газ го карам предимно,сменил съм мембрани и оправих вилките на изпарителя,в града ми харчи около 20 газ. Днез изкарах главата,за да видя какво става. Гумичките бяха кокал,клапаните що годе добре.Отварял съм много коли,и като са вървели на газ изпускателя е с керемиден цвят отвътре,а моя черен?! Моля,ако някой е патил,и е намерил решение да сподели. Мисля да сменя всичко..аз съм ги и купил работите-клапани гумички,всички гарнитури и съединения, и НОВ изпарител ,и ако пак не стане... продавам го.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот muns61 » Пон 17 окт 2011 10:49


Освен смяна на чаркове, трябва и настройка.
Черен ти е от богата смес - много гориво и малко въздух, та затова и разход като на ЗИЛ.
На бензин как е?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 17 окт 2011 11:01


Колега не може да не стане,ако не стане явно не е по твоите възможности и трябва да се обърнеш за помощ към някой :) Иначе ако не ти върши работа колата че ще я продадеш това е ясно :)


divroker
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 17 окт 2011 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот divroker » Пон 17 окт 2011 11:08


На бензин не го карам често..поради обясними причини(цена) но преди да го отвора го покарах малко,и разхода по моя преценка пак е висок.Отворих двигателя в събота,вчера го затворих-с нови клапани,гумички,профилактика на главата,и всички съединения.Предстои да мина преглед,и след това слагам нов изпарител и ще видим. За настройка,работих в сервиз за компютърна диагностика,доста пъти съм настройвал газовото на газ анализатора,но никакъв резултат,от две години е в мен,и винаги е харчила много.Този път ме ядоса и то много 20 разход си е много,двигателя няма проблеми,работи устойчива никакви проблеми в запалителната система,няма колебание в оборотите,гаснене,или глъхнене.Никаква промяна на разхода при "стиснато"и "отпушено" състояние,напротив като я спъна харчи повече.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот muns61 » Пон 17 окт 2011 18:56


Е като го отвори, имаше ли нещо? Защо смени клапаните?


divroker
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 17 окт 2011 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот divroker » Пон 17 окт 2011 21:17


По олямата причина за отварянето беше,че се губи антифриза-от уплътнението на всмукателния колектор,но така или иначе исках да видя как е работил двигателя и има ли евентуални износвания.Е нямаше,и гарнитурата си беше здрава,гумичките бяха кокал,а клапаните добре работили,но имах комплект нави под ръка и ги сложих.Предстои да закупя тов изпарител,и да видя какъв ще е хала.Сега я карам на бензин и рахода е над 10,но под 20 :D :D


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 18 окт 2011 8:37


Това с клапаните просто ти се е занимавало..няма лошо де.Слагай новия изпарител и да видим ще стане ли номера :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот muns61 » Вто 18 окт 2011 10:53


А припасна ли новите клапани?


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот nepreklonniq » Вто 18 окт 2011 17:58


Не се притеснявай, колега! То тоя мотор така си харчи на газ :Mr Green Fun И аз имам същият, но на пасат 1995г. Как ли не се мъчих, по всякакви майстори и диагностики ли не ходих...не ще и не ще да смъкне разхода - с 10 лв. газ - това е около 7,83лт. минавам 50-55км! и то без да я настъпвам повече от 2500об.! Направо съм вдигнал вече ръце! Извън града е около 10/100, но там не я жаля! Сменях платната на изпарителя, правих центровки на запалването и пак е висок разхода...Иначе я паля сутрин на бензин и после като позагрее минавам на газ...абе калпава работа е, но не знам дали е от настройките или от лошата газ дето ни я сипват...Иначе двигателят не е толкова куц, както го описват някои...върви си и си дърпа доста добре...
Ако намериш решение на този проблем с разхода, моля те да го споделиш с нас...
Поздрави!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот stefan4o » Вто 18 окт 2011 18:25


Ако колата е изправна и върви нормално, не е нормално на газ да гори чак толкова много. От голямо значение е и как се кара, щото различни шофьори и начини на употреба могат да дадат фрапиращи разлики. Направил си й профилактика на мотора, сега опитай с читава марка изпарител и хубава настройка (не я скопявай). Ако на бензин гори малко над 10, което смятам за нормално, то тогава проблемът не би следвало да е другаде освен в газовата.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот velinsl » Вто 18 окт 2011 19:47


divroker написа:Аз карам голф-3, 1,8 аам изпарител волтран със сменени мембрани и оправени вилки на около 4 месеца... при пенсионерско каране в града на газ- 19 20, при настъпване малко по малко.. карам го само градско- в добрич(няма кой знае какъв трафик) вчера затворих двигателя смених клапани,гумички,всички гарнитури,пълна профилактика на главата,по двигателя няма елипси и буталата не хлопат грам. Ще сменя и изпарителя ще взема нов ако не се оправи го ПРОДАВАМ death
Ако някой има идея от какво може да е и се е зблъсквал с подобна чума ще съм благодарен да сподели.


Прав е колегата, който е писал да се отпуши системата. Зависи и от това на какви дистанции го караш, ако е по 3-4км нормално или пък ако не минаваш 2000 оборота също. Използвай оптималните оборти за тези двигатели поне 1800 - 2500.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот nepreklonniq » Вто 18 окт 2011 20:30


Прав е колегата, който е писал да се отпуши системата. Зависи и от това на какви дистанции го караш, ако е по 3-4км нормално или пък ако не минаваш 2000 оборота също. Използвай оптималните оборти за тези двигатели поне 1800 - 2500.[/quote]
Да се отпуши ...но как и кое точно??? Интересното е, че колегите ми с 1.8 МИ мотори и те се оплакват от подобен разход... Е, как пък на всички не им е правилна регулировката...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот stefan4o » Вто 18 окт 2011 20:32


Аз пък "познавам" такъв колега с нормален разход. Ха сега де :lol: Не е нормално колата да гори 20/100 в никакъв случай. До около 15-16/100 и то в определени условия (каране предимно студена на къси разстояния) бих го счел за нормално. Но 20...


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот nepreklonniq » Вто 18 окт 2011 20:40


stefan4o написа:Аз пък "познавам" такъв колега с нормален разход. Ха сега де :lol: Не е нормално колата да гори 20/100 в никакъв случай. До около 15-16/100 и то в определени условия (каране предимно студена на къси разстояния) бих го счел за нормално. Но 20...

Ако разбираш от настройки, моля те да ги споделиш...


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с голф-3 ААМ разход на газ

Мнениеот balamata » Вто 18 окт 2011 20:49


Аз съм един от тези с 1.8 АБС,на който голф гори 14 газ през зимата и то в най-големи студове.Говоря само градско.Паля сутрин само на бензин,чакам на място максимум минутка и тръгвайки обръщам веднага на газ.А иначе лятно време ми гори 11 градско.Което считам за нормално в град като Плевен.Моя съвет е да сапунисаш една гъбичка и да пеносаш наред,де що има резбови съединения по газовата.Почваш от сондата на бутилката и след това по изпарител,клапан и т.н.Видиш ли мухурчета е ясна работата.Това го направи на запалена кола.Отделно ако взема да ти обяснявам за шибаните магазинерски плочки с неразчетени правилно дифузери и ще ти се изяснят много неща за повишения разход на газ.Успех!И пиши дали имаш изпускане на газ отнякъде.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта