неиска да пали заради газовоата абф

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

неиска да пали заради газовоата абф

Мнениеот spallding » Нед 30 окт 2011 9:12


колеги голфретката от известно време взе да прави странни чакмаци,пали много трудно със голямо вартене на стартера.забелязал съм че когато сутрин нейска да пали мирише на газ в колата.в случеите когато не мирише си пали чакмак,затова проблема го сварзвам с газовата.марката е бардолини и е газов инжекцион.не сам напално в нещата но според мен някои клапан не затваря и изпуска газ в колекторите цяла нощт и когато подкача бензин после и се смесват и от там се плучава така.искам и вашето мнение по вапроса,поздрави




Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: неиска да пали заради газовоата абф

Мнениеот ivostefanov » Нед 30 окт 2011 9:42


Колега и на мен Мерцедеса ми правеше същите номера и докато проблема не стана постоянен не предприех мерки :banghead:
Ходих на газаджия и просто нямаше клапан който да затваря,човека ги направи и вече 6м. нямам никакви грижи пали от четвърт и на газ и бензин.За година и половина два пъти правих стартер (е на ден паля и гася колата по 100 пъти като такси) така,че няма какво да чакаш и двуомиш предположенията са ти верни. :да:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: неиска да пали заради газовоата абф

Мнениеот muns61 » Нед 30 окт 2011 10:55


Какви са ти рейката, изпарителя и клапана преди изпарителя?


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: неиска да пали заради газовоата абф

Мнениеот eurogas » Нед 30 окт 2011 17:53


ivostefanov написа:Колега и на мен Мерцедеса ми правеше същите номера и докато проблема не стана постоянен не предприех мерки :banghead:
Ходих на газаджия и просто нямаше клапан който да затваря,човека ги направи и вече 6м. нямам никакви грижи пали от четвърт и на газ и бензин.За година и половина два пъти правих стартер (е на ден паля и гася колата по 100 пъти като такси) така,че няма какво да чакаш и двуомиш предположенията са ти верни. :да:


Точно така, бягай да чистиш рейката и си готов. :да:


spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: неиска да пали заради газовоата абф

Мнениеот spallding » Нед 30 окт 2011 18:00


изпарителя ми е бардолини,клапана е на самия изпарител и незнам дали има някава марка,друг клапан нямам а доколкото рейката имаш предвид рейката с дюзите ;ли



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта