Гаснене на газ и на бензин-Решение: датчик на Хол

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот stefan4o » Чет 03 ное 2011 19:39


Аз не съм казал, че съм ги вземал от морги. От колеги от форума съм ги купувал, в моргите малко гледат към звездите като обявяват цените. Оттам почти не пазаря вече. Откак за едно реле 21, което е за мигачи ми поискаха 30 лева сметнах за ненужно да изхранвам тия търгаши-търсачи на будали и/или закъсали хора.




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 03 ное 2011 20:02


то е така де,делко съм търсил когато колата ми е закъсала някъде и ме чака даси я прибера :D ,ама въпроса е че едно е 10лв друго е 70.айде 40 -50 да е било.явно много ни тарашат ....


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот gadniqt » Сря 09 ное 2011 7:54


Здравейте,тъй като проблема не се появи 1 седмица, не съм отишъл да сменя датчика на Хол.
Вчера на студена кола почнаха да играят оборотите няколко секунди,колата почна да се тресе и загасна. След като се изчака няколко минути си пали от раз(в рамките на 300 метра изгасна 2-3 пъти). Ако не се изчака,отпред се получават едни леки "гърмежи" не знам точно как да го обясня :). Та въпроса ми е, дали ако е студена колата тоя датчик на Хол,би трябвало да прави мизерии,че като чета темите,почва да ги прави на загряла кола?
Другият въпрос е,дали алармата може да се "ебава" нещо,но то от нея не виждам как ще ми играят оборотите(нямам имобилайзер)?
Нещо електрониката на газовата,може ли да е от нея?
има ли вероятност ако проблема е датчика на Хол,от него да се е прецакала и 2-та бобина,та сега като го сменя да се наложи пак бобина да сменям?

П.П. Някой колега от Пловдив,ако има някое резервно делко за Г3 АБУ и не му трябва за 10-на дена,ще се радвам да го ползвам,за да не наливам само излишни пари за неизяснен проблем.

П.П2. След като тотално спря да пали,лесно се установи виновника: датчик на Хол (смяна на делко на старо):)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта