Гаснене на газ и на бензин-Решение: датчик на Хол

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Гаснене на газ и на бензин-Решение: датчик на Хол

Мнениеот gadniqt » Нед 30 окт 2011 18:49


Здравейте колеги,
Колата е Г3 АБУ-моно инжекция.
Проблема, е че колата като позагрее(кара се на газ) и почва в движение да се опитва да гасне като се сменят скоростите,натискам педала за газта и все едно няма гориво и претриса,без да играят оборотите преди това. Като спра на светофара и направо гасне и после една минута няма палене нито на газ, нито на бензин, все едно е намокрила свещите. След като запаля после все едно е нямало проблем и си карам...прави го когато си поиска и основно на свободна скорост(проблема е от 2-3 дена). Като карам на бензин нямам никакви проблеми,закачих е на компютър и човека каза че е идеална.
Газовата е слагана преди 30 000 км и от тогава нищо не е барано по нея. Тъй като ще е карам на газаджия тея дни,какво да очаквам,че нищо не разбирам от газови :) ? Ако е запушен някой газов филтър,не би ли трябвало да има загуба на мощоност,а не да гасне? Евентуален проблем с изпарителя ли да очаквам(Ловато е). Въздушният филтър е на 5 000,свещите са нови.

Възможно ли да е от кофти газ,макар че зареждам от винаги в едни и същи бензиностанций и до сега нямам проблеми?

Edit: Проблема се появи и при бензин,колата тотално спря да пали и по първоначални прегледи май бобината е заминала :)

Последна промяна от gadniqt на Пет 11 ное 2011 18:14, променено общо 2 пъти.




gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот gadniqt » Сря 02 ное 2011 18:26


Малко развитие на проблема,след смяна на бобината със друга 2-ра употреба(уж работеща,поне от доверен човек взета) проблема пак се появи с гасненето,започна да гасне на газ след това като се обърне на бензин,върви с доста по малко гаснене. Но предният път като ми угасна и на бензин,колата тотално нямаше палене и се стигна, че свещите нямат искра.
Въпроса е ако нещо не е наред по газовата уредба,може ли да бърка и вървежа на бензин,че като гледам проблема е силно изразен при каране на газ(по малко се проявява на бензин)?

прегледаха ми всичките маркучи уж са добре,палец и капачката са малко зле,ни има още малко "хляб" в тях. Като чета темите дават,че тоя проблем се явява когато има проблем с датчика на Хол..някой ако има идея да сподели какво да кажа да ми проверяват още,че тоя моя познатият майстор и той се изчерпи с идеите.
Проблем се проявява по често при топъл двигател,но и при студен го прави.

То и много много не съм е карал с тоя проблем,така че не знам точно кога се проявява проблема

П.П. Темата може да не е точно за "газ" :)


Потребителски аватар
bojidar_ka
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 21 ное 2010 18:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот bojidar_ka » Чет 03 ное 2011 6:16


Колега и аз имам подобен проблем на гас и бензин си гасне докато е студен.Аз съм се насочил към тампон на моното.Имам съмнения че от дърпа въздух и бърка горивната смес.Хвърли едно око и там .Поздрави


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот gadniqt » Чет 03 ное 2011 9:11


bojidar_ka написа:Колега и аз имам подобен проблем на гас и бензин си гасне докато е студен.Аз съм се насочил към тампон на моното.Имам съмнения че от дърпа въздух и бърка горивната смес.Хвърли едно око и там .Поздрави

Ами то при мен май не е от значение дали е топла или студена....ся след смяна на бобината,има май леко подобрение ама пак си гасне чат-пат. При първо палене подскача оборотомера и гасне(и това го прави когато си иска),после си пали от раз. Сега е оставих в един сервиз(нямах проблем с нея докато отида до сервиза :screwy ) да видим,ама то като го прави проблема когато си иска незнам как ще го хванат :). Моето прилича да е проблем с тока(като ми угасна напълно колата нямаше искра на свещите), май не е до тампона. То и аз грам не разбирам от коли и не мога да дам повече информация :) .


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот stefan4o » Чет 03 ное 2011 9:17


За бобините на Мк3 има доста писано във форума. Като цяло правят проблеми и това, че си взел втора ръка според мен е доста голяма грешка. Твърде е възможно "приживе"(когато е подавала искра на двигателя си) тая бобина да е правила същите мизерии. Но са те убедили, че е перфектна, разбира се. mhihi
Лесно можеш да разбереш дали е от нея - просто хвани някое другарче с МК3 бензиново, вземи неговата бобина и опитай с нея да запалиш. По принцип тези бобини се понапукват (по-точно изолацията им) и оттам следват проблемите. Има писано, пусни една търсачка и чети на воля :beer


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот gadniqt » Чет 03 ное 2011 9:26


Ами бобината казаха,че е пробвана на друга кола и работи(пък и уж е от познат) и предполагам,че не е от нея проблема. Иначе от 2-3 дена чета из форума и наистина тея симптоми са като да е бобина . Въпроса е какво друго наподобява симптомите на бобина. То в крайна сметка ще почна на ред да сменям докато нацеля :). Нещо от газовата(токовата част по точно...реле...) може ли да бърка нещо и прекъсването на безин?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 03 ное 2011 9:31


до сега не съм чул някой да е спестил пари по метода сменям докато уцеля.ако човек не е компетентен се допитва до друг човек компетентен било то приятел или сервиз.
от мен:виж там датчик на хол и такива простотии,щом ти прилича на бубина значи е нещо там от тоците.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гаснене на газ

Мнениеот i.e.i » Чет 03 ное 2011 10:04


Стига ли ток до бобината,когато откаже?
Допълнителна аларма/имобилайзер(някое умиращо реле или корозирали връзки)
Намери познат и пробвай с неговото делко :deal


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот 4i4o-dido » Чет 03 ное 2011 16:21


Датчик на Хол-99,9% ще излезе виновен.Зор видях,пали и незнаеш кога и къде ще предърпа и угасне.


Потребителски аватар
joro_dexter
Мнения: 270
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот joro_dexter » Чет 03 ное 2011 16:31


scare колега и аз имах същия проблем преди време!! смених 4 НОВИ бобини инакрая се оказа , че тъпия ДАТЧИК Н ХОЛ !!!
100% е от него. :012: успех !!!


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Гаснене на газ

Мнениеот gadniqt » Чет 03 ное 2011 16:45


Уф днеска цял ден е седяла в сервиза и е работила на място и то на газ и грам проблем няма :shock . То като гледам ми се появи при първо палене да прескочи оборотомера на 4-5к обороти и да загасне(и то го прави рядко)после си пали от ряз(бобината има ли нещо общо с оборотомера?). Ся с майстора говорих и той мисли за датчик на Хол. Някой може ли да ми каже като цена нов в магазина колко пари е и да ходя да го взимам,че не се търпи така(и после колко струва настройката на Елкон) :)?
Каква е логиката ако е датчик на Хол на Газ да ми гасне доста повече отколкото на бензин?
Преди да сменя на бобината колата тотално беше спряла да пали,на другият ден запали и си работеше,но въпреки това е смених бобината.....каква е връзката като "поседи" тоя датчик 1 нощ без да се бара и да се оправи?

От датчик на Хол може ли да "друса" малко повече колата на свободна(без да играят оборотите),ама то това може и да си го въобразявам,че то като карам и чакам всеки момент да загасне :)

Палеца и капачката били в норма(мери ли са нещо и казали,че са ОК).


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот stefan4o » Чет 03 ное 2011 17:04


gadniqt написа:Уф днеска цял ден е седяла в сервиза и е работила на място и то на газ и грам проблем няма :shock . То като гледам ми се появи при първо палене да прескочи оборотомера на 4-5к обороти и да загасне(и то го прави рядко)после си пали от ряз(бобината има ли нещо общо с оборотомера?). Ся с майстора говорих и той мисли за датчик на Хол. Някой може ли да ми каже като цена нов в магазина колко пари е и да ходя да го взимам,че не се търпи така(и после колко струва настройката на Елкон) :)?
Каква е логиката ако е датчик на Хол на Газ да ми гасне доста повече отколкото на бензин?
Преди да сменя на бобината колата тотално беше спряла да пали,на другият ден запали и си работеше,но въпреки това е смених бобината.....каква е връзката като "поседи" тоя датчик 1 нощ без да се бара и да се оправи?

От датчик на Хол може ли да "друса" малко повече колата на свободна(без да играят оборотите),ама то това може и да си го въобразявам,че то като карам и чакам всеки момент да загасне :)

Палеца и капачката били в норма(мери ли са нещо и казали,че са ОК).

Тоя датчик като започне да се прецаква и прави магарии. За съжаление ги прави когато си поиска, докато накрая изцяло откаже да работи. Нов такъв не е евтин - мисля от порядъка на 80 лева е, според мен за тези пари си вземи 3-4 работещи делка втора употреба от форума и не се занимавай да го сменяваш изобщо. Относно друсането и оборотите - датчикът на Хол не може да окаже такова влияние, по-скоро друсането е от настройките на газовата(при оборотите на ПХ философията на различните газаджии е най-различна).


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 03 ное 2011 18:29


ее къде 3-4 делка работещи за 80лв?ако е така идвам да живея в стара загора.безтуй пия само загорка,та тамън :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот stefan4o » Чет 03 ное 2011 18:50


Купувал съм лично за моята кола две делка - едното за 15, другото за 10 лева (с което съм в момента).


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаснене на газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 03 ное 2011 19:30


баси мамата тука искат поне 70 по моргите за бош и 80 за дюселие.нали с палец с капачка с всичко...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта