Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот tehniiik » Вто 08 ное 2011 15:25


Здравейте колеги питането ми е тази сонда дали ако има висок дебит на газ има клапан който да изключва.По някога като настъпя колата и стигне 5500 оборота хвърля на бензин но не го прави винаги.Филтрите са на не повече от 500 км.
Просто от някъде рязко загубвам налягане на газта и се чудя дали е от сондата или изпарителя не смогва (томасето артик) който е захранен с 6 мм тръба с преход на 8мм до изпарителя. Не знам границата на мощността от която се препоръчва 8мм тръба.:banghead:




Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот eurogas » Вто 08 ное 2011 19:54


Тези проблеми са най-тегави за решаване, най-общо казано всичко по веригата може да те дъни, лично аз винаги слагам дебели тръби 8мм. за да не се пуля след това, поддържам и налични всички размери високодебитни сонди с 8мм изход за по-сериозни коли с над 180-200 коня.

Арктика му дават доста добра мощност по паспортни данни, поставили сме много такива и работят отлично, за съжаление напоследък ги издъниха и над 150 коня умират поради липса на налягане, незнам защо, затова не ги ползвам вече, слагам Меджик с 350 коня.

Тръбата 6мм трябва да е достатъчна, или поне в топлото време небива да имаш ядове, има една особеност, след запушване на филтъра в Арктика, логично го сменяш с нов, да ама не винаги е достатъчно, често се получава едно наслагване на боклук в края на тръбата откъм филтърчето, необходимо е да се шомполира тръбата откъм филтъра с тънка чилична тел, като след това се пуска газ за да издуха боклуците, и така докато потече течна газ от тръбата.

Сондата Ловато има много приличен дебит поради дебелата всмукателна тръба, спокойно храни 200 коня кола, само че и там има някой дреболии, пластмасовата карантия се държи към месинговия фланец с три шестограмни болтчета 3мм., често се отхлабват и пластмасовия мехънизъм увисва надолу, така се засмуква помалко парна фаза, практически изпарителя не получава само течна газ, а каквато пристигне според това колко са разхлабени болтчетата, ремонта е лесен, сваля се сондата и се пристягат винтчетата.


Та, затова казах че проблема е тегав, желаеме ти успех. :да:


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот tehniiik » Вто 08 ное 2011 23:03


eurogas написа:Тези проблеми са най-тегави за решаване, най-общо казано всичко по веригата може да те дъни, лично аз винаги слагам дебели тръби 8мм. за да не се пуля след това, поддържам и налични всички размери високодебитни сонди с 8мм изход за по-сериозни коли с над 180-200 коня.

Арктика му дават доста добра мощност по паспортни данни, поставили сме много такива и работят отлично, за съжаление напоследък ги издъниха и над 150 коня умират поради липса на налягане, незнам защо, затова не ги ползвам вече, слагам Меджик с 350 коня.

Тръбата 6мм трябва да е достатъчна, или поне в топлото време небива да имаш ядове, има една особеност, след запушване на филтъра в Арктика, логично го сменяш с нов, да ама не винаги е достатъчно, често се получава едно наслагване на боклук в края на тръбата откъм филтърчето, необходимо е да се шомполира тръбата откъм филтъра с тънка чилична тел, като след това се пуска газ за да издуха боклуците, и така докато потече течна газ от тръбата.

Сондата Ловато има много приличен дебит поради дебелата всмукателна тръба, спокойно храни 200 коня кола, само че и там има някой дреболии, пластмасовата карантия се държи към месинговия фланец с три шестограмни болтчета 3мм., често се отхлабват и пластмасовия мехънизъм увисва надолу, така се засмуква помалко парна фаза, практически изпарителя не получава само течна газ, а каквато пристигне според това колко са разхлабени болтчетата, ремонта е лесен, сваля се сондата и се пристягат винтчетата.


Та, затова казах че проблема е тегав, желаеме ти успех. :да:

Благодаря ти за подробното разяснение.Лошото при мене е че не винаги го прави.
Аз уж избрах артика заради по големия му капацитет а туко виж ме е издънил.Все пак съм 150 коня и не вярвам да съм му в края на възможностите.Мисля че има колеги с моя мотор и са с аляска и нямат проблеми и за това ме навежда мисълта към сондата някъде да не е проблема.Притеснявам се ако разглобя сондата за да проверя болтовете за които каза после уплътнението към бутилката дали ще уплътнява добре или трябва ново?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот muns61 » Сря 09 ное 2011 8:22


Това със захлаждането на времето ли се появи?


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот tehniiik » Сря 09 ное 2011 20:06


Като ,че ли да но проблема не е винаги на лице.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Обикновена сонда Ловато ограничава ли дебита?

Мнениеот muns61 » Сря 09 ное 2011 20:22


Като падне температурата, пада налягането в бутилката, особено и ако процента на бутана е голям. Минавай на 8 мм. Евентуално и сонда, например ОМВ - М.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: val4ana и 182 госта