Закупуване на автомобил с метанова уредба

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
KASPARIAN
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia 1,9D

Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот KASPARIAN » Съб 12 ное 2011 23:03


Здравейте, решил съм да взема Пасат 1,8 90г.с метанова уредба.Не съм запознат много и затова питам.
1.Какво трябва се провери дали всичко си има уредбата?
2.Как в движение може да се познае че всичко е наред с метановата уредба?
3.След закупуването каква е нужно да се направи за тази уредба,казаха ми за източване на някакво масло в бутилката което оставало от помпите на метан станциите или нещо подобно.
4.Имало метанови уредби без даса монтирани някакви защитни устройства? Как може да се познае това?Става въпрос за защитни клапи от взрив.Това дали е описано в паспорта?
5.Има ли нещо по-различно в задното окачване в сравнение с колите без метан? На какво да обърна внимание по окачването отзад?
6.При смяна на номера и собственик,трябва ли да се минава отново преглед на уредбата?
7.Освен консумативите,какво се сменя по-често по колата които са на газ и на колко/филтри,свещи и т.н./
8.Колата има клима но тъй като е стара,дали ще се намери фреон да се напълни?
Всеки съвет е добре дошъл.
Дали скоро ще има раздел само за метанови уредби?




Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот dushanov » Нед 13 ное 2011 17:56


Колега, ще се опитам да ти отговоря бегло:
1. Метанова бутилка-и, изпарител, ТАП (Тайминг Адванс Процесор-представлява черна кутийка, колкото кутия цигари) с влизащ в нея кабел с куплунг, Емулатор (пак изглежда като ТАП-а).
2. Да не е много по-спъната от колкото на бензин (виждам, че си от Сф. Ако беше в СТЗ щях да ти дам моята кола да покараш).
3. Заеби! (освен ако нямаш излишни пари и нерви)
4. Тази защита повечето случаи се казва "кихалка". Не вярвам да е описана в паспорта на метановата уредба, освен ако не е слагана тук в БГ и всяка част да е описана по фактура или нещо подобно. Тази "кихалка" представлява ... погледни в гаража ми снимката на ДВГ. Ще забележиш, че маркуча за метана влиза в един червен пръстен. Това е ТЯ. Защитата за клапаните е друга бира, която едва ли е монтирана на този пасат!
5. Попринцип се слагат подложки на задното окачване. Гледай колата да изглежда все едно няма нищо отзад (нормална стойка).
6. Заеби! (освен ако нямаш излишни пари и нерви)
7. Масло и маслен филтър 10к км. Въздушен ф-р 5к км. Свещи 20-50к км в зависимост кога започне да ти прави проблеми.
В повечето магазини ще ти препоръчат еднополюсни за метан (CNG)! По-евтини са.
8. Щом има клима, има и фреон. Пълна профилактика на климатика + дозареждане с фреон е около 50лв.

"Дали скоро ще има раздел само за метанови уредби?"
Питай модове, админи, ботове... :lol:

Надявам се да съм ти помогнал! Може да дадеш и малко повече инфо за пасатора... :)


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот kossel » Нед 13 ное 2011 18:42


Метанът е рахат, заповадяй да покараш моя пасат на метан,
като слагах метана имах и пропан бутан и майстора ми каза че може да остане ... така че сега имам и 3 те горива
т.е най лесно мога да направя разлика бензин, LPG , и метан ... :applause:


Потребителски аватар
KASPARIAN
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia 1,9D

Re: Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот KASPARIAN » Пон 14 ное 2011 6:44


"кихалката" е това което е на бутилката в дясно,прилича ми на някакъв тройник? Това е нали?Днес ще пробвам на колежка Г2 който е на метан как върви. Пасата го има в обява в мабилето-2000лв.С Кюстендилски номера.Чакам го през седмицата да го видя.Три електродни свещи не стават ли за метана?Ще пробвам с две коли, ако ми хареса на метан засилвам Полото.
garage.jpg


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот van4ooo » Пон 14 ное 2011 18:48


Кихалката се монтира на кутията на въздушния филтър(виждал съм и на всмукателния колектор)-ако "гръмне" в колектора налягането излиза през тази кихалка ако я няма може да се пръсне филтърната кутия,колектора или някои маркуч.Това ограденото е спирателния кран на бутилката.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Закупуване на автомобил с метанова уредба

Мнениеот dushanov » Пон 14 ное 2011 23:55


Колега KASPARIAN, ето къде ми е кихалката:

А това което си оградил ти наистина е спирателния клапан на бутилката както каза van4ooo
Според мен е по-добре да вземеш човек който разбира със себе си. Не искам да те обидя разбира се! :beer
Прикачени файлове
Untitled.jpg



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта