Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
embichkata
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 20 яну 2010 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот embichkata » Нед 13 ное 2011 11:13


ТА значи вапроса е следният , досега съм имал само коли с карбуратор и нямях никва грижа сам да си оправям всичко , а и газова съм слагал на няколко коли сам и си ми е харчело по 35 лв до морето , та вапросда е следният , който е имал или слагал или е с мех инжекция и газ да даде съвет,купих си единичка кабрио 1.8 мех инжекция , всич1ко съм си сложил по газовата - бутилка , тръбичките пълначка , до клапана отпред за газта , после от клапана кам изпарителя, изпарителя е вързан към големиа кръг , имам тройник с двоен и с единичен реглаж , маркучи , копчето е вързано към клапана за газта .. но до тук . сега трябва да сложа смесителя , намерих един за 24 лв в магазин на козлодуи за механична инжекция тои изглежда така- (смисъл ето качвам снимка на смесителя по долу) ....

та питането е следното , все още не съм спрял бензиновите помпи ( нали са две отзад) за тях мислех да прокарам кабелче от копчето до тях отзад и да ги спирам като превключа на газ и копчето ще им спре захранването ( така ли е правилно или да търся отпред каде са кабелите за помпите , трябва ли да спирам и друго нещо освен тях , аз мисля че не нали е мех инжекция тя ше си цъка на сухо ... и второ струва ми се че на тоя смесител има 3 щуцера за газ ... някои ми каза че имало някъв допълнителен клапан дет се слагал на маркуча от изпарителя към смесителя .. и ако са три входа за газ към смесителя как е подредбата ..? от изпарителя към смесителя .. или ако нещо съм се объркал казваъте кои каквото знае , ???????




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ГАЗ НА 1.8 Механична Инжекция ПОМАГАЙТЕ

Мнениеот stefan4o » Нед 13 ное 2011 12:10


Като за начало - вероятно имаш предвид, че си вързал изпарителя за малкия кръг на охл.система. Ако не е така, то го премести там, понеже разходът никак няма да ти хареса и реално антифриз ще стига до него само, когато започне да отваря термостатът.
Плочката ти можеш да си я сметнеш горе-долу с какъв дифузьор да е, ако знаеш диаметъра на бензиновия такъв. Или поне така пише в един труд на един доцент, който явно е в час с АГУ mhihi Аз му повярвах и съм доволен от резултата. За съжаление точна рецепта невинаги се намира и понякога нещата може да претърпят процес проба-грешка.
Относно изпълнението газ-бензин, ако има как да монтираш трипътен клапан, когато цъкнеш на газ бензинът да спре към инжекцията, но в същото време помпите да си работят и да го претакат през маркучето за излишно гориво (предполагам има такъв) и така бензинът да се върти без да спира. Споровете дали помпите да се оставят да работят или не досега не са разрешени, по собствена преценка е, има си плюсове и минуси, прехвърли малко темите из форума. Кадърното изпълнение задължително включва реле (никакви бутони за директно спиране на помпите), чрез което като се премине от едно на друго гориво то съответно спира или пуска съответното гориво. Ако не си особено наясно с тези неща по-добре си закарай колата на кадърен жичкаджия (във форума не е като да няма), който се е занимавал с такива неща и знае кое и как.


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот mladen1 » Нед 13 ное 2011 20:40


Той embichkata си е купил плочка (смесител) и аз на корадото съм с такава.Незнам обаче дали е наясно че с обикновен ел.изпарител нестава или поне без да се сложи на него още един щуцер за обратният вакум.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот vasko__2 » Нед 13 ное 2011 21:50


На плочката третия щуцер е за "баланс" на изпарителя.Трябва да се навие щуцер в капака на голямата мембрана ( за ниското налягане) на изпарителя.Съответно и заводските отвори на капака да се запушат.И вече новия шуцер се връзва с маркуч към третия извод на плочката за газта. Това всичко заради клапата на дебитомера,коята на "празен ход" е почти затворена и вакума е много голям .Затова трябва да се балансира разреждането от двете страни на мембраната за ниско налягане.


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот mladen1 » Пон 14 ное 2011 18:38


Много подробно го е написал колегата vasko__2 всичко друго е като на обикновенна газова и копчето за превключване е обикновенно с 3 положения .Помпите съм ги прекъснал от бушона .


Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот sando_jilata » Пон 14 ное 2011 19:17


Емба аз съм с 1.8 механична на моя голф и съм на газ без плочка,а ми е пробита купията на въздушния филтър и от там влиза газта.Утре ще ти снимам и ще ги кача да видиш.А за помпите,по добре си ги остави да си работят и да си връщат бензина.


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот mladen1 » Сря 16 ное 2011 3:26


maikomila и как се спира тогава бензина ма МЕХАНИЧНИЯТ инжекцион ???те не са електрически да им резнете + на кабелите.


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот sashobas » Сря 16 ное 2011 8:14


Помпи се спират с реле.


najdobrix
Мнения: 154
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газ на 1.8 механична инжекция помагайте

Мнениеот najdobrix » Чет 17 ное 2011 6:21





Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта