Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот shotoman » Чет 17 ное 2011 8:28


Здравейте колеги,
Снощи докато се прибирах към нас, изведнъж колата загуби мощност, след 30-тина метра тръгна, после отново. Оказа се, че губи единия цилиндър. Като обърна на бензин - няма проблем, обърна ли на газ единия цилиндър изчезва и започва да мирише много. Свалих филтърната кутия, погледнах да не се е извадил някой от маркучите към колекторните тръби - нямаще такъв проблем. Започнах да раздвижвам на ръка магнитните бобинки на газовата рейка, оказа се че едната не работи. Като я поразмърдах тръгна и колата заработи нормално. Сутринта отново работеше на 3 цилиндръра, повторих номера з размърдването и успях да стигна до работа нормално. Някой да е патил от подобен проблем? Инжекциона е "Бардолини" и е на не повече от 15-20к км. :shock




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот stefan4o » Чет 17 ное 2011 8:34


Така както го описваш прилича на хлабава връзка. Няма много за чудене.


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот shotoman » Чет 17 ное 2011 8:48


Т.е. въпросната бобинка да губи маса, това ли имаш предвид?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот muns61 » Чет 17 ное 2011 8:54


Добре де, вместо да пишеш тук, защо не извадиш буксата на бобинката и да зачистиш? Толкова ли не ти идва на ум?
Установил си важното - от къде е проблема. Размърдай си мозъка и намери решение.


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот shotoman » Чет 17 ное 2011 9:54


Хахахаха благодаря колега, просто съм на работа и не мога в момента да се занимавам. Ползвам това време да събера мнения на патили колеги, за да мога довечера да си поиграя. :mrgreen:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот KingoftheROAD » Чет 17 ное 2011 11:32


stefan4o написа:Така както го описваш прилича на хлабава връзка. Няма много за чудене.

Хлабава клема, или прекъснат проводник. Щом знаеш бобинката коя е, направо хващай бика за рогата, извади и намуши 5-6 пъти куплунга, ако това не помогне, пробвай с леко дърпане двата проводника, ако някой е прекъснат би трябвало да се скъса излолацията му в мястото на прекъсване, или наблизо...


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот eurogas » Чет 17 ное 2011 21:15


Досега нямам случай на лош контакт в буксата на инжектор, аз бих замерил с мултицет дали неработещата бобина има съпротивление, има случаи на изтрещяли бобинки, може да се тества и като се разменяр две съседни бобинки.

Най-лошия случай разбира се е изтрещял управляващия транзистор на компа, рядко се случва но е съвсем възможно. :да:


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот shotoman » Пет 18 ное 2011 11:23


Като ги размърдам и работят, утре ще сваля всичко да почистя и огледам. Ще пиша веднага щом имам резултат.


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 1.6 АЕЕ - газов инжекцион, губи цилиндър

Мнениеот shotoman » Нед 20 ное 2011 18:47


Разкачих бобинките, прегледах връзките - от никъде нищо. Сега си работи без проблем. НО имам друг въпрос. Газовия инжекцион ми е BRC, понеже покрай други манипулации ми се наложи да махна акумулатора за повече от час, възможно ли е всички настройки, които сме правили с газаджиите свързани с ковпютъра на газта да са се ресетнали? Питам, защото изведнъж днес колата ми даде 10/100 извънградско, което направо ме стресира. До сега не ми е давала повече от 7.5-8. За първи път днес сипах в Лукойл, до сега само ОМВ. Възможно ли е заради великолепното гориво на Лукойл да ми е друснала такъв разход? Колата е с нови свещи, кабели, филтри.... maikomila



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта