нови менбрани ловато-проблема е решен

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 14:21


scare колеги от както застудя ми иде да си дам колата на втуричните scare разход градско 18/20,без малки обороти и тотал щета дебитомер....Изглежда и мого други страдат като мен за това смятам за редно да споделя проблемите си с вас и се надявам да бъда полезен,пък и старите хора са казали не питай старило-питай патило :да: .Така на кратко колата ми е б3 с двигател 2е и обикновенна газова.До тук нищо не обичаино,но само така изглежда карам на газ от 2007 година и оттогава в колата си винаги имам под ръка покси пол и свински опашки за дебитомера-гърмял ми е поне7/8 пъти.....При колкото и майстори да обикалях всичко беше временно-газанализатори,диагностици,отговорът на всички колеги,(казвам колеги поради тази причина че малко или много и аз работя в сервиз)беше че двигателя 2е не търпи обикновенна газова уредба.Преди няколко седмици пак започнах ходене по мъките,щом малко застудя и започнаха пак детонациии и то ужасни губене на обороти и високи и ниски при незагрят до червено двигател.Естественно смених си кабели,капачка,палец,филтър и свещи и прибегнах пак до услугите на газанализатор за финни настройки на дебитомера и изпарителя.Колата след тази интервенция замърка разход извън градско-9 с много настъпване....Но ефекта беше за кратко на другия ден сутринта колата пак на същото дередже пърди,тряска и така примирих се а и се налагаше да трагвам на път извън София.Докъто изяза от града карах само на бензин,може би 20/30 километра след,което на газ нямаше ядове.Но на един завой,карайки със 120км/ч се наложи да намаля и при повторно подаване на газ :bishop майко мила детонация и всичко свърши.Дебитомера трясна и амин,на сред пътя пак ремонт но уви вече беше за последно остта му се беше изкривила и тотал щета....Със триста зора се прибрах и започнах да умувам как да излекувам проблема един път за винаги :banghead: .Питах доста колеги но един ми направи показно как е решил сложния казус.На ауди някъкво старо моноинжекция беше разрязал челото на смукателния колектор и беше вградил кихалка.Не се поколебах и аз да се заема и по този начин да си излекувам колата.Наложи се да свалям двигател,защото превъртя шестограм на колектора,от там и скъсани шпилки на изпускателния колектор в главата-с две думи весело си беше :lol: .Така след като дадох смукателния колектор на фреза да му направят отвор и монтирах кихлка и шпилките бяха преборени без отваряне на двигател и смяната на феродов диск по между другото, за два дни със дебитомер втора ръка от колегата Барев,тук е и момента да му благодаря :bowdown !Колата беше пак по пътищата но разхода и поведението пак си останаха по старо му :? .Пак на газанализатор и пак нищо...... гърмежи-поне системата със байпасния клапан вършеше работа.Седнах пак във форума и се зачетох,така стигнах до извода че и менбраните на изпарителя са отишли на кино все пак бяха на около 70000кл.Чудих се много дали нов изпарител или менбрани,но след ремонта и многото пари за гориво,май трябваше да пробвам само с менбрани.Отидох в един сервиз за електроника на бул България над Билата,там има един газаджия,който много мои познати ми го препоръчваха, и чудото стана.Смени ми менбраните след като почисти обилно количество мизерии и реглаж,колата полетя....няма детонации,малки обороти-нормални, и всичко е шест :да:

Последна промяна от goroman на Чет 17 ное 2011 19:04, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот Lifeguard » Чет 17 ное 2011 14:36


ускорение и разход как са? :D иначе браво,ама през какво си минал....жал ми стана чак! :?


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 15:32


колега благодаря за съчувствието :bowdown -ускорява като на бензин а за разхода утре ще го засека като тръгна извънградско.
пс.Поздрави :да:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот stefan4o » Чет 17 ное 2011 15:40


Колега, след всичко, което си описал на твое място нямаше да спомена изобщо, че съм автомонтьор. Ако така ремонтираш и хорските автомобили... мале-мила. А правописът ти, нЕ търпи коментар просто :bowdown :063:


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 16:33


:D колега занимавам се с гуми и ходова част и до сега рекламации не съм имал... а работя от няколко години по серзите.Не мисля че е толкова голям проблем че съм сменил местата на няколо букви че да се заяждаш! ако си тръгнал само да спамиш прави го другаде! Аз споделям проблемите си и решението на тях.Никъде в темата не съм се изтъквал като РАЗБИРАЧ,а именно за това казах,че ходя и питам колеги,няма нищо срамно да попиташ като незнаеш нещо! Писах темата на бързо и се извинявам че имам грешки по принцип рядко пиша на кирилица :bowdown


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот stefan4o » Чет 17 ное 2011 16:51


goroman написа::D колега занимавам се с гуми и ходова част и до сега рекламации не съм имал... а работя от няколко години по серзите.Не мисля че е толкова голям проблем че съм сменил местата на няколо букви че да се заяждаш! ако си тръгнал само да спамиш прави го другаде! Аз споделям проблемите си и решението на тях.Никъде в темата не съм се изтъквал като РАЗБИРАЧ,а именно за това казах,че ходя и питам колеги,няма нищо срамно да попиташ като незнаеш нещо! Писах темата на бързо и се извинявам че имам грешки по принцип рядко пиша на кирилица :bowdown

Поднасям своите извинения, помислих, че си от пишман-майсторите :beer


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 16:58


:да: за това е форума да си бъдем полезни един на друг! -кой какви проблеми е имал....и как се е справил с тях! :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот stefan4o » Чет 17 ное 2011 17:02


Ако позволиш коментар по темата ти - обикновено когато колата има проблеми за газ се започва най-напред със запалителната система, мембраните и профилактиката. Редно е като идеш при газаджия с такива проблеми той да пита "Кога за последно е правена профилактика на изпарителя". А при теб нещата са станали малко отзад-напред и си си създал излишни нерви и хамалогия, като си открил същината на проблема чак накрая. Хубавото е, че изобщо е открит, щото понякога и дотам не се стига :beer


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 17:19


Проблема при мен беше че и на бензин имаше катерици,когато смених дебитомера и си направих малко настроика с мултицета по показания от Аутодата,поне на бензин вървеше.Така че когато дебитомера ти прави яд и си работи,когато иска може и двигателя да смениш и пак да имащ разход 20 и повече.А и в моя случаи е гърмял доста пъти.При по агресивно каране и подаване на рязко газ,вероятността пак да гръмне е 50 на 50 таи че няма нищо лошо,че съм сложил клапан.Не са излишни хамалогиите,защото рано или късно един ден пак ще гръмне,но в този случаи аз няма да купувам пак дебитомер! :да:


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 17:25


А и друго колега,като отидеш на газанализатор-там ти настройват и изпарителя.НЕ на ОКО и СЛУХ,а на компа!Това се прави на загрят двигател, в този случаи менбраните в изпарителя вече са омекнали и проблем няма!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот stefan4o » Чет 17 ное 2011 17:30


Мнението ми за газ-анализатора е доста противоречиво. В началото и аз бях доволен, докато не открих топлата вода - колата ми в момента е настроена на слух и усет и съм много по-доволен от съотношението разход/динамика. А мембраната е хубаво да се сменя на някакъв пробег или време, дори и да изглежда добре (моята беше перфектна, според газаджията) :Mr Green Fun


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот muns61 » Чет 17 ное 2011 18:06


goroman написа:А и друго колега,като отидеш на газанализатор-там ти настройват и изпарителя.НЕ на ОКО и СЛУХ,а на компа!Това се прави на загрят двигател, в този случаи менбраните в изпарителя вече са омекнали и проблем няма!

Аз пък да те питам: Как ли са ги настройвали, когато не е имало газанализатор? В движение правихте ли настройка? :D
Майсторът ти е пишман! Борили сте следствието - гърмежите, а не сте търсили причината. Инак има по - елегантен начин да се сложи кихалка на колектора.


Потребителски аватар
goroman
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troqn-Sofiq

Re: нови менбрани ловато-проблема е решен

Мнениеот goroman » Чет 17 ное 2011 18:21


ако смея да попитам какъв е по-елегантния начин за кихалката?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта