Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
peev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 ное 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот peev » Вто 29 ное 2011 18:33


Здравеите на всички.Преди 3 месеца си купих газова уредба Landi Renzo но от самото начало само проблеми с нея.Проблема е следния:като завивам и автомобила гаснее и като изключа от скорост пак,ходех кадето ми я монтираха и ми казаха че проблема ми е от дроселовата клапа а автомобила на бензин ми даржи перфектни обороти и не гаснее.Дадох 1200 лева за уредба и ми побеля косата от нея.Ако някои може да ми помогне да сподели.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот muns61 » Вто 29 ное 2011 20:11


Като гледам цената, явно си с ГИ. За да имаш гаранция, само сервиза трябва да пипа. Бягай при тях и бъди настоятелен!


peev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 ное 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот peev » Вто 29 ное 2011 21:43


ами ходех ама ми казаха че не бил проблема от уредбата и незнам вече какво да правя


hackers
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот hackers » Сря 30 ное 2011 19:36


Тия са пълни некадърници ,11.2008 монтирахами газов инжекцион POLO N6 96гд 1.6 ижекция.и почнаха проблемите колата почна гасне да не държи обороти нито на газ нито на бензин (ходих по сумата и 3 сервиза само ми зимаха парите 120лв и накрая секи вика земиси стъпково моторче честито 500лева ,луди хора то полото неструва 500лв :lol: отворихме го изчистихго финно с контактен спрей 6 лева и заспа.спестих 500лева .Оня ден карамси всичко точно спирам за малко после паля и тръгвам копчето на газовия инжекцион направо изгасна веднага по форумите и отидох в ARGUS.GAZ ЛЮЛИН хората ми обърнаха веднага внимание ,закачаха я на комп и провериха цялата система установиха че проблема е в компа на газовата но нямаха такъв модел име пратиха при човека детоя монтирал ,и така отивам при емо газ излиза един наперен......... с поглед в очите(ОХО ПАЦИЕНТ)и вика какъв е проблема обяснявам му дигам капака паля колата ,навейдасе да слуша кутията на компа на газта ,вика изгорялтие компа нещо бил цъкал но неможел даго прати при в сервис защото кутията му била надрана и изкривена на места (от качествения монтаж лично от емо- можели да сложиш конпютара до акумулатора вързан с свинска опашка и в последствие естествено да бъде напръскан с киселина )ас го махнах ама къде даго ,кабелите не позволяват, между акомулатора двигателя и казанчето за вода. итака само нов
комп 350 лева честито
прибирам се свалям компа ,отварям го и кво да гледам проводника по платката на 2места е изгоряла запойх я и познайте колата си превключи на гас и си работи перфектно ,трябай само реглаш
И ТАКА ИЗВОДА МИЕ САМО НЕКАДЪРНИЦИ КОЙТО ИСКАТ ДАТИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ ЗАЩОТО Е ПО ЛЕСНО И ПО ДОХОДОНОСНО


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот van4ooo » Сря 30 ное 2011 19:52


Къде монтираха уредбата(в сервиз на ланди или)? Ако има проблем в колата който не се усеща много на бензин на газ се усеща повече.Освен да прижалиш някои лев за диагностика поне да си сигурен в колата а и на газаджиите да им кажеш,че си ходил на диагностика.В краен случай се обърни към колегата landir.


peev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 ное 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот peev » Сря 30 ное 2011 20:52


ами монтираха я в сервиз на ланди в стара загора


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот landir » Сря 30 ное 2011 21:22


hackers написа:Тия са пълни некадърници ,11.2008 монтирахами газов инжекцион POLO N6 96гд 1.6 ижекция.и почнаха проблемите колата почна гасне да не държи обороти нито на газ нито на бензин (ходих по сумата и 3 сервиза само ми зимаха парите 120лв и накрая секи вика земиси стъпково моторче честито 500лева ,луди хора то полото неструва 500лв :lol: отворихме го изчистихго финно с контактен спрей 6 лева и заспа.спестих 500лева .Оня ден карамси всичко точно спирам за малко после паля и тръгвам копчето на газовия инжекцион направо изгасна веднага по форумите и отидох в ARGUS.GAZ ЛЮЛИН хората ми обърнаха веднага внимание ,закачаха я на комп и провериха цялата система установиха че проблема е в компа на газовата но нямаха такъв модел име пратиха при човека детоя монтирал ,и така отивам при емо газ излиза един наперен......... с поглед в очите(ОХО ПАЦИЕНТ)и вика какъв е проблема обяснявам му дигам капака паля колата ,навейдасе да слуша кутията на компа на газта ,вика изгорялтие компа нещо бил цъкал но неможел даго прати при в сервис защото кутията му била надрана и изкривена на места (от качествения монтаж лично от емо- можели да сложиш конпютара до акумулатора вързан с свинска опашка и в последствие естествено да бъде напръскан с киселина )ас го махнах ама къде даго ,кабелите не позволяват, между акомулатора двигателя и казанчето за вода. итака само нов
комп 350 лева честито
прибирам се свалям компа ,отварям го и кво да гледам проводника по платката на 2места е изгоряла запойх я и познайте колата си превключи на гас и си работи перфектно ,трябай само реглаш
И ТАКА ИЗВОДА МИЕ САМО НЕКАДЪРНИЦИ КОЙТО ИСКАТ ДАТИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ ЗАЩОТО Е ПО ЛЕСНО И ПО ДОХОДОНОСНО
Кои са некадърници само не разбрах???


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот landir » Сря 30 ное 2011 21:30


peev написа:ами монтираха я в сервиз на ланди в стара загора
Разговарях днес с колегата.Обърнал ти е внимание и сте се движили без да даде никакъв поблем. :( Сменили сте дросела с такъв 2-ра употреба и колата е гаснела и на бензин.Трябва да проверя дали този дросел иска адаптация.Според мен трябва да адаптираш дроселовата клапа.Имате уговорена час за разрешаване на проблема,Не е коректно да се пишат глупости преди да са констатирани проблемите.Ще говоря с колегата и съм сигурен че ще решим проблема без излишни полемики.Лека вечер. :beer


peev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 ное 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот peev » Сря 30 ное 2011 21:57


ееее аз глупости не съм писал много моля просто си споделям проблемите,аз от момчетата които ми я монтираха съм доволен може да има проблем и в автомобила но както казах на бензин ми работи без проблем а на газ нещо куца и затова пиша тук,ако трябва да се адаптира да се направи не е нормално един автомобил като завива и да гаснее и на празен ход пак,и то на газ.


peev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 ное 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот peev » Пон 02 яну 2012 21:32


всочко смених вече, дроселова клапа ламбда сонда термостат термо датчик и прочие.на бензин работи перфектно но на газ същите проблеми ............
отивам в сервиза...


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с газовата уредба-volkswagen POLO

Мнениеот malinakis » Пон 02 яну 2012 22:43


колега и аз имах същия проблем, но на г3 1.6 АЕК - като изключа от скорост гасне (не всеки път, но често и най-вече при висока скорост)
човека който ми я монтира каза, че проблема не е в газовата, а евентуално в моторчето за празен ход (ама аз се чудя защо пък само на газ ще гасне, а на бензин не)
та това моторче не съм го сменял, а до сега смених само свещите
от тогава не съм имал пак същия проблем, но дали е от новите свещи нямам си на идея



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта