Как да прекратя гьрмежите ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 12 дек 2011 16:17


Газта не е бензин иска си 1 куп настроики твоето наи добро решение е газов инжексион :beer




Потребителски аватар
kr1sh0
Мнения: 202
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:39
Автомобил: BMW
Двигател: 335d
Местоположение: София

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот kr1sh0 » Пон 12 дек 2011 22:53


okmok написа:някой може ли да ми каже конкретна причина поради коята вазниквьт гьрмежи и препоръчаите ми как да карам за да избегна гьрмежи ?
някои ми казват че при изпреварване е по добре да премина на по ниска предавка с по високи обороти за да може колата да изгори газовете а не на по висока предавка с повече газ а с по ниски обороти тьй като оставали неизгорели газове и бум бу, бум... ?


Колега, 1во отиди на диагностика, може да трябва да ти се направи 1 центровка и да заработи свестно колата. Кола гърми от куп работи.. кабели, свещи, капачка и палец нови трябва да са ти, смесите зависи какви са.
Всяко едно гърмене и исхвърляне на маркучи ти преебват дебитомера и се разцентрова, оттам може след време и работата на бензин да се влоши, според мене диагностика, да се види кво, що, пък дано минеш по тънката лайстна и да се похвалиш : }}
Иначе всеки ще ти казва.. Газов инжекцион тва онова, аз лично затова карам 1,8моно на газ, защото е много по-елементарно като мотор и ми върши работа, пари за по-скъпа кола дори и да имам, нямам за бензин, затова знам какво е да трябва да извадиш 800-900лв за нормален Г.И., знам какво е и да нямаш, разбирам те. Дано някой по-опитен се изкаже, и помогне, така беше при 2Е гти при мене с газта едно време.. :)


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 13 дек 2011 9:25


kr1sh0 много хубаво го казваш,защото нямаш възможност караш старата кочина,аз правя същото и нямам проблеми,както казваш и ти.
Затова човек като си е взел някаква кола там със съответната електроника,пластмаси или каквото има там ако иска да работи добре е редно да се отнесе към нея с нужните компоненти,части били те за газова уредба или нещо друго.


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Вто 13 дек 2011 10:00


:)


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Вто 13 дек 2011 11:23


вьзможно ли е кранчето на гаста да ми е прекалено отворено и да се получават неизгорели газове и да бум бум... ??


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот mupk0 » Вто 13 дек 2011 11:27


От други пълни инжекции с АГУ,а не ГИ знам,че хубави свещи+кабели хубави= без гърмежи..иначе все гърми :Д


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Вто 13 дек 2011 11:38


така това което смятам да направя е да си сменя свещите... а може ли някои да ми обясни как по точно трябва да изглеждат едни здрави кабели ? да нямат цепнатини по изолацията да стяга добре свеща, да няма нагар или клеасало някаде ? ? ? това ли са изискванията за едни добри кабели ?


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот andreygg » Вто 13 дек 2011 11:57


mupk0 написа:От други пълни инжекции с АГУ,а не ГИ знам,че хубави свещи+кабели хубави= без гърмежи..иначе все гърми :Д


Плюс правилна регулировка на АГУ с газ анализатор и нов въздушен филтър.


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Вто 13 дек 2011 12:13


газаджията ми регулира газовото на бьрзо завьртя кранчето на гаста да пуска повече от кранчето на изпарителя ми реголира оборотите и тожа беше... таки ли става правилното реголиране ? :)


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 13 дек 2011 12:54


Еми казаха ти центровка ,кабели,свещи ,палец капачка.Всяка неизправност по запалителната система увеличава шанса от гърмежи.
Най-истинският съвет е да си спестиш парички за ГИ.Продай изпарителя и другите глупости на части ще вземеш някакви пари.Остави си бутилката и тръбите и после действаш с ГИ.
Направи си една сметка че ако покараш на бензин няколко месеца няма да ти е по-скъпо отколкото да се опитваш да подкараш тази пародия на газова уредба,която явно имаш в момента.Отделно 100% разхода на газ не ти е оптимален +ремонти+нови евентуални проблеми =няма да си на печалба.Така че карай малко на бензин и събирай пари за ги.


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Вто 13 дек 2011 13:02


agent_kowalski написа:Еми казаха ти центровка ,кабели,свещи ,палец капачка.Всяка неизправност по запалителната система увеличава шанса от гърмежи.
Най-истинският съвет е да си спестиш парички за ГИ.Продай изпарителя и другите глупости на части ще вземеш някакви пари.Остави си бутилката и тръбите и после действаш с ГИ.
Направи си една сметка че ако покараш на бензин няколко месеца няма да ти е по-скъпо отколкото да се опитваш да подкараш тази пародия на газова уредба,която явно имаш в момента.Отделно 100% разхода на газ не ти е оптимален +ремонти+нови евентуални проблеми =няма да си на печалба.Така че карай малко на бензин и събирай пари за ги.

човек спри се нервиш !!!


Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот Golf6000 » Вто 13 дек 2011 13:07


мога да ти продам една клапа където се монтирва на въздушния филтър мисля че ще спасиш положението с нея поздрави ако имаш интерес пиши лично


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 13 дек 2011 13:10


Успех
Пожелавам ти да не четем след някоя друга седмица "дебитомера ми стана на свирка какво да прая" :да:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот muns61 » Вто 13 дек 2011 13:37


Golf6000 написа:мога да ти продам една клапа където се монтирва на въздушния филтър мисля че ще спасиш положението с нея поздрави ако имаш интерес пиши лично

Ако ще и 10 клапи да сложиш на филтъра, няма да спасиш колектора!
Взривът на газовъздушната смес почва от цилиндъра, тръгва по колектора и стига до дросела, който, малко или много, връща вълната и цепва колектора. Част от газовете отиват към филтъра и чак тогава кихалката задйства.
Те това е действието на гърмежа. За да върши работа тази клапа, трябва да е монтирана на колектора. За тая цел трябва да го свалиш, да преправяш, и пак не се знае колко ще изкара.
Ако беше моята кола, може да си поиграя, но на клиент - никога. А аз не бих си купил този мотор! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот Golf6000 » Вто 13 дек 2011 13:45


muns61 написа:
Golf6000 написа:мога да ти продам една клапа където се монтирва на въздушния филтър мисля че ще спасиш положението с нея поздрави ако имаш интерес пиши лично

Ако ще и 10 клапи да сложиш на филтъра, няма да спасиш колектора!
Взривът на газовъздушната смес почва от цилиндъра, тръгва по колектора и стига до дросела, който, малко или много, връща вълната и цепва колектора. Част от газовете отиват към филтъра и чак тогава кихалката задйства.
Те това е действието на гърмежа. За да върши работа тази клапа, трябва да е монтирана на колектора. За тая цел трябва да го свалиш, да преправяш, и пак не се знае колко ще изкара.
Ако беше моята кола, може да си поиграя, но на клиент - никога. А аз не бих си купил този мотор! :Mr Green Fun


съгласен съм с теб колега просто имам чаркълъци от газова уредба и предлагам защото съм виждал по други коли които са със обикновенна газова а трябва да са с газов инжекцион че слагат такива клапи а колко вършат работа незнам на 100% защото вече съм на дизелче -4-ка и съм много доволен повече бензинова кола не бих си взел мое мнение има ли сме и 4-ка 1.6 SR но е продадохме поздрави на колегата и другия съвет ми е да събере пари да си е направи като хората защото колекторите не са като на голф 3 а са пласмасови и много лошо ако гръмне :да:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта