Как да прекратя гьрмежите ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот vaiper 1 » Вто 13 дек 2011 16:53


Добре сега ще обясня на колегата защо има разлика между газов инжексион и обикновена газова уредба която тои неиска да смени :D Парво принципно говоря не конкретно за теб а вие си правете изводите.Добавачна система като агу обикновено е груба намеса на работата на компа на колата от там трупа грешки тоя комп и става мазало,недостатаци понижена мощност висок разход Газовиа инжексион е по интелигентна система която вероятноста за грешки е по малак защото работи аналогично с заводскиа комп.За да оставите обикновено агу требват кихалки вижте прочетете и симулатор дасе постави запалителната уредба требва да е изрядна и пак е под вапрос дали нема да гарми което води до лоши последствиа за дебитомера които не е евтин :Mr Green Fun Вие си решавате как да постапите :beer




Потребителски аватар
kr1sh0
Мнения: 202
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:39
Автомобил: BMW
Двигател: 335d
Местоположение: София

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот kr1sh0 » Вто 13 дек 2011 17:17


vaiper 1 написа:Добре сега ще обясня на колегата защо има разлика между газов инжексион и обикновена газова уредба която тои неиска да смени :D Парво принципно говоря не конкретно за теб а вие си правете изводите.Добавачна система като агу обикновено е груба намеса на работата на компа на колата от там трупа грешки тоя комп и става мазало,недостатаци понижена мощност висок разход Газовиа инжексион е по интелигентна система която вероятноста за грешки е по малак защото работи аналогично с заводскиа комп.За да оставите обикновено агу требват кихалки вижте прочетете и симулатор дасе постави запалителната уредба требва да е изрядна и пак е под вапрос дали нема да гарми което води до лоши последствиа за дебитомера които не е евтин :Mr Green Fun Вие си решавате как да постапите :beer

Да добавя 2-3 реда ако е удобно, дано не се сърдиш че те и цитирам колега..
Може би колегата иска да каже накратко, че при газовия инжекцион се копира работата на бензин, затова си остава вървенето и разхода на 99% едно към едно.
Отделно при обикновената газ, каквото и да се сложи, има ли нещо неизрядно по запалителната система, колата ще гръмне, дори и да има плякалка, пак част от детонациите ще стигнат до дебитомера, и той се разцентрова. Всяко гърмене може да бъде фатално... Може лопатката на дебитомера да се счупи и колата да остане на пътя.. може да се прецака работата и на бензин.. Но има много хора дето са си "накарали" пълните инжекции да работят добре и с обикновенна газова уредба, като ги поддържат хубаво, водят ги чат пат на диагностика, за да видят кво се случва с колата и т.н.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 13 дек 2011 19:17


Приятели оставете го...казахме му какво да направи,ако иска.Дано му върви колата с всичките простотии и така.Колегата явно не си прави сметка че за ремонти и глупости ще даде повече от за ГИ, и че като колата не му върви като хората надали икономията му на гориво е повече от 2лв/100км спрямо ако си кара на бензин,ама както си преценява така да направи,негова си е колата и всичко и така.


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Сря 14 дек 2011 1:08


agent_kowalski написа:Приятели оставете го...казахме му какво да направи,ако иска.Дано му върви колата с всичките простотии и така.Колегата явно не си прави сметка че за ремонти и глупости ще даде повече от за ГИ, и че като колата не му върви като хората надали икономията му на гориво е повече от 2лв/100км спрямо ако си кара на бензин,ама както си преценява така да направи,негова си е колата и всичко и така.

еи прасчо тебе когато та натисна тогава ще званиш видял ли си темата каква е... не та питам кое е по добре да слойа ГИ или моето а те питам как савсем др !! детегнало ми е такива нагли п.......а като тебе еиии...


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот Petrolhead » Сря 14 дек 2011 1:27


Препоръчвам продажба на голфа и курсове по български език.
После може и да си намери колегата работа за повече пари, да си купи А8 4.2 бензин и да и зашлеви една плочка. Ако гърми ще казва ме е заради силата и че така гърмят и в ВРЦ


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Сря 14 дек 2011 9:48


Приятелю окмок ,аз идеално те виждам какъв си,но не ти обяснявам дали си прасе и какво ще направя с теб,първо защото ми е под нивото,второ защото хората тука идват да търсят помощ и ти като такъв всички се опитваме да ти помогнем,защото и ти душа носиш и имаш право да бъдеш щаслив.В случея като си караш колата и тя работи.
Още от втория пост съм те видял какъв си и мога да напиша за теб 5 страници личностна характеристика или нещо подобно.По принцип изобщо не обичам хора с твоето поведени и начин на мислене и ценности,но си троша пръстите и се опитвам да ти дам акъл,защото за разлика от тебе съм карал и имал незнам колко коли,а ти до вчера си бил ученик.Поне имай малко уважение и като не ти харесва нещо напипи "пичове мерси за съветите,но ще опитам да подкарам тая газова с риск да остана на пътя някой ден",което е ок преценил си си,ама не се дръж нагло.Идваш за помощ даваме ти акъл,а ти с лошо.Виж че дори не ти предлагам да си купиш по-евтина кола с моно и да си прехвършил тази газ,защото те виждам че ти е под нивото да караш по-стара кола.С голф 4 ще ти се вържат повече селски пръчки,отколкото с голф 3 примерно.Бас ловя че нямаш и стикер "газ" на задното стъкло за да не се излагаш като се прибереш в Ямбол.
Така че не ми обяснявай какво прасе съм,както и не го обяснявай на други хора,особенно ако искат да ти помогнат.Прави си каквото знаеш и все пак успех.Прецени си кое е най-добре за колата ти и дано е така.Аз съм ти нахвърлял някои сметки в предишните мнения,ако решиш можеш да се възползваш от тях на готово и бъди сигурен че са вярни и няма да сбъркаш.
Поздрави :да: :beer


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Сря 14 дек 2011 19:07


agent_kowalski написа:Приятелю окмок ,аз идеално те виждам какъв си,но не ти обяснявам дали си прасе и какво ще направя с теб,първо защото ми е под нивото,второ защото хората тука идват да търсят помощ и ти като такъв всички се опитваме да ти помогнем,защото и ти душа носиш и имаш право да бъдеш щаслив.В случея като си караш колата и тя работи.
Още от втория пост съм те видял какъв си и мога да напиша за теб 5 страници личностна характеристика или нещо подобно.По принцип изобщо не обичам хора с твоето поведени и начин на мислене и ценности,но си троша пръстите и се опитвам да ти дам акъл,защото за разлика от тебе съм карал и имал незнам колко коли,а ти до вчера си бил ученик.Поне имай малко уважение и като не ти харесва нещо напипи "пичове мерси за съветите,но ще опитам да подкарам тая газова с риск да остана на пътя някой ден",което е ок преценил си си,ама не се дръж нагло.Идваш за помощ даваме ти акъл,а ти с лошо.Виж че дори не ти предлагам да си купиш по-евтина кола с моно и да си прехвършил тази газ,защото те виждам че ти е под нивото да караш по-стара кола.С голф 4 ще ти се вържат повече селски пръчки,отколкото с голф 3 примерно.Бас ловя че нямаш и стикер "газ" на задното стъкло за да не се излагаш като се прибереш в Ямбол.
Така че не ми обяснявай какво прасе съм,както и не го обяснявай на други хора,особенно ако искат да ти помогнат.Прави си каквото знаеш и все пак успех.Прецени си кое е най-добре за колата ти и дано е така.Аз съм ти нахвърлял някои сметки в предишните мнения,ако решиш можеш да се възползваш от тях на готово и бъди сигурен че са вярни и няма да сбъркаш.
Поздрави :да: :beer

оо мили ми добри човече... дано да не дава господ да те засека някаде...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот stefan4o » Сря 14 дек 2011 19:09


:shock Очакваш ли някой да ти помогне, дори и да може с такова отношение към колегите?


okmok
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 01 фев 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот okmok » Сря 14 дек 2011 19:25


stefan4o написа::shock Очакваш ли някой да ти помогне, дори и да може с такова отношение към колегите?

вече не!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да прекратя гьрмежите ?

Мнениеот agent_kowalski » Сря 14 дек 2011 19:44


Както прецениш така.Хората ти дават съвети ти ги наричаш прасета и ги заплашваш с бой...
Успех в живота :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта