прословуатата зимна газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот i.e.i » Чет 22 дек 2011 15:56


Имам чувството, че в ЕКО не лъжат, колата ми върви доста прилично

И аз почти 2 години ,докато я смених :banana




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 22 дек 2011 18:56


За да не пускам нова тема искам да попитам нещо пак свързано с газта и зимата.По принцип ми е изгорял тампона където се захваща гърнето за колектора.Издава един много специфичен звук ,който ми харесва не е силен и дразнещ.Та както и да от там обаче като е пуснат вентилатора по-силно независимо дали на парно или не се усеща лека миризма на газ.Винаги е било така и миризмата винаги е била съвсем лека и не е дразнила нито мен нито пътниците ми.Сигурен съм че нямам проблем с газовата,защото и на бензин като карам мирише на бензин.В смисъл на каквото мирише като застанеш отзад до гърнето на това мирише и от вентилатора.Да обаче днеска както заваля снега нещо понамирисва повечко,на бензин покарах пак си мирише на бензинови....пушаци от гърнето.
Та възможно ли е да има това нещо общо с времето,атмосферното налягане и подобни неща сега заради снега пушаците от колите да се задържат повече на ниовото на земята и по-бавно да се качват нагоре в атмосферата.Нищо не ми е ставало по колата точно днеска че да мирише повече,нито звука от гърнето е променен нещо да се е разместило или да е станало.Това нещо се наблюдава като колата седи на място или се движа бавно,което е било в голяма част от времето днес поради снега.Ако някъде се случеше да карам поне с 60 миризмата изчезва на 98%.Какво мислите? :beer


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот i.e.i » Чет 22 дек 2011 19:32


Колкото по-добре гори,мириса и дима са по-малко(важи за всички горива).
Сега ,ако направиш реглаж ще е по-добър от с газ анализатор.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот stefan4o » Чет 22 дек 2011 19:38


Може ли малко разяснение за димът, той мирисът е ясен. При мен като я настроя на прекалено богата смес понамирисва на сурова газ. Като оправя сместа, започват да излизат пръски вода и миризмата сякаш изчезва, заедно с детонациите в гърнето (всъщност те са ми най-добрият ориентир като настройвам ПХ на колата). Винаги съм знаел, че при горенето се отделя вода - колкото повече, толкоз по-добре е изгоряла сместа. Или греша?


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот nepreklonniq » Чет 22 дек 2011 19:47


При мен също намирисва на газ от вентилатора и то от 2-3 дни. Иначе добре си гори де - вече писах в друга тема... Въпросът е защо мирише, при положение че кюнците са напълно здрави?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 22 дек 2011 19:52


Предполагам ми разбрахте идеята.В никакъв случай не мирише на сурова газ.И до гърнето като клекнеш не мирише на сурова газ,но си има една миризма ,която си е типична за газ,като си на бензин е друга пак типична и в зависимост от това на какво съм в момента като пусна вентилатора мирише на съответното нещо.Идеята е че до сега дори да работи вентилатора постоянно трябва да си навреш носа в духалките за да го усетиш ,а сега си се усеща повече.Един приятел се качи еднеска и след 30 секунди вика "на какво ти смърди в колата",в смисъл не е да си въобразявам.Центровки не съм правил от пролетта.Въпроса е че не може от днес за утре да се прецака нещо.Разлика в дрънченето на гърнето и в поведението на колата няма.Единственото с,което си го обяснявам е че от влажното е студено време пушаците от колите се задържат по земята и вентилатора ги смуче.На един светофар седях на няколко метра от отдушник на Макдоналдс и веднага замириса вътре на картофи,без да имам отворен прозорец.От къде смуче вентилатора идея си нямам :(
@Hristo Dimov а де и мойте са здрави.Миналата зима сменях всичко без първата тръба и съм сигурен че ми е прецакан тампона който е между нея и изходящия колектор.Като съм на бензин от вентилатора мирише на бензин,като съм на газ на газ,въпроса е че сега мирише повече от вентилатора и на газ и на бензин също мирише повече и то от днеска.Вчера не съм карал ,но то от тогава е значително по-студено времето.А този тампон ми беше здрав миналата зима така че не мога да направя сравнение.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот i.e.i » Чет 22 дек 2011 19:57


си има една миризма ,която си е типична за газ,като си на бензин е друга пак типична

Бензина и 100ок,пак си "душка".Газта изгори ли добре само вода и СО2 без мирис.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Чет 22 дек 2011 19:59


Еми сега на кола с карбуратор и обикновенна газова няма как да изгори 100% добре.Идеята на въпроса ми е друга....


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот i.e.i » Чет 22 дек 2011 20:29


Ако е правилно регулирана само при двутактовия двигател % са по-малко.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта