прословуатата зимна газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Нед 18 дек 2011 21:28


Здравейте колеги,
да ви попитам някой знае ли има ли някакви точни месеци през които ни продават прословутата зимна газ?Последните три зареждания (на различни места) забелязвам как колата стана по-мудна и тромава та предполагам че вече доставят по бензиностанциите зимна газ.Има ли нещо точно определено от кой до кой месец се продава това чудо или се преценява по температурите през конкретния период какви са?




Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот mccoy » Нед 18 дек 2011 21:46


Зимната газ я пущат когато завали червения сняг
В България газта е калпава и по-калпава.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Нед 18 дек 2011 21:51


да не казвам голяма дума,ама според мен малко се лигавим с това че горивата са ни скапани.карал съм много по чужбина -гърция и македония по няколко пъти годишно,една година съм живял в германия и холандия,в австиря много съм пътувал,сърбия унгария.ми коалта не ми е литнала никъде.горива като горива.в гърция съм зареждал и по-скапан бензин от тука където се усеща че коалта се спъва.никъде не съм и зареждал нещо ,от коеото колата да литне,гориво като гориво.
в България никога не ми се е случвало да ми се прецака нещо по колата от калпаво гориво,нито да ме излъжат сбензин или нафта.само с газ няколко пъти са ми пълнили повече от бутилката,но никога не са ми сипвали нещо,от което колата да спре.не казвам че не може да се случи ,но поне от личен опит не мисля че горивата са ни тооооолкова скапани.
та за различните смески пропан-бутан кога ги пускат през определни месеци или когато трайно времето е студено?


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот kossel » Нед 18 дек 2011 22:01


Аз зьареждам газовия си котлон на газстанция - по - качествена е газта. Когато си поръчам същата бутилка от топливо си е жива мъка едвам гори. Явно съотношението между пропана и бутана е определящо.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот i.e.i » Пон 19 дек 2011 7:58


Явно съотношението между пропана и бутана е определящо.

От 3 години се опитвам да оптимизитам 1.8 АДЗ и най-доброто ,което постигнах
беше 8.2 на дълго(стил на каране- над ограниченята).За първи път забелязах разлика в намаляване на разхода и повече мощност след зареждане в Сърбия .
И така до вчера.Сипах в Троян(малка бензиностанция,мисля Йоана).По магистралата
имах чувството,че карам друг автомобил и разхода излезе 6.3/100,и това при положение ,че по-доброто вървене ме провокира да карам доста по-бързо.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот nepreklonniq » Вто 20 дек 2011 8:36


Ама това въобще газ ли е вече??? А за бензина и той е с едно съмнително качество...как само разяжда горивопроводите на помпата...Мизерията е пълна...не само че е скъп ами и боклук...


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот pe6kata » Вто 20 дек 2011 8:47


проблема с разядените ти горивопроводи(на помпата :lol: ) не е от калпав бензин...


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 20 дек 2011 9:40


проблема с разядените ти горивопроводи(на помпата ) не е от калпав бензин...

:да:


Потребителски аватар
ivo Bocev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rousse

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот ivo Bocev » Сря 21 дек 2011 18:21


Преди година сложих ГИ.След 2000км. се наложи някакви дребни настройки.Вземахме да сменим филтрите на изпарителя и на маркуча scare .Тези от сервиза чак се оплашиха и питат от колко години не съм ги сменял


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Сря 21 дек 2011 18:22


Не че това има връзка стемата,но къде си зареждал че да се затлачи за 2000км? Лукойл?


strong
Мнения: 132
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 21:58
Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Местоположение: първомайци

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот strong » Сря 21 дек 2011 19:28


При мен сГИ Фобос след първите 7000км филтрите бяха на кайма ....от Лукойл :banghead:


Потребителски аватар
ivo Bocev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rousse

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот ivo Bocev » Сря 21 дек 2011 19:34


Навсякъде е така но предимно OMV.А че има общо с темата има като се задръстят симптомите са същите забива муцуната при ускорение.


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот IvanMan » Сря 21 дек 2011 20:57


Около 20 000 км. с газ основно от ЕКО, много рядко от Петрол и Ромпетрол, досега нямам проблеми с филтъра (от както съм монтирал газовата уредба не е сменяван).


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот agent_kowalski » Сря 21 дек 2011 20:58


ivo Bocev не си прав колега.зимната газ няма общо като симптоми със задръстени филтри.задръстените филтри реално понижават налягането и ефекта е като свърваща газ.колата върви нормално до някакви обороти,където дебита се явява недостатъчен.примерно когато имам по-малко от литър газ останала(примерно след 5км ще свърши съвсем) когато натиснеш колата и спира да набира на 4000-5000оборота изведнъж,но до там няма разлика.
за качеството на газта не съм съгласен.последно сменях филтър на 20хиляди ,зареждам 99% на шел и еко и филтъра изобщо не беше за смяна.има и калпава "мръсна" газ има и нормална.


Потребителски аватар
kr1sh0
Мнения: 202
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:39
Автомобил: BMW
Двигател: 335d
Местоположение: София

Re: прословуатата зимна газ

Мнениеот kr1sh0 » Чет 22 дек 2011 15:46


IvanMan написа:Около 20 000 км. с газ основно от ЕКО, много рядко от Петрол и Ромпетрол, досега нямам проблеми с филтъра (от както съм монтирал газовата уредба не е сменяван).

Мм и аз мисля че на ЕКО е читава газта, отделно и 5ст отстъпка нали..
Имам чувството, че в ЕКО не лъжат, колата ми върви доста прилично и харчи нормално с тяхната газ, на ОМВ, на Алекс в овча купел 2, като сипвам, разхода се дига и се спъва колата усезаемо.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта