Бензинови маркучи

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Бензинови маркучи

Мнениеот agent_kowalski » Пон 02 яну 2012 19:13


Да ви попитам какво правите с бензиновите маркучи при каране на газ.От филтъра до клапана и после до карб/моно като караме на газ няма движение на бензин и от там предполагам маркуча се прецаква от топлината.Прецакването се състои че горе долу за половин година поне при мен тези маркучи се напукват доста особенно покрай скобичките и на входа на карба.Съответно ги сменям.Въпроса е сега фатално ли е много.Бензиновия маркуч е двоен напуква се само външния слой,но то и вътрешния не се знае отдолу как е.Някой измислил ли е нещо да се справя с това или истината е като видим че маркуча е зле вече сменяме ,прежалваме 5лв и така :)




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот stefan4o » Пон 02 яну 2012 19:20


Фатално е, да. Можеш да изгориш като факла. Маркучите не се прецакват толкоз от времето, ами доколкото зная след известно време част от съставките на бензина в резервоара си "заминават". Дано не ме лъже паметта, но останалото подобие на бензин е доста агресивно към гумените маркучи. Затова препоръчват от време на време да се зарежда бензин и да се покарва по малко на това гориво. Оттам мисля се получават тия нещастия покрай маркучите. Вземи си хубави - на Семперит ще те изкарат малко повече от повечето боклуци на пазара.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот agent_kowalski » Пон 02 яну 2012 19:34


Аз ги сменям като видя че вече са зле.Горе долу се получава на 6 месеца при мен.Тия маркучи ,които са до филтъра,реално по тях има циркулация на бензин винаги и те не са мръднали,но тия от филтъра до клапана и до карба ,където са празни като се кара на газ замианват.Иначе аз сипвам по 10-15лв горе долу на три седмици и бензина не ми е стар в резервоара.Идеята ми беше от какво се скпават ,аз така като мисля явно от топлината на двигателя.Явно като тече бензин по тях и се охлаждат.Затова си мислех нещо ако се омотаят с нещо,фолио или някаква тъпотия дали има ефект.Някой ако е експериментирал може да сподели :)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот ktamen » Пон 02 яну 2012 19:42


Скапват се защото вече си хвърлил оригиналните и си сложил ментета, и постоянно ги сменяш с други ментета. Потърси в някоя морга по-запазени маркучи (с емблеми на форд, GM, VW или нещо от този род) отрежи си за твоя размер и после чакай да се скапят. По моите маркучи (по всички, не само до карба, защото и резервоара ми е празен) минава 1литър бензин годишно, но не се скапват.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот nepreklonniq » Пон 02 яну 2012 19:44


=====

Последна промяна от nepreklonniq на Съб 21 яну 2012 14:36, променено общо 1 път.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот agent_kowalski » Пон 02 яну 2012 19:52


Ясноо ще потърся по-хубави.То аз не съм ги сменял,ама нали като сложиш газта трябва да сложиш и клапан и да го закрепиш някъде и се одължава това,което ти трябва като маркуч и слагаш нови.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот stefan4o » Пон 02 яну 2012 19:54


Според мен всичко де-шо е от гума е по-добре поне средна хубост нов, отколкото стар 20-годишен. Независимо дали иде реч за тампон, маркуч или каквото още се сетиш от гума по колата ти. :wink:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Бензинови маркучи

Мнениеот ktamen » Пон 02 яну 2012 20:41


Преди 15 години се прецака един маркуч на ладата, след няколко "оригинални маслоустойчиви" (които караха по 6 месеца) маркучи, накрая сложих един стар, който стърчеше от един ръждясал резервоар на Вторични, след 10 години ладата си замина заедно с този маркуч и маркуча все още си изглеждаше много запазен.
От морга може почти без пари да се вземе и почти нов маркуч, не е казано, че трябва да е 20 годишен.
Аз имах проблем с неоригиналното маркуче между радиатора и разширителния съд - смених го с оригинален бензинов маркуч за високо налягане купен за жълти стотинки пак от вторични. Точно такива маркучи май е почти невъзможно да се намерят нови и истински в Бг, както стана ясно от една тема в този форум.
Като си слагах изпарителя не успях да си намеря 16мм качествени маркучи за антифриз - отидох на Вторични и напълних един чувал със всевъзможни маркучи, платих 2лв за чувала. Бензиновия маркуч, който ползвам за антифриз също е от този чувал.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта