На Метан до Германия

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
diskos
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

На Метан до Германия

Мнениеот diskos » Вто 10 яну 2012 22:56


Здравейте колеги,
предстой ми ходене до Германия с моят Голф !! Обаче ми казаха,че трябва да си сменя зареждачката с германска !! Лутане гледане и достигна до извода ,че тя се казва NGV1 !! Обаче, се оказа,че има 2 варианта (1 за Германия и 1 за Италия) на въпросната зареждачка (на снимките)!!
Някой може ли да ми каже коя точно трябва да сложа ??? scare
Прикачени файлове
O_2004_8_36_500.jpg
O_2004_8_38_500.jpg




harlova
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот harlova » Сря 11 яну 2012 10:23


е те изглеждат почти еднакви... овтворите им поне според мен са с еднакъв диаметър според мен. А за БГ трети вид зареждачка ли има или ?


diskos
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот diskos » Сря 11 яну 2012 10:56


Да, колега има ! Ето прилагам и снимка !!!
Прикачени файлове
_________________4d2af78657812.jpg


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: На Метан до Германия

Мнениеот velinsl » Сря 11 яну 2012 14:02


Някакви преходници няма ли?
В Италия с единия преходник, в Гремания просто вадиш вече да зареждаш другия и т.н.

ПС: Такова пътуване може ли да се извърши изцяло на метан?


diskos
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот diskos » Сря 11 яну 2012 15:17


За жалост преходник Не се продава !! (Иначе в.с. метан станции в БГ имат такъв преходник).

И да няма проблем за пътуването на метан ! Проблема е Сърбия,там мет. стан. са през 270 км. !! :roll:


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: На Метан до Германия

Мнениеот genov1 » Пон 16 яну 2012 13:34


Колега ти като си запланувал да ходиш до Германия знаеш ли ги метанстанциите, защото и аз се вълнувам по този въпрос и на мен ми се иска да направя някакво подобно пътуване. Знам че в Белград има метан, след това в Унгария, Szeged по натам :?: :?: в Германия, Австрия и Чехия до колколто знам има навсякъде, но в Германия със сигурност е друг стандарта, не е като нашите италиански пълначки. Че и аз се чудя дали да сменям моята или да си намеря от някъде приставка. Тия от Ремикс дали не продават такива джунджурии


diskos
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот diskos » Пет 27 яну 2012 22:58


Здравей колега ,
имам пълначка си намерих на Хр. Ботев в София за 70 лева !! Монтирах си я сам !! Сега остава само до Германия да отида heavy metal zork

Ще ако искаш координати пиши ми на ЛС (още са ми на чернова не за друго)


Потребителски аватар
graci
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 07 май 2010 6:50
Автомобил: Golf 3
Двигател: AZZ 1997
Местоположение: sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот graci » Съб 28 яну 2012 4:51


diskos написа:Здравей колега ,
имам пълначка си намерих на Хр. Ботев в София за 70 лева !! Монтирах си я сам !! Сега остава само до Германия да отида heavy metal zork

Ще ако искаш координати пиши ми на ЛС (още са ми на чернова не за друго)

Зд колега от къде по точно на Ботев си взе пълначката. :beer снимай я да я видим. :bowdown


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: На Метан до Германия

Мнениеот genov1 » Пон 30 яну 2012 10:59


В сайта на Ремикс я гледах тая пълначка, универсална е, става за навсякъде, с жълта капачка е и там струваше 45 лв. И сам може да си я сложи човек, само трябва да се внимава с буренцата, стягат се яко


diskos
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: На Метан до Германия

Мнениеот diskos » Нед 04 мар 2012 13:44


МЕРСИ КОЛЕГА ! Интервенцията мина успешно


athanatos
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На Метан до Германия

Мнениеот athanatos » Съб 18 авг 2012 18:23


един въпрос и от мен- тази пълначка от снимката на diskos- става ли за Германия?
ще пътувам и аз до там и знам, че стандарта им е GNV1 за леки коли и GNV2 за тежкотоварни.
С уредба BRC съм, моята пълначка много прилича на тази от снимката на diskos.
Може ли някой ад сподели мнение.


knockouta
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 16 сеп 2012 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Австрия

Re: На Метан до Германия

Мнениеот knockouta » Нед 16 сеп 2012 11:40


Здравейте. Аз от месец съм в Австрия с моята кола Форд на метан. Ето ви един сайт http://www.metanoauto.com/modules.php?name=Distributori разгледайте го. Вътре всичко е актуално :) В Сърбия и Унгария ме заредиха с преходник защото съм с БГ зареждачка, НО в Австрия има закон който забранява да се зарежда с преходник и... вече месец не мога да заредя. По снимките който е пратил колегата сякаш е най-добре 1-вата защото е на 2 нива хем за нас хем за чужбина, а втората за нас няма да стане. Бързам и затова не пиша много добре. Ако имате въпроси... давайте :)


Потребителски аватар
motofan
Мнения: 138
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 21:11
Автомобил: A4
Двигател: 1.8T
Местоположение: Плевен Bad Oeynhausen

Re: На Метан до Германия

Мнениеот motofan » Вто 25 сеп 2012 7:41


от 2 седмици съм в германия с колата и съм с 2-рия вид накрайник...проблеми с зареждането нямаше никъде...и в сърбия и в унгария си зареждах безгрижно:)))), ако имате въпроси за нещо по пътя питайте :да:


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: На Метан до Германия

Мнениеот genov1 » Пон 08 окт 2012 12:47


knockouta написа:Здравейте. Аз от месец съм в Австрия с моята кола Форд на метан. Ето ви един сайт http://www.metanoauto.com/modules.php?name=Distributori разгледайте го. Вътре всичко е актуално :) В Сърбия и Унгария ме заредиха с преходник защото съм с БГ зареждачка, НО в Австрия има закон който забранява да се зарежда с преходник и... вече месец не мога да заредя. По снимките който е пратил колегата сякаш е най-добре 1-вата защото е на 2 нива хем за нас хем за чужбина, а втората за нас няма да стане. Бързам и затова не пиша много добре. Ако имате въпроси... давайте :)

Трябва ти този накрайник с жълтата капачка. Аз преди да тръгна към Австрия предвидливо го смених, взех го за 48 лв от Ремикс, иначе по магазините са малко оп-скъпи. Без нея в Австрия няма да ти заредят, там си го пише изрично. В Унгария и Сърбия няма проблем. Между другото в Австрия метана е по-евтин от тук - 80 евроцента ..


bauer
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 сеп 2014 12:49
Автомобил:
Двигател:

Re: На Метан до Германия

Мнениеот bauer » Пон 15 сеп 2014 16:39


Здравейте,

някой знае ли от къде мога да си купя такъв универсален накрайник за Италия/Германия от Пловдив или от някой оnline магазин ?

Това което намерих е ето тук:

http://www.fobosgas.com/product/244/zaryadno-za-metan-omb-sol.html#.VBb6HWMSm6Q

Е с жълта капачка, но дали е универсално ...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта