Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ? Временно решено.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ?

Мнениеот ogogin » Пон 30 яну 2012 23:25


Аз също съм попадал в подобни ситуации зимно време, най добре си е да си се запали на бензин... тъй като не ми работеше на бенз. и аз палех на газ колата и испарителя замръзваше, един приятел ми каза да направя следното:
Когато запаля и усетя че газта не достига и аха да се изгаси да се опитам да изфорсирам и да сложа ключето в неотрално положение т.е. да не пуска газ и да подържам високи обороти докато изгори газта в изпарителя, направих го и имаше ефект.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ?

Мнениеот ktamen » Вто 31 яну 2012 4:08


При палене студения антифриз в изпарителя се охлажда още повече и замръзва, ако не е достатъчно концентриран. Провери си антифриза преди да палиш дали няма кристалчета в него, ако има те пречат на циркулацията и рязкото охлаждане при палене го втвърдява и спира циркулацията напълно.
Ако има дори и малки кристалчета двигателя трябва да поработи поне няколко минути на бензин преди да прехвърлиш на газ.
Долей още концентрат и няма да замръзва.
При всяко палене на газ при -10 първите няколко минути двигателя изгаря поне 1литър газ и излиза много по-скъпо от палене на бензин.
Помпиччката на чистачките не се ли скапва от бензина (гумените уплътнения не се ли разяждат)?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ?

Мнениеот muns61 » Вто 31 яну 2012 4:49


ktamen написа:При палене студения антифриз в изпарителя се охлажда още повече и замръзва, ако не е достатъчно концентриран. Провери си антифриза преди да палиш дали няма кристалчета в него, ако има те пречат на циркулацията и рязкото охлаждане при палене го втвърдява и спира циркулацията напълно.
Ако има дори и малки кристалчета двигателя трябва да поработи поне няколко минути на бензин преди да прехвърлиш на газ.
Долей още концентрат и няма да замръзва.
При всяко палене на газ при -10 първите няколко минути двигателя изгаря поне 1литър газ и излиза много по-скъпо от палене на бензин.
Помпиччката на чистачките не се ли скапва от бензина (гумените уплътнения не се ли разяждат)?

За този литър газ не съм съгласен. Паля само на газ и тръгвам веднага, ако не е под -10 температурата. Карм почти само на къси разстояния и разхода ми е нормален като за зима. А на бензин да не би да не е завишен разхода? :D
А за оня с помпичката за чистачки - за 2 зими скапа 2 помпички от Лада, за без пари от моргите.


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ?

Мнениеот vladobo » Вто 31 яну 2012 10:43


stefan4o написа:Аз мисля, че и преди съм ти го казвал - без да се обиждаш, ама карай колело. Явно ти е непосилно да поддържаш автомобил в нормално състояние :wink:

Аз и преди съм ти го казвал без да се обиждаш - или помогни или замълчи. Кат не щеш - ами не цапай!!! Тук наскоро имаше твои мнения в една тема дет обясняваш как не трябва да се дават пари в сервизи ако мислиш че можеш да го оправиш а сега си седнал да ми говориш да карам колело. Да видя в темата някъде да питам да карам ли колело или бус? Без да се обиждаш ама чети заглавията. Веднъж ти казах- ами нямам нужда от кофти мнения и тъпи съвети с какво да се придвижвам- ок нямам пари в момента а буса ми трябва. Ти да не си господ да казваш с какво да се движа. Ще те помоля колега за 2ри път, за в бъдеще да ми прескачаш темите (понякога даваш доста добри отговори и съвети но доста често само се правиш на голем и избиваш комлекси). Не се обиждам споко.


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ?

Мнениеот vladobo » Вто 31 яну 2012 10:48


ktamen написа:При палене студения антифриз в изпарителя се охлажда още повече и замръзва, ако не е достатъчно концентриран. Провери си антифриза преди да палиш дали няма кристалчета в него, ако има те пречат на циркулацията и рязкото охлаждане при палене го втвърдява и спира циркулацията напълно.
Ако има дори и малки кристалчета двигателя трябва да поработи поне няколко минути на бензин преди да прехвърлиш на газ.
Долей още концентрат и няма да замръзва.
При всяко палене на газ при -10 първите няколко минути двигателя изгаря поне 1литър газ и излиза много по-скъпо от палене на бензин.
Помпиччката на чистачките не се ли скапва от бензина (гумените уплътнения не се ли разяждат)?

Не ,не- проблема не е след като запаля а самото палене. Просто стартера си върти но никакви признаци да запали. Като се постопли времето към 11-12 часа и с малко топла вода на изпарителя и пали. след това няма проблем с работата на двг. А антифриза е доста концентриран - даже се чудя дали не е прекаленно и мислех да сипя и малко вода.


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ? Временно решено.

Мнениеот vladobo » Вто 31 яну 2012 12:07


С тубата с бензин стана. Пробих капачката на тубата (5 литра от минерална вода) вкарах маркуч вътре ,дръпнах с уста да напълня маркуча и го вкарах в карбуратора- там където си влиза бензина по принцип. Спрях газта и на 2рото завъртане запали. вдигнах тубата по нависоко и поработи така 3-4 минути. След това махнах маркуча и изчаках да угасне . Превключих на газ и запали от раз и си работи без проблем. Изпарителя е Ланди- Ренцо. Засега ще е с тая система пък като си намеря работа по сериозна и пари ще го мъча изпарителя с ремонти или направо нов. Благодаря на всички опитали се да помогнат по някакъв начин.
( Няма да карам колело колега Стефанчо- или поне не тая зима а другата ако ми се наложи ще те поканя да се повозим заедно :beer )


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ? Временно решено.

Мнениеот ktamen » Вто 31 яну 2012 12:42


Вземи една пластмасова капачка от друга такава туба и и пробий две дупки така, че в дупките плътно да влязат два маркуча (или хлаухки)- един дълъг, който да стига до дъното на тубата и един къс, който да влиза само няколко сантиметра и да стърчи навън още толкова. Като я навиеш на тубата и надуеш с уста през късото маркуче бензина ще тръгне да излиза през дългия, после бензина си продължава да си тече сам без да надуваш, а късото маркуче служи за отдушник на тубата и няма да се налага всяка сутрин да си пийваш бензинец.
Такава капачка си бях направил да наливам масло в скоростите, само че надувах с помпа за да тръгне маслото нагоре. С нейна помощ може да си източиш и антифриз от разширителния съд, само, че трябва да смучеш от малкото маркуче. Аз използвах малка капачка от кока кола и две хлаухки, ако се смуче трябва шишето да е малко и да се смуче полека защото иначе се смачква. Аз отдавна съм я загубил моята капачка и все се каня да си направя друга, ама...


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ? Временно решено.

Мнениеот vladobo » Вто 31 яну 2012 13:40


Перфектна идея е това. Много благодаря. Почвам я веднага да я правя и даже ще облепя маркучите с силиконче че да не изпуска въздух покрай маркучите. :beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с паленето на газ в студа. Идеи ? Временно решено.

Мнениеот vaiper 1 » Вто 31 яну 2012 15:11


vladobo написа:Перфектна идея е това. Много благодаря. Почвам я веднага да я правя и даже ще облепя маркучите с силиконче че да не изпуска въздух покрай маркучите. :beer

Значи си се справил за сега но това незначи, че нетрябва дасе види изпаритела за 50лв аз купих волтран чисто нов :talk:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта