Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 25 Окт 2014 5:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 10:14 
Аватар

Местожителство: с.Елешница
Ходих при един газаджия, че бях си играл с изпарителя и не искаше да запали на газ, а на газ съм палил и в най -студените дни / до -25 градуса/. Казах си добре, може така да го е направил. Паля на бензин и веднага обръщам на газ. Никакъв проблем. Но оня ден докато се прибирах на село и реших да оставя колата на свободна, някъде към 100-120км/ч, и оборотите драстично паднаха, за миг колата изгасна, и оборотите не се покачваха много бързо се покачваха до към 700 и пак падаха до към 200.
Изпарителя ми е като на снимката, само това 3 не се сещам дали го имаше. Това според мен е бедна смес на ПХ, кое от тези на снимката е за ПХ. При скорост към 50-60 на свободна не играят оборотите така.

Прикачени файлове:
20120210174449.jpg
20120210174449.jpg [ 37.52 KiB | Прегледано 3941 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 11:11 
Аватар

Местожителство: Козлодуй
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Колега, потърси някъде тук из форума има методика за настройка на изпарител ловато, устройството и настройките са му сходни като на твоя. Иначе бронзовият винт трябва да е затегнат, сместа се настройва от пласмасовият, долният винт е капачка -дренаж.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 12:35 
Аватар

Затегнах бронзовият винт имаше около оборот и половина, два, отвъртян. Колата запали на газ, ама баща ми я беше карал. След малко тръгвам на път и ще пиша по - късно, дали проблема се е решил със затягането на бронзовият винт.

Edit:
Промяна няма след като го затегнах. Възможно ли е да е от тройника? И да кажа, че на моя изпарител няма такова дето е оградено с 3 на картинката. Само това 1 и 2 ги има при мен.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 16:27 
Аватар

Местожителство: София
sextom написа:
Затегнах бронзовият винт имаше около оборот и половина, два, отвъртян. Колата запали на газ, ама баща ми я беше карал. След малко тръгвам на път и ще пиша по - късно, дали проблема се е решил със затягането на бронзовият винт.

Edit:
Промяна няма след като го затегнах. Възможно ли е да е от тройника? И да кажа, че на моя изпарител няма такова дето е оградено с 3 на картинката. Само това 1 и 2 ги има при мен.

Я огледай по добре за винт 3 ,трябва да го имаш.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 16:55 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Падането на оборотите се получава защото във филтърната кутия принудително влиза въздух и сместа обеднява. Проблема се решава като се ограничи по някакъв начин насрещния въздух да не влиза във филтърната кутия директно :wink:
Бронзовия винт регулира постоянно подаваното количество газ. Реално може да си решиш проблема като пуснеш повече газ, без значение от кой винт но това ще окаже влияние и на други фактори като вървеж, разход...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 20:35 
Аватар

За винт 3 ще погледна утре, че сега е тъмно навънка.
Сега да дойдем на странното. Днес докато пътувах на 2 пъти спирах да отвъртя веднъж бронзовият винт, но оборотите пак падаха. След това отвъртях/или затегнах, не си спомням/ малко единият тройник, и нещата леко се подобриха, но не беше кой знае каква разликата, а сега когато въртях из града /не ми казвайте, че съм идиот да карам с така скорост в града, знам правила за движение и ги спазвам/ с 80км/ч пуснах колата на свободна и оборотите не паднаха под 900. Вървежа и е идеален. Ускорява си много добре. Възможно ли е това да е от този развит или натегнат винт на тройника? Бронзовият винт е натегнат.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Нед 25 Мар 2012 23:37 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Възможно е, но е възможно и да почне да ти гори повече. Пробвай, ако ти харесва вървежа и разхода :drive

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Пон 26 Мар 2012 6:26 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Само внимавай с ''натягането''на бронзовия винт,защото е тънък в долния си край и му се чупи върхът ,заклинва се в дупчицата и няма вадене.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Пон 26 Мар 2012 9:36 
Аватар

Затегнал съм го с ръка, няма как да съм го счупил. Не съм го затягал толкова силно.

Edit:
Днеска и с 40км/ч пак играеха оборотите. Възможно ли е защото има вятър и така да постъпва повече въздух във филтърната кутия? Видях някой беше писал, че слагал капачка от буркан или някаква такава капачка. За да мога да огранича въздуха.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Вто 05 Ное 2013 12:04 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
Автомобил: VW Golf 1.6 GL
Двигател: PN 1991
Ако ти е нова газовата, с нов изпарител на по-малко от 1000 километра правиш следното, Навиваш до половина двата винта на тройника.
Навиваш винта 1 до край, след това на ръка навиваш и винт 2, онова 3 ти е за боклуците пробка.
След това развинтваш 1/4 оборот от винт 1 и 2 и половина оборота на винт 2.
След това си пали колата и си настройвай оборотите от винт 2. пробвай вървежа и тогава барай от тройника за съответната клапа каква смес да пусне!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Вто 05 Ное 2013 12:55 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
ако ти е дърт изпаритела - вкочанена мембрана на 2 -ра степен/тънката/.Много си и помогналс палене на газ при минусови температури

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изпарител Мимгаз и настройка на ПХ Публикувано на: Сря 06 Ное 2013 11:26 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
Автомобил: VW Golf 1.6 GL
Двигател: PN 1991
Зимно време даваш малко повече аванс на винт 1 и завинтваш винт 2, да не ти харчи много. Винт 1 ти е байпас, който ти осигурява постоянен проток на газ. Иначе в много студено време, ако ти е стар изпарителя, мембраните се спичат и стават бетон, та е добре с малко вряла водичка преди това да го поолееш. да ги поразмекнеш и ще си палиш на -20 на четвърт оборот!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа