Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - решена

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот Iezekil » Съб 26 окт 2013 6:51


Приложение № 5 към чл. 31, ал. 1
точка 6.1.3.
2. е за АГУ,
б е за паспорта на бутилката,липсата му се води"значителна опасност"
обърни внимание как са зададени нещата за оценяване,в дясно трите колони където се маркира предварително зададената степен за опасност според причината.

http://www.ciela.net/freestategazette/OpenDocument.aspx?id=2135766401




Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот enigma79 » Съб 26 окт 2013 7:08


В тази държава всичко е месец до месец май,интересно че като купих колата в големия талон на стария собственик пишеш че колата е на бензин/газ,което е добре сега за мен.Само че май е хубаво да си сменя бутилката с нова че и моята не си знае годините(8-9) и все пак сигурността е на 1во място.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот kris11 » Съб 26 окт 2013 18:56


в края на август минах преглед - 40 лв с вкл.ДДС в ф-рата. Питаха ме дали има паспорт на газовата и толкова.Със сондата обикаляхаоколо редуктора, маркучи, рейка,завряха я и под автомобила до бутилката /за евентуални пропуски/.
В талона няма отразено,че е с газова.
Не знам каква е тази простотия да измерват изгорели газове на бензин, сонда в щеката за маслото след като е с газ автомобила /трябва да си луд за да караш на бензин/

това е поредната простотия за отбелязване в талона. Първо си инсталираш ГУ на все още незакупения автомобил и тогава отиваш да го регистрираш в КАТ :screwy

Последна промяна от kris11 на Сря 30 окт 2013 10:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот Iezekil » Съб 26 окт 2013 20:01


По принцип какъв е реда.
Когато не ти е отразено в талона,че си на газ,колата минава преглед на бензин.Връзват си гащите както при мен-ми мина колата на бензин,проведохме необходимите замервания като за бензин.
Само дето не са ти отразили никъде преглед за газта.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот Pet_rov » Пон 28 окт 2013 11:33


Точно днес минах ГТП в "Автомагистрали" Шумен. Хората прилежно си написаха, че има газова уредба. Цената за прегледа беше 25 лв.
"Пътното превозно средство има монтирана уредба за ВНГ/СПГ или водород". Това са написали.


bobski
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sandanski

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот bobski » Пон 25 ное 2013 19:52


bollbe Ще я постна ако за всеки случай, няма проблеми. Макар, че е малко късно :) А и сега започваме всичко на ново с пререгистрации на големия талон макар, че един колега вече посочил линк към МВР, където пише:
От 02.03.2014г. влизат в сила текстове от Наредба №Н-3/18.02.2013г. на МТИТС, регламентиращи изискването моторните превозни средства, на които се поставя газова уредба, освен протокол за монтажа й, да имат и протокол от техническа служба, удостоверяващ, че монтажът е извършен правилно.
Както е известно, съгласно досега действащата Наредба № I-45/2000 г., при промяна на техническите характеристики на пътно-превозно средство, се извършва промяна в регистрацията на базата на посочените необходими документи, които собственикът представя. От миналата година прегледът на газова уредба е част от годишния технически преглед на превозното средство. И в момента всеки собственик на МПС с газова уредба може да се яви в пунктовете на пътна полиция и след представяне на паспорт, протокол или други документи, удостоверяващи монтажа на уредбата, да поиска промяна в регистрацията.
И след 02 март 2014 г. ще продължи обслужването на собственици на МПС с монтирани газови уредби, тъй като пътните превозни средства, на които са били поставени такива уредби, са преминавали на периодичен преглед за техническа изправност. По силата на този факт не би следвало спрямо собствениците на тези моторни превозни средства да се прилагат санкции съгласно разпоредбите на ЗАНН.
В отделите на ”Пътна полиция” е създадена необходимата организация за обслужването на гражданите.

С други думи каквито и документи да имаш издадени е достатъчно.
Поне така се надявам. Ще имам грижата да постна наредбата за проверката на техническите прегледи. Колегата Iezekil вече е постнал гледам. Искам да проверя само дали е същата наредба. От това, което е постнал им показваш
списък на уредите, съоръженията и средствата за измерване, съдържащ данни за наименованието, марката, модела, типа и фабричния им номер, придружен с копие на паспортите или копие на документ за одобрение и премината проверка за годност, заверени със свеж печат от съответното лице, извършило одобрението или проверката;

И
Раздел ІV (нов - ДВ, бр. 99 от 2012 г.)

Проверки на системите на ВНГ и СПГ

1. Проверява се съответствието на данните от паспорта (декларацията за съответствие) на уредбата и тези, маркирани върху заводската табела на бутилката:

1.1. на резервоар за ВНГ:

1.1.1. сериен номер;

1.1.2. вместимост в литри;

1.1.3. обозначение "LPG" или еквивалентно на езика на страната производител;

1.1.4. налягане на изпитване [KPa];

1.1.5. надпис: "максимално ниво на запълване: 80 %";

1.1.6. година и месец на одобряване типа на резервоара;

1.1.7. маркировка (знак) за одобряване на типа;

1.1.8. надпис: "PUMP INSIDE" или еквивалентно на езика на страната производител и маркировка за обозначаване (когато има горивна помпа);

1.2. на резервоар за СПГ:

1.2.1. сериен номер;

1.2.2. вместимост в литри;

1.2.3. обозначение "CNG" или еквивалентно на езика на страната производител;

1.2.4. експлоатационно налягане/налягане на изпитване [MPa];

1.2.5. маса (kg);

1.2.6. година и месец на одобряване типа на резервоара;

1.2.7. маркировка (знак) за одобряване типа на резервоара.

Аз имам тази декларацията за съответствие и съответно
Проверява се съответствието на данните от паспорта (декларацията за съответствие) на уредбата и тези, маркирани върху заводската табела на бутилката:
ми върши работа.


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот georgi_1986 » Вто 21 окт 2014 14:28


Ако паспорта съм го изгубил как се процедира със новите изисквания от преди 10дни при преминаване на ГТП?


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот eurogas » Вто 21 окт 2014 21:09


Много е сложно !!!

Първо отиваш до светофара на Сухудол, от него тръгваш към Люлин, на 30 метра след светофара вляво има сервиз за ГТП, влизаш вътре, казваш добър ден, и след 15 минути си минал, без никой да те занимава с паспорти, дали имаш газова или нямаш, аз правя така, въпреки че имам паспорт, нямам нерви за хабене !!! :th_up


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот georgi_1986 » Вто 21 окт 2014 21:25


Добре, но като съм на газ а пък мина на годишния технически преглед като кола само на бензин, какви последствия може да има след време? КАТ дали няма да направят акция да гледат голямото талонче на ГТП дали е упоменато че колата е на газ?


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Патова ситуация - нов Газов Инжекцион - без паспорт - ре

Мнениеот eurogas » Сря 22 окт 2014 19:56


georgi_1986 написа:Добре, но като съм на газ а пък мина на годишния технически преглед като кола само на бензин, какви последствия може да има след време? КАТ дали няма да направят акция да гледат голямото талонче на ГТП дали е упоменато че колата е на газ?


Абе колега, те повечето коли с големи кубатури не са плащали данък от години, дължат по 350-500 лева за всяка една година, направиха система с която да не могат да минават ГТП, да ама не, в момента си минават без проблем ГТП, а ти си се завайкал за газовата, споко няма да те обесят, освен това над милион коли са в това положение, включително и две мои коли, хич не ми пука, даже ми е забавно. :th_up

Апропо, днес минах ГТП и нарочно не си дадох паспорта, казах че нямам и никога не съм имал, ей така, само защото вчера писах по темата тук.

И кво, записаха си номера на бутилката, дата на производство, производителя, и приятен път, никакви драми !!! :th_up



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта