АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Пон 11 ное 2013 15:30


И какво да ти обяснявам,след като ти не можеш да обясниш?
На старата сонда като развиеш тръбичката ще видиш една съчма с пружинка.Същото почти/ама не съвсем/ го има и на входящата тръба.На някои модели от обратната страна до нивомера има и дупка.Това са съответните инертен,възвратен и клапан за свръх налягане.На евро сондата просто тоя последния клапан е направен по-голям/специално на твоята снимката/.Отделно,ако си забелязал,на евросондите има само едно ръчно кранче за спиране на газта,което за мен си е минус.
Ако ти гледаш размера,то той в случая не е от значение.Ето една снимка на модерна сонда с евро клапан,ако го махнеш него то сондата подозрително прилича на тая твоята "някаква от преди".
Та държа на мнението си,че разликата между двете е само въпросния електромагнитен клапан.Ако ти не си съгласен,моля за факти.
Прикачени файлове
20090122135737.jpg




Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот mrpetrov » Пон 11 ное 2013 15:44


Това, което и аз, и Бай Сандо в случая казваме - лявата от моята снимка, или като сондата, която ти си показал - да. Всичко друго - вън от употреба. Това - със закон. А не да се занимаваме ще пише ли БЕНЗИН/ГАЗ в талона или не...

Нали така, Бай Сандо?


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Somi » Пон 11 ное 2013 15:54


Малко по темата колега не бързайте с талоните да не се окаже след нова година пак да ходите до кат.
http://www.cross.bg/tabeli-firmi-registratzionni-1382641.html#axzz2kLSLRGn7


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Пон 11 ное 2013 18:05


Аз съм за евросондата,понеже на много от обикновените сонди не им работи тоя клапан или не на 100%.
А за горния пост не вярвам на вестникарски глупости :wink


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vladovl » Вто 12 ное 2013 10:42


Здравейте,
ако всичко това с глобите е вярно за пререгистрация на колите, около нова година в кат ще е малка лудница :)
Аз днес реших да проверя и отидох в КАТ София...
Човека на гишето ми каза, че "...не е все още задължително...". Предполагам ще стане задължително като почнат глобите : ))))
...на база тези 2 мой предположения реших да оправя нещата, да не ме боли после главата :)

Необходимите документи са :
- Малък талон
- Гломям талон
- Гражданска отговорност
- Валиден технически преглед -големия талон(На моя пише, че колата има газ. Въпреки, че този тип на канала не го и погледна )

Време за процедурата:
- 1:30 часа
Цена:
- 20 лв.(всичко)
Резултат:
- в големия талон пише: Бензин/Втечнен нефтен газ

Чакам следващия закон-простотия ... :scare3

Надявам се инфото да Ви е полезно...


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот zografski » Вто 12 ное 2013 10:51


На моят малък талон изобщо не пише с какво гориво ми е колата, как ще разберат дали на големия талон пише бензин/газ или само бензин, като не сме задължени да носим големия талон?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Pet_rov » Вто 12 ное 2013 10:58


Стикерът долу и казвам, че карам на бензин :screwy


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vladovl » Вто 12 ное 2013 11:02


zografski написа:На моят малък талон изобщо не пише с какво гориво ми е колата, как ще разберат дали на големия талон пише бензин/газ или само бензин, като не сме задължени да носим големия талон?


По принцип си прав до някаде...Обаче въпроса е -Какво правиш когато си с газ и отидеш на годишен технически преглед където ти искат големия талон в който няма газ/бензин???


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот zografski » Вто 12 ное 2013 11:19


Е от техническия ли ще ми пишат акт от 2-7К лв.? Това би трябвало от КАТ да го направат, но дефакто те не могат да знаят на големия талон какво ти пише.


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vladovl » Вто 12 ное 2013 11:33


zografski написа:Е от техническия ли ще ми пишат акт от 2-7К лв.? Това би трябвало от КАТ да го направат, но дефакто те не могат да знаят на големия талон какво ти пише.


Аз не се опитвам да убедя никой какво да прави , защото всеки си носи отговорност за действията. Просото с теб си бърбориме...

Обаче пак изпускаш нишката на нещата. На техническия нама да ти пишат нищо, просто ще те върнат(тук ако подхождаме законно към нещата..т.е. без терикатлъци;) ),отгоре на това базата данни на КАТ и техническите прегледи са вързани (нали знаеш - сканиране на големия талон , снимки с камери ..бла бла..). За да те пуснат ти трябва промяна в талона (или да нямаш газге,което не обсъждаме сега) т.е. пак сме в изходна позиция -> връщаме се в КАТ. А вече тия типове от КАТ как ще те глобят нямам идея(предполагам няма да им е трудно) - но нещата сякаш работят и в всички случай сме се хванали за палците...


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот myrshavija » Вто 12 ное 2013 11:35


Владо, на какво основание в КАТ ще впишат, че имаш газова?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот zografski » Вто 12 ное 2013 11:41


Това за мен са пълни глупости :h020 техническите са обвързани вече с данъчните, а не с КАТ! Така че могат да разберат дали си си платил данъка, но със сигурност няма да ми направат забележка или да не ми направят преглед. Пресен пресен случай, преди 15 дена правих технически, в Радиал ми казват, че ми трябва платен данък за цялата година (аз го плащам на 2 пъти и имах само 1вата вносна бележка която е до 7ми месец и ме върнаха да си платя и 2рата част от данъка)! Отивам си при моите момчета и какво ми казват те "Тия са луди и не знаят кво прааат бе! Давай тука да виим къв данък платен имаш", давам аз моята половинка :icon_lol и пичагата ми казва "блахаха ти и с бележка от миналогодишния данък можеш да минеш технически, немаш проблеми!". Значи според тоя закон дет уш е в сила ама никой не знае, трябваше да не мина преглед защото в големия талон не ми пише бензин/газ, а само бензин така ли? Това за мен са глупости и кой се върже, отива и им дава 20-25лв да си подмени талона, който не, си кара и си свирка :mhihi


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vladovl » Вто 12 ное 2013 12:06


zografski написа:Това за мен са пълни глупости :h020 техническите са обвързани вече с данъчните, а не с КАТ! Така че могат да разберат дали си си платил данъка, но със сигурност няма да ми направат забележка или да не ми направят преглед. Пресен пресен случай, преди 15 дена правих технически, в Радиал ми казват, че ми трябва платен данък за цялата година (аз го плащам на 2 пъти и имах само 1вата вносна бележка която е до 7ми месец и ме върнаха да си платя и 2рата част от данъка)! Отивам си при моите момчета и какво ми казват те "Тия са луди и не знаят кво прааат бе! Давай тука да виим къв данък платен имаш", давам аз моята половинка :icon_lol и пичагата ми казва "блахаха ти и с бележка от миналогодишния данък можеш да минеш технически, немаш проблеми!". Значи според тоя закон дет уш е в сила ама никой не знае, трябваше да не мина преглед защото в големия талон не ми пише бензин/газ, а само бензин така ли? Това за мен са глупости и кой се върже, отива и им дава 20-25лв да си подмени талона, който не, си кара и си свирка :mhihi


Нали има някъкви гратисни периоди като се вкара нов закон... и аз минах септември преглед без проблем.
Може наистина да са глупости, ама сутринта така реших(още не бях пил кафе :gruebel )


myrshavija написа:Владо, на какво основание в КАТ ще впишат, че имаш газова?

Пише на заявлението : "Промяна на техническото състояние на МПС"


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот dmitko » Вто 12 ное 2013 12:34


vladovl написа:...Необходимите документи са :
- Малък талон
- Гломям талон
- Гражданска отговорност
- Валиден технически преглед -големия талон(На моя пише, че колата има газ. Въпреки, че този тип на канала не го и погледна )

Време за процедурата:
- 1:30 часа
Цена:
- 20 лв.(всичко)
Резултат:
- в големия талон пише: Бензин/Втечнен нефтен газ

Чакам следващия закон-простотия ... :scare3

Надявам се инфото да Ви е полезно...


Извинявай за тъпия въпрос ама не разбрах колата трябва ли да я карам в КАТ или може с посочените документи и пеша..., че като знам там как е с паркирането.
И още нещо се чудя сегашния ми талон е със старата ми адресна регистрация, а новия логично ще е с новото ми местодомуване, и двете са в София но са към различни общини. Да не се окаже, че после трябва да ходя да подавам куп документи в данъчното за да ми прехвърлят колата от Дружба в Младост?


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vladovl » Вто 12 ное 2013 12:46


dmitko написа:Извинявай за тъпия въпрос ама не разбрах колата трябва ли да я карам в КАТ или може с посочените документи и пеша..., че като знам там как е с паркирането.
И още нещо се чудя сегашния ми талон е със старата ми адресна регистрация, а новия логично ще е с новото ми местодомуване, и двете са в София но са към различни общини. Да не се окаже, че после трябва да ходя да подавам куп документи в данъчното за да ми прехвърлят колата от Дружба в Младост?


Да, с колата се минава през каналите-проверяват номерата на шаси и ДВГ ама там е бързо, висенето е после докато чакаш да направят талона.
За промяна на адреса взимат такса 1лв.
А за данъчните нямам идея. Всъщност и аз се зачудих, сега като съм с нов талон трябва ли да им се обадя... егати и филма....

Последна промяна от vladovl на Вто 12 ное 2013 12:53, променено общо 1 път.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта