АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 ное 2013 11:58


automan написа:и от какво те предпазва евроклапана, да ми обясниш, че не разбирам :screwy така или иначе при не работещ двигател по тръбите до изпарителя все има газ :rolleyes

Ми недай си боже утре се изтряскам някъде и се скъса тръбата...какво става?Почва да фърчи газ колкото има в бутилката.Само не ми казвай,че не знаеш как работи тоя клапан :c020
Според мен трябва да затегнат законите за евро-клапаните,вместо да мислят разни глупости за талони,забрана за подземни паркинги и т.н.




sahonik
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 ное 2013 13:41
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот sahonik » Нед 10 ное 2013 14:10


Здравеите на всички. Нов съм във форумаа,и искам да се включа в темата за смяна на талоните на коли с ГИ,
или вписването в талона.Като разбрах за това изискване веднага си зададох въпроса че пак ша ни дерат е ясно ама дали ще се разминем само с 30 лв. Обикновенно като става въпрос за дране на Пари и то от народа нещата са с доста по-дълготрайна перспектива...Искам да кажа, че според мен това едва ли ще е крайната цел на тази мярка. А имайки предвид,че в наща обратна държава нещата стават се наобратно,щот нали ни управляват обратни, та вместо да подкрепят собствениците на коли с ГАЗ, нали е по безвредно за природата, или да субсидират за ново или ъпгрейт на газово устройство-примерно. Те гледат как да изклатят точно тези които в краина сметка не замърсяват природата с газовите си уредби. А на всичкото отгоре се возят и по евтино.
А сутрин като стана и отворя прозореца да влезне чист въздух е то направо се задушавам от дизел,дори детето пита Тате на какво мирише...


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот nii » Нед 10 ное 2013 17:06


mrpetrov написа:
nii написа:...на колкото по-евтино гориво караш, толкова по-висок данък плащаш (така е например в Холандия).

Колега, явно си запознат как са нещата в Холандия.
Да попитам само - ако в Холандия си взема изцяло електрически автомобил - какъв данък ще плащам? Щото, нали сте съгласни, че токът за момента е най-евтин...
Просто се чудех... :gruebel

електричките не плащат данък там. също така не плащат ретро автомобилите и леките коли които бълват по-малко от 95 грама СО2 (88гр за дизелите).


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 17:29


Bai Sando написа:Ми недай си боже утре се изтряскам някъде и се скъса тръбата...какво става?Почва да фърчи газ колкото има в бутилката.Само не ми казвай,че не знаеш как работи тоя клапан :c020

Бай Санде,май ти не знаеш как работи ,бате.Още един клапан като тия отпред,само че монтиран на бутилката.Сиреч прекъсва газта до изпаритела,когато си в покой.За мен излишна простотия-допълнително усложняване и възможност за проблеми.Всички останали клапани-възвратен,баланс,инертен/клапан за свръх дебит/си ги има всяка сонда.Е,сега ги наричат евро сонди ама си ги има от едно време тея екстри..


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 ное 2013 18:31


Е като се треснеш,колата не е ли в покой вече :gruebel :icon_lol
Въобще не е излишна тая работа.На колко обикновени сонди ми се е случвало да отвия крана за издухване на тръбата,и хвърля газ по 1 метър.Няма какво да я спре,същото и при катастрофа се получава.
Сега не искам да обяснявам плюсовете на евро-клапна,който в белите страни е бил измислен отдавна.


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот mrpetrov » Нед 10 ное 2013 19:37


За информация на Iezekil, и тези, които като него смятат, че това с евросондата са глупости - онагледявам разликата с видео, в което палят нарочно 3 коли - бензин, газ с евроклапан, и газ от старите, преди евроклапаните (точно в този ред).

До скоро карах кола с газ като последната, ама сега като гледам за пореден път видеото - въобще не съжалявам, че си взех евросонда за пасата...

Ето и видоето в YouTube.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 20:51


Iezekil не агитира въобще,всеки слага квото иска,просто поправих колегата...Като се тресне газта от скъсаната тръба я спира клапана за свръх дебит.И аз ще сложа евро като ме задълат,просто няма да го вържа :smile.Когато тая простотия нашумя ,имаше доста теми в които коментираха колеги,даже и газаджии.Бобинките на въпросните клапани много греели,скапвали се бързо и т.н.
По въпроса с онагледяването/понеже теорията Ви куца/-нищо не видях.На такова подпалване като третата кола,лично аз не виждам евроклапана как ще спаси колата.Както казах,това е просто електромагнитен клапан.Колата се взриви поради липса на клапан за свръх налягане.Ако го имаше пак щеше да изгори,но без взрив.
Моята уредба е на 8,5 години и си има всички клапани без въпросния "евро".
Последен въпрос.Представи си,че е сработил клапана за свръх налягане докато колата е на слънце пред работата ти и е пълно купето с газ...Или пък сработва по време на движение,докато возиш семейството си вътре...абе аз за това го нямам,за това и не искам евроклапан и евросонда.
И за информация на г-н Петров,аз съм виждал през дългия си живот много изгорели напълно дизели-бусове,автобуси,камиони,коли.Виждал съм и изгорели бензинови коли,даже съм гасил една пред блока.Но не съм виждал нито една изгоряла от газ.Не казвам,че няма.Казвам,че трябва да се погледне някаква статистика преди да се заклеймява.
Не говоря за допотопните бутилки и системи на 30-40 години.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 ное 2013 21:17


Добре.Утре отвий гайката на клапана преди изпарителя.На тръбата дето ти идва от бутилката.
И ми кажи че газта ще си излезне от тръбата и ще си спре.Дори и да сработи пак ще продължи да върви газ докато някой не завие крана от зад на бутилката.Правел съм си много пъти експерименти и казвам,че от евро-клапана по-добра защита няма.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 21:49


Няма да пробвам но знам,че теоретично трябва да сработи.А ти като те джаснат как ще върнеш контакта за да сработи твоя евро клапан??


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 ное 2013 21:58


Е той не се връзва на контакт :mrgreen Връзва се към предния клапан.
А той се изключва когато колата изгасне(взема сигнал от намотката по кабела от бобината и там самото копче го спира).Ако се връзваше само на контакт то файдата е никаква.Аз понеже нямам автоматично копче ползвам плюса на бензиновата помпа,която също спира при гаснене на мотора.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 22:14


Аха,така да.Няма да дъвчем повече нито тоя клапан,нито другите."Ако" винаги има.


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот mrpetrov » Нед 10 ное 2013 22:44


Държа да уточня, че с тези клапани е не толкова за твоята сигурност, колкото за околните : тя като се запали, ти така или иначе ще избягаш, че даже достатъчно време си имаш за това - какъвто и да ти е клапана. Ама какво правят пожарникарите - в клипа "калпавата" гърми на 14-та минута - те таман ще да разпъват маркучите хората и... бум. А ако е и някъде, дето има и много хора/други коли? Тази експлозия от третата кола - да не ти се струва "безобидна"? :screwy

Защитите, съдържащи се в евросондата освен всичко друго - покриват и горе описаните трагични ситуации. Щото тя като се подпали така... пиши я бегала.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Iezekil » Нед 10 ное 2013 22:56


Защитите в евро сондата ги има и в другите сонди.Въпроса беше за евро клапана и точно той точно в тази ситуация не помага.Щото ако бай Санди е прав,че газта ще хвърчи от магистралата,то по-добрия вариант е този,отколкото взрив.А взрив има,когато газта няма накъде да се разшири и излезе.Какта и да е,ще се слагат въпросните евро чакмаци и то ощ другия месец като гледам,че се затягат нещата.Догодина пък май ще сменяме табели отново,така че разхода си върви...


Потребителски аватар
yordan2564
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 ное 2013 18:42
Автомобил: vw t4
Двигател:
Местоположение: софия

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот yordan2564 » Пон 11 ное 2013 8:48


за технотест не съм чул но за големия талон е така моита т4 е регистрирана миналата седмица и в талона пише бензинов/втечнен нефтен газ това го изискваш ти при писане на заявлението при регистрация или пререгистрация служителите не ти казват и след време нови 30/40левчета и половин ден губене


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот mrpetrov » Пон 11 ное 2013 10:21


Е не - колкото и да ми приказваш - няма как да ме убедиш, че тези двете сонди са "с еднакви екстри":

klapani.jpg
сонди:
лява - евро
дясна - някаква от преди евро стандарта


То общото им е, че и през двете минава газ. И до там!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта