Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Loszetas
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 18 фев 2020 19:46
Автомобил: Голф3
Двигател:

Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Loszetas » Вто 18 фев 2020 19:58


Здравейте. Нов член съм и имам нужда от вашата помощ. Колата е Голф3, бензин-газ. 1.6, инжекция, 75 коня. Регистрация 1997г. Компютъра на газовата е някакъв беларуски Lotus. Когато карам на газ и спра на светофар, оборотите от време на време играят и колата угасва. Газаджията каза че всичко по газовата система било наред и да съм сменил свещите. Бихте ли ме посъветвали дали да го направя? Благодаря предварително.




Vvanyova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 мар 2022 16:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Vvanyova » Пон 14 мар 2022 8:13


Здравейте, имам подобен проблем. Като първоначално освен мененето на оборотите почна да мига чек енджина, съответно я закарахме на диагностика и показа свещи. Сменихме ги, но продължи когато е на газ да мени обороти и да гасне. И отделно, няма и седмица след това пак светна чек енджина. Като я изгася и запаля наново, вече не свети, но не преминава на газ сама.
Темата виждам, че не е от скоро, дали сте разрешили проблема и имате ли спомен на какво се дължеше?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 14 мар 2022 8:31


Диагностиката няма как да покаже свещи, още повече на голф 3. По вероятно да е показала липса на запалване в цилиндър или множество цилиндри, но такова нещо може да се дължи и на инжектори и на бобина. Само че голф 3 като вече доста остарял модел се оправя в повечето случаи с проба/грешка, т.е сменяват се някакви неща и се надявате да се оправи колата.


Vvanyova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 мар 2022 16:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Vvanyova » Пон 14 мар 2022 18:25


Благодаря. Всъщност моята е Сеат леон, но проблемът е подобен и това е причината да пиша в тази тема.(извинявам се, ако не е правилно) Реално колата е 2009та, та при диагностика със сигурност ще покаже повече отколкото голф 3. Може и както казвате да е показало че не работи цилиндър, не съм много наясно, общо взето разчитам на казаното от майстора.
Във всеки случай има някакъв проблем със самата газ - ако карам само на бензин колата се движи без проблем.
Основната идея на това да пиша е, ако някой би могъл да препоръча читав газаджия в района на София. Както и евентуална причина за проблема, за да мога да се ориентирам каква сума е възможно да излезе ремонта.
Към момента мисля, че отпада все пак вариантът да е неработещ цилиндър, щом на втората диагностика не показа нищо.
Съмнението ми е, че проблемът идва от това, че газта включва на студен двигател. И самото менене на оборотите и гаснене се случва само в началото, докато вдигне някаква температура, след което всичко е нормално.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот muns61 » Пон 14 мар 2022 18:59


Значи чакаш да загрее.


Vvanyova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 мар 2022 16:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Vvanyova » Пон 14 мар 2022 19:38


Сетих се за това решение, но по-скоро бих предпочела да я настроят да се включва на по-висока температура, вместо да ѝ водя грижа. Още повече, че това е само предположение от моя страна - като човек, който каза на газ от 2 седмици.. не е много сигурно доколко е вярно. Та, ако някой знае читав майстор, бих била много благодарна. :)


Vvanyova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 мар 2022 16:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Vvanyova » Вто 15 мар 2022 8:02


Тази сутрин пак направи проблем, но в движение загуби мощност и не искаше да набира изобщо, температурата беше 90°. Интересното е, че след като изгасих и запалих наново ползваше, че двигателят е студен, изчакаш да стигне пак 90°, и чак тогава минах на газ - отново същата ситуация.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот kris11 » Вто 15 мар 2022 20:12


Горното ти обяснение е несвързано . Обясни на бензин ли се случи , че няма тяга или на газ ?

Водната помпа набор на колата ли е ? А термостата ? Редуктор изпарителя горещ ли е след като имаш показния за 90 гр на таблото ?


Vvanyova
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 06 мар 2022 16:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Голф 3, 1,6 на газ

Мнениеот Vvanyova » Вто 15 мар 2022 20:18


На газ се случи, на бензин колата се държи перфектно. Термостата го смених миналата седмица, но на другите 2 въпроса не мога да отговоря.
Намерих газаджия който да я погледне, ще кажа ако открие на какво се дължи.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта