Polo 9N 1,4 16V мотор BBY, газов инжекцион или "обикновено"

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Dobrin007
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Polo 9N 1,4 16V мотор BBY, газов инжекцион или "обикновено"

Мнениеот Dobrin007 » Пон 04 ное 2013 0:09


Здравейте! Посъветвайте ме, моля, какво газово по-точно да избера - газов инжекцион или т.нар. обикновено газово. Не знам моя мотор какво ще предпочете да му купя, но моите изисквания са следните, (като оставим настрана икономичността, де) - колата почти няма да се кара в БГ, съответно, понеже не съм разбирач, искам най-много да се прави профилактика веднъж-два пъти в годината, когато съм в България, чести проблеми, ремонти и настройки не са добре приети... На година ще се изминават от порядъка на 15000 км, ако правя две идвания до БГ, може и повече, може и по-малко, но на око това са сметките. Ще дам кинти каквито трябва за добро качество и каквито са разумни за 10 годишна кола, все пак... Вече разбрах, че няма как да имам уред, отчитащ оставащата газ в бутилката. Тук по аутобана карам със скорост между 120 и 160 и на бензин добре се държи - до 7/100, освен това мотора е в списъка с възможност за Е10 бензин, който ще го пробвам утре на път... Та, ако нещо съм забравил, вие колеги, ми напомнете, за което - благодарско! :flag_bulgaria




Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 9N 1,4 16V мотор BBY, газов инжекцион или "обикнове

Мнениеот anonimko » Пон 04 ное 2013 10:10


Газов инжекцион щом ще правиш около 15 хил.км като в чужбина разликата газ бенз е доста по-голяма скоро бях в Германия и видях как е там а за обикнновено газово забрави понеже си с пласмасови колектори и като гръмне става интерестно а тия кихалки -нямам им вяра.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 9N 1,4 16V мотор BBY, газов инжекцион или "обикнове

Мнениеот kris11 » Пон 04 ное 2013 11:47


@"Вече разбрах, че няма как да имам уред, отчитащ оставащата газ в бутилката. "
На бутона за ръчнопревключване има скала с 5-6 светодиода."Резервата" се индицира с червен светодиод. Също и по изминат преход по дневния километраж от зареждане до свършване/2-3 пъти/ пак може да се ориентираш вече ориентировъчно за колко км има още газ.
Отиди там -където ти препоръчах. От монтажа съм минал вече над 25 к км -само смяна на филтър преди рейката и почистване на газ вентила на 20к км.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: Polo 9N 1,4 16V мотор BBY, газов инжекцион или "обикнове

Мнениеот lacezarasia » Пон 04 ное 2013 20:36


Щом си с пластмасови колектори и ще караш в чужбина слагай ГИ, че да не висиш по пътищата.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта