Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот Bai Sando » Съб 30 ное 2013 18:53


Понеже доста от колегите,които карат с този мотор на газ,имат проблеми на бензин,и се налага да свалят клемите на акумулатора за чистене на грешките.Реших да сложа 4-5 снимки как най-лесно се прави за 10 минути точно.
На доста коли съм го правил и днес реших да щракна някоя снимка за по-лесно на всички :wink
Първо откривате снопа с кабели дето върви към компютъра.
Изображение
Оголвате снопа и търсите дебел червен кабел с постоянен +. Ако имате и пробна лампа още по-добре.
Изображение
После го прекъсвате и вързвате към дебелия черен,който е + от контакт към бобината.
Изображение
Хубаво е да ги запоите за по-сигурно.
Изображение
После изолирате всичко хубаво и това е.
Изображение
И това е цялата работа.Сега при всяко гасене на колата,ще се ресетва компютъра и няма да трупа грешки на бензин. :th_up




Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот SpeeDLine » Съб 30 ное 2013 20:00


Внимавайте понякога има два червени :)


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот schveda » Пон 16 дек 2013 9:05


Браво,много полезно. :beer


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот luboveliki » Пон 16 дек 2013 19:48


Дали му е добре на компа да се ресетва толко често,нали се обучава за някакво време,демек постоянно ще се обучава.....и на мен са ми минавали такива мисли за ресет но чаках някой да каже дали е ок


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот lent » Пон 16 дек 2013 20:07


Първо - опита ти за спояване далеч не е успешен - първо трябва да калайдисаш отделно проводниците,а чак след това вече спояваш.
Второ - този метод е от типа на "тъкмо научихме магарето да не яде,а то взе ,че умря".Защото така ЕКУ-то ще започва самообучение всеки път при стартиране на двигателя.При сравнително малък пробег проблема ще е замаскиран,защото тъкмо ЕКУ-то да се осъзнае какво става и БАМ - гасим колата и го връщаме пак в първи клас.Обаче предприемаш малко по-дълго пътуване - след като ЕКУ-то се осъзнае и завърши първи клас,образно казано ще започне да се досеща,че даскалката го гъбарка по ....бележника....и ще последва една благозвучна по нейната майка(т.е. ще запише грешка) и ще си дръпне авансите,което ще се отрази и на двете горива.Това до гасенето.А ако сме на магистрала и караме така 300 км до гасене?
Далеч по-удачно решение е да се постави един ламбда емулатор,който пак ще гъбарка компа,но няма да го оставя на поправка и компа няма да псува.


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот luboveliki » Пон 16 дек 2013 20:21


този който ми слага газовата каза, че при тия голфове и ламбда-емулатор не помагал.....аз исках да сложи, но ме отказа.....така си карам 6 години, е шашка се тоя комп но махам клемата и се оправя временно....някога имах опел на газ(и беше супер,никакви шашкания,само светеше лампата "грешка" но не минаваше в никакви режими)...а от този голф ми писна,не понася добре газ,като мина на бензин направо ми разкатава играта,гасне и ме затърква та псувам,е не може на кръстовище да слизам да свалям клемата,абе някаква пародия ....никога повече газ на този модел


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот lent » Пон 16 дек 2013 20:35


Зависи как е настроен емулатора.Принципно добрите емулатори имат 3 режима на емулация.Щото при мен един такъв емулатор залъгва дори пълна инжекция с обикновена газова,а така ли няма да може да залъже някакво широко разпространено бошовско моно?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот joker » Пон 16 дек 2013 20:49


lent написа:Първо - опита ти за спояване далеч не е успешен - първо трябва да калайдисаш отделно проводниците,а чак след това вече спояваш.
Второ - този метод е от типа на "тъкмо научихме магарето да не яде,а то взе ,че умря".Защото така ЕКУ-то ще започва самообучение всеки път при стартиране на двигателя.При сравнително малък пробег проблема ще е замаскиран,защото тъкмо ЕКУ-то да се осъзнае какво става и БАМ - гасим колата и го връщаме пак в първи клас.Обаче предприемаш малко по-дълго пътуване - след като ЕКУ-то се осъзнае и завърши първи клас,образно казано ще започне да се досеща,че даскалката го гъбарка по ....бележника....и ще последва една благозвучна по нейната майка(т.е. ще запише грешка) и ще си дръпне авансите,което ще се отрази и на двете горива.Това до гасенето.А ако сме на магистрала и караме така 300 км до гасене?
Далеч по-удачно решение е да се постави един ламбда емулатор,който пак ще гъбарка компа,но няма да го оставя на поправка и компа няма да псува.

На практика нищо от това,което си написал не се случва!Компютърът чудесно си понася ресета и колата върви без проблем и на дълги и на къси разстояния.Бях с интегрална схема с емулатор и стъпков мотор на изпарителя.Изтраях ги точно 4г...така започна да бърка в мозъка на компа,че един ден колата не можа да запали нито на газ нито на бензин.Следва изскубване на цялата ел.система на газовото и монтаж на нова ел.система с ресет реле.Ами...родих се!5-та година забравих за проблеми с газовото...Гововря за 1.8 ABS двигателя....


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот lent » Пон 16 дек 2013 20:57


Щом за себе си си постигнал някаква степен на удовлетворение и спокойствие - от това по-добро няма!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот Bai Sando » Пон 16 дек 2013 21:47


Първо спойката си стана много добра.Ти как я видя,с рентген ли :mhihi
И второ при АБУ мотора абсолютно не му дреме на компютъра колко често го ресетваш.
И трето имам жив пример.Момче с такъв голф,който всяка седмица пътува Пазрджик-София(студент е там).
И единственото му оплакване беше първата седмица когато не му бях направил по тая схема + на компютъра.
След като я свързахме така,вече 2 години няма ядове и не го спира тоя голф.
Айде със здраве!


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ресет на компюртъра при 1.6 ABU

Мнениеот lent » Пон 16 дек 2013 21:53


:beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта