Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на живо!

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на живо!

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 апр 2015 20:33


Изображение

Volkswagen Club Fest и събора VWaterfalls отминаха и дойде ред да обърнем поглед към организацията на другия познат и очакван формат - каране на писта или "Газ до дупка" :biggrin

Датите са 6 и 7 юни 2015 г. писта Дракон - Калояново.

Дисциплините на пистата включват за всеки по нещо - Драг, Свободно каране за време, Майсторско управление и Технична писта.

В темата за отзивите миналата година имаше забележки към програмата извън пистата, затова тази година всеки, който има желaние да промени това е добре дошъл!

Каним всички фенове на марката да се включат в организацията на събитието със своите идеи за добро изкарване, като предложат и реализират различни забавления.

Условието е едно: Този, който предлага, трябва да се ангажира лично и да осигури поне 2/3 от необходимите хора за организацията на това забавление. В случай, че е необходимо съдействие от клуба, както логистично, така и финансово - такова ще бъде осигурено в рамките на възможностите. :love.vwclub

:arrow Всички са поканени! :smile

:vwknee



:arrow Събитието във Facebook




Потребителски аватар
abbaa
Low rider
Мнения: 292
Регистриран на: Пет 10 сеп 2010 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот abbaa » Вто 28 апр 2015 13:44


Здрaвейте! Aз имaм предложение зa реглaментa по провеждaне нa състезaтелните дисциплини. Мисля, че е хубaво в дрaг дисциплините дa имa при първите 4римa клaсирaли се във всеки клaс стaртове нa принципa нa елиминaция (или поне първите двaмa), зa дa може дa е по интересно, кaкто нa публикaтa, тaкa и нa учaстниците, a кaкто знaем и времеизмервaщaтa системa не е точнa нa 100%. Също тaкa може и нa итaлиянското дa нaпрaвите рaзделени финaли между бензинови и дизелови aвтомобили. Товa сa нещa, които сме дискутирaли с приятели и мисля, че ще се хaресa нa много хорa.


va6kata
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 07 окт 2010 15:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanlak

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот va6kata » Вто 28 апр 2015 13:57


Имам едно малко глупаво предложение за еднa дисциплина която е следната:
Всеки път има изложение за коли (външен вид),но всеки пат те са коли от доста висок клас смисъл доста пари вложени в тях.
Дасе направи нещо от рода на средна класа коли примерно хубав външен вид но в които са вложени по малко пари.Не всеки може да влага голямо количество пари в любимата си марка,но пак дасе чуства горд собственик , и да има шанс да бъде оценен.

Ако смятате предложението ми за уместно ще съм благодарен,предполагам не само аз.
Поздрави.


Потребителски аватар
Bruny
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 09 апр 2014 17:43
Автомобил: VW Golf 1.9 TDI 150
Двигател: ARL
Местоположение: Sofia

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот Bruny » Вто 28 апр 2015 15:01


Моята идеи са следните:
Надсвирване, което ще бъде под формата на състезание.
Драг със сток автомобили
Както и обиколи за време
Иии някакви игри с награди, които след малко мислене ще бъдат сътворени :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 апр 2015 18:23


abbaa написа:Aз имaм предложение зa реглaментa по провеждaне нa състезaтелните дисциплини.

темата е относно дисциплините извън пистата, но все пак - италианско преследване сме правили по класове с финали. Резултатът е, че публиката гледа с часове как се преследват голфове по 90 к.с. на пистата, които не са атрактивни. Нямам нищо против голфовете с 90 коня (и аз имам такъв), но просто не е интересно за хората да ги гледат на класическо италианско - 2 автомобила на пистата. За Драга - нямам нищо против да се направи, но организацията е доста сложна - времена, кой с кого се пуска и т.н. Ще се опитаме.

va6kata написа:Дасе направи нещо от рода на средна класа коли примерно хубав външен вид но в които са вложени по малко пари. Не всеки може да влага голямо количество пари в любимата си марка,но пак дасе чуства горд собственик , и да има шанс да бъде оценен.

Съгласен съм. Само не си написал кой ще бъде в журито и кой ще се нагърби да определи кои автомобили са правени с малко и кои с много пари и кои имат право да участват в оценяването? Нека не забравяме за това условие, когато се дават предложения:
Vlad777 написа: Този, който предлага, трябва да се ангажира лично и да осигури поне 2/3 от необходимите хора за организацията на това забавление.


Bruny написа:Моята идеи са следните:
Надсвирване, което ще бъде под формата на състезание.
Драг със сток автомобили
Както и обиколи за време
Иии някакви игри с награди, които след малко мислене ще бъдат сътворени :)

За кар аудио имаме уверението на Ground Zero, че ще се заемат с него.
Драг и обиколки за време ще има на пистата.
За другите игри с награди - очакваме точно тях с нетърпение и това е идеята на темата :)


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот leonardo_vd » Вто 28 апр 2015 20:54


Отсечката на която е драг-а ремонтирана ли е и същата дължина ли е останала, защото последния път едвам не се утрепах като си давах цялата гас до последно... И ще е наистина интересно като победителя се реши в директна елиминация както си е на драг шампионата. ТАка хем е честно спрямо участниците и няма 2 мнения относно кой е победил, хем на публиката ще и е по-забавно.
Идеята ми е следната за да могат всички да стартират максимално еднакъв брой пъти.
Всеки участник има по определен брой стартова за кфалификация за да даде най доброто си време... Колко пъти се е пускал може много лесно да се контролира. При записване му се дават n брой билетчета, които при всеки старт трябва да остави по 1 при светофара. Свършват му билетите и КРАЙ... След това примерно първите 8 добри времена се разделят за директни елиминации.
ТАка няма да има ощетени и публиката ще гледа интересните коли наведнъж.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 апр 2015 20:56


Добра идея е това с билетчетата :th_up


BOGOOO
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 04 яну 2011 9:20
Автомобил: Vw Golf mk4 TDi
Двигател: AJM - 2000
Местоположение: Sofia

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот BOGOOO » Вто 28 апр 2015 21:03


Според мен идеята на колегата "va6kata" e много добра! може да се изработи формула за кандидатстване и да се одобрят коли, които са с по-малко вложени финансови средства. Има много колеги с добре изглеждащи коли. Може и на място да се записват желаещите. Избирането на победител ще се определя като на Феста от публиката! За драга със сток коли също съм за! Друг е въпроса, че при наличието на толкова много хора и възможност за пробване, ще стане неразбирателство и страшна бъркотия, защото всеки ще иска да си пробва възможностите на колата. (бях на скоро на някаква сбирка от тип свободно каране на пистата на Сапарева баня и драга беше страшно мазало). Може да се направи състезание за най-бързо сменяне на гума от 1 човек! Изглежда ми интересно. Регламента за него може да бъде такъв: Спринт от 10метра към колата, взимане от багажника на крик (оригиналният) и ключ за болтовете и после смяна! (резервната гума може да е извадена, за да няма щети по колите!) Победителят от двамата участващи ще бъде първият сложил гумата, свалил колата от крик и съответно затегнал болтовете! Такива идеи ми хрумват за сега!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 апр 2015 21:13


Доста е лесно да се напише, как ще се определи кой колко пари е похарчил по автомобила си? Каква ще да е тази формула? Убеден съм, че дори и повечето собственици на автомобилите не знаят каква е сумата, което прави невъзможно използването на този критерий. Няма никаква възможност да се оцени точно кой какво е харчил, а от там не може да се прецени кой и ЗАЩО може или не може да участва.

:arrow Избирането на победителя и до момента е ставало с гласуване от публиката :th_up

:arrow На всяко мероприятие на пистата всяка година участват сток коли, така че и това вече е направено :th_up

:arrow Бърза смяна на гума също се прави всяка година, с единствената разлика от описаното, че няма 10 метров спринт


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот rough » Вто 28 апр 2015 21:22


Може да се измисли нещо като томбола с публиката
който иска да се повози в състезателно темпо си пуска името на едо листче в една шапка и накрая примерно състезателите с 3те най-добри времена от всеки клас си теглят по 1-2 талончета от шапката
а може и да не искат да возят тогава друг доверен ваш познат или незнам и аз но който има желание...идеята може да се доразвие
по този начин ще задържите вниманието на публиката и някои хора ще си тръгнат от пистата по-щастливи отколкото са очаквали

Vlad777 написа:Условието е едно: Този, който предлага, трябва да се ангажира лично и да осигури поне 2/3 от необходимите хора за организацията на това забавление. В случай, че е необходимо съдействие от клуба, както логистично, така и финансово - такова ще бъде осигурено в рамките на възможностите


за организирането е нужно само желание от страна на каращите,няколко приказки от водещия и един голям казан за да се сабират листчетата със имената на желаещите


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот dobrin » Вто 28 апр 2015 21:26


Правили сме няколко пъти Race Taxi. Стига да има възможност, и тази година ще опитаме да го осъществим.


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот leonardo_vd » Вто 28 апр 2015 21:30


А ДРАГ - такси :) Ще има доста желаещи мисля :) :bishop


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот dobrin » Вто 28 апр 2015 21:36


Това го правихме миналата година - един чиляк се вози в Ауди РС6-та на Маднес. Не пречи и тази, въпросът е този, който ще кара дали ще иска да се бави с още тежест в автомобила.


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот RoadRunner » Вто 28 апр 2015 21:59


Моето предложение е да изберете някой водещ, който умее да забавлява публиката и да говори интересни неща...


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Национален VAG Събор 2015 Калояново - твоите идеи на жив

Мнениеот leonardo_vd » Вто 28 апр 2015 22:28


dobrin написа:Това го правихме миналата година - един чиляк се вози в Ауди РС6-та на Маднес. Не пречи и тази, въпросът е този, който ще кара дали ще иска да се бави с още тежест в автомобила.

Може да се направи след като свърши драг-а за някакви 10-тина старта. Тук във Видин возихме така на пистата благотворително желаещи от публиката.



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта