Golf MK3 1994г. АBS - проблем с газовата

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf MK3 1994г. АBS - проблем с газовата

Мнениеот IcoMk3 » Чет 03 сеп 2015 17:13


Колеги,миналата седмица като заредих газ,и след 20 км изминати колата просто угасна насред пътя.Пробвах да запаля,но палеше,и веднага угасваше.Оказа се че маркуча по който минава газта се беше откачил.Оправихме го.Вървя няколко дена,и проблема пак се появи,вчера.С бащата гледахме,нямаше нищо откачено,щяхме да проверяваме бушоните щото вика към някакво реле не подавало ток,обаче беше късно и се стъмваше и оставихме за днес.Антифриза беше намалял,в казанчето беше около два пръста,емен емен на дъното.Наляхме,и оставихме бушоните за днес като е по-светло.Но сутринта като тръгвах за работа,реших да пробвам все пак дали пък няма да запали на газ,и взе че запали.Викам на бащата дали не е от антифриза,той вика че може и да е.Щото вика че трябвало да загрее антифриза за да може да стане газта в изпарителя от течна на газообразна.По принцип антифриза ми е под минимума защото той ми е казвал че не е проблем ако е малко под минимума,а на човек с 30 и повече години стаж зад волана какъвто е баща ми смятам че мога да се доверя за такива неща.Все пак попитах един колега на работа,и той ми каза че най-вероятно е от антифриза.А сега за най-сигурно питам и вас.Може ли от липса на антифриз да не пали и върви на газ?Забравих да спомена че на бензин върви(слава богу),дори напълних резервоара на половина защото не знаех колко дълго ще отиде да си реша проблема.Затова питам вас от какво може да е проблема,и дали съм го решил временно или постоянно с наливането на антифриз.




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf MK3 1994г. АBS - проблем с газовата

Мнениеот vucata » Чет 03 сеп 2015 17:33


Бисери....Нивото трябва да си е на макс, не под минимума !
Нищо общо в момента на тези температури няма антифриза с изпарителя ти. Зимата ако ти замръзне изпарителя е друга тема ! В момента не ми се вярва да може да замръзне, заради липса на антифриз. Другото което е, ако е много студено, дори и да ти е пълно казанчето с течност, пак ще замръзне изпарителя! Най-вероятно някой клапан на газта ти се бъзика. Може да е запушен с графит. Аз така ядох дървото, като стане жега и клапана не отваряше. След като го отворих, беше пълен с графит и филтърчето се беше разкъсало на парчета.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1994г. АBS - проблем с газовата

Мнениеот IcoMk3 » Чет 03 сеп 2015 17:41


Първия път като се появи проблема,На маркуча дето минава газта има една кривка,там беше излязла,та бащата я намаза с някакъв силикон и така я зави отново.И се чудя да не пък от тоя силикон да я влязло вътре и да е запушило маркуча.Но пък няколко дена работи,и чак вчера изведнъж пак.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1994г. АBS - проблем с газовата

Мнениеот i.e.i » Чет 03 сеп 2015 17:47


При контакт на газ трябва да отварят клапаните(чуват се).Провери ,когато откаже да запали.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта