Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Ditrih
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 02 юли 2014 13:08
Автомобил: VW Golf МК4 1_6 SR
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Варна
Контакти:

Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот Ditrih » Чет 03 сеп 2015 19:19


Здравейте,

Искам да ви запитам нещо. Понеже дълго време търсих във форума, а и като цяло в Интернет, но не намерих нищо по моя проблем, реших да създам нова тема. Колата я купих миналото лято, внос от Италия с газов инжекцион - BRC, който е поставен през 2006-та година. Голфът винаги пали на бензин и при определена температура автоматично си сменя на газ. Така беше в началото поне. Сега вече е по-сложно - като набере нужната температура и тръгне да сменя на газ, колата придърпва или гасне и не се сменя. Трябва ръчно да натискам няколко пъти копчето докато смени. Не знам от какво се получава така, ходих при 2-ма газаджии, единият уж го беше оправил ама не. Другият пък не можеше да я включи, защото нямал техника за BRC. Приятели ме съветваха да сменя филтрите - смених ги, но не се оправи. После ми казаха за мембраните, но там не съм правил нищо още. Вече не знам във Варна къде да отида, търсих във форума да намеря някой добър, но не намерих такъв, който да е предлаган от повече хора. Имам пътуване към Пловдив и София, така че вече съм склонен да отида при газаджия, където и да е в България. Ако сте имали подобен проблем, помагайте! Ако не, предложете някой газаджия, където и да е в България, дано получа повече позитивни мнения за някой и да се насоча към него. Благодаря предварително!




dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот dimcho88 » Чет 03 сеп 2015 20:53


здрасти, аз ходя в красна поляна до италианеца има едни газаджий, доволен съм от тях, има и други, въпрос на избор е вече.


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот jijane » Чет 03 сеп 2015 21:28


Кой точно модел е ГИ-то?


Stevenbg
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 31 авг 2015 11:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот Stevenbg » Пет 04 сеп 2015 18:41


Аз имах същия проблем със същата кола. Той се беше появил след проблем в бубината. От там се получават пикове в напрежението и удрят периферията, тоест компютъра на газта. В началото не вярвах но след като смених бубината моят газаджия обнови софтуера на компютъра на газта и всичко се оправи. Моя съвет е погледни компютъра на газта определено той е замесен


Потребителски аватар
asd9208
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 22 май 2015 22:53
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот asd9208 » Вто 08 сеп 2015 22:17


Аз също имах голям проблем с придърпването същия мотор 1.6 AKL когато купих голфа беше с монтирана ГИ Диего марка на компа. Колата придърпваше и когато подавах пълна газ беше някаква трагедия мотора забиваше и де чудеше дали да ускори или да не изгасне! На следващият ден утидах при едни газаджий и ми казаха, че е от рейката първо смених я оправи се след няколко настройки държе се по добре но пак почна да придърпва след това смених всички свещи и филтри както и нов изпарител настроихме я изчезна придърпването но пак се появява понякога когато например си вдигна кракът от педала за газта и пак го докосна това е странното, че номожем да установим от какво е проблема защото няма симптоми когато го прави този номер

Sent from my Lenovo A850+ using Tapatalk


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот vwfena » Пет 11 сеп 2015 7:43


Здравей, колега провери ли как стоят нещата с температурата на изпарителя. Аз имах подобен проблем и се оказа запушване на водния кръг към изпарителя. Успех!
Имам координати на майстор в София. Така че ако решиш нещо за София и те интересуват пиши. Но не може и във Варна да няма хора които да ти решат проблема.


Потребителски аватар
Ditrih
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 02 юли 2014 13:08
Автомобил: VW Golf МК4 1_6 SR
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот Ditrih » Вто 08 дек 2015 10:42


Отидох при майстор във Варна и се оказа, че е намалено налягането. Просто го увеличиха за 1 мин. работа и се оправи проблемът. Направо се изумих. Компютъра на газта не показа грешки, пуснахме профилактична проверка, но всичко беше наред. Сега вече близо 2 месеца си карам спокойно и този проблем не се появява. Благодаря ви за коментарите.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Трудно сменя на газ - Голф МК4, 1.6 AKL, 2000г.

Мнениеот ivan_pop » Вто 08 дек 2015 20:37


Ditrih написа:Отидох при майстор във Варна и се оказа, че е намалено налягането. Просто го увеличиха за 1 мин. работа и се оправи проблемът. Направо се изумих. Компютъра на газта не показа грешки, пуснахме профилактична проверка, но всичко беше наред. Сега вече близо 2 месеца си карам спокойно и този проблем не се появява. Благодаря ви за коментарите.

Ами има един лаф,че козата си сака пръч!Технологиите се развиват бързо.Не всеки газаджия може да се справи със всеки модел газова!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта