D&M automatic gaz

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

D&M automatic gaz

Мнениеот Mihail_Dimov » Пет 26 фев 2016 20:40


Здравейте.
От 4 години карам автомобила си ( голф 3 1,4 mi) с газ. Ключът ми за газ е с три степени както следва:
-Най-лявата е само за бензин и свети червено
-средната е за да се пали на бензин и над 2000 оборота да прехвърля на газ
-най дясната е да се пали директно на газ или ако се задържи 5 секунди на контакт се пали на бензин и след 2000 оборота пак прехвърля на газ.

Въпроса ми е следния. При най-лявата степен само на бензин устройството ми свети в червено. В средната степен ми свети в червено и жълто и след като се прехвърли на газ свети в зелено и жълто. В най дясната ми част когато е само на газ ми свети в зелено.

Тази вечер след като заредих и си паля колата в най дясната степен и ми светна и оранжевата лампичка. Това не ми се е случвало досега. На какво може да се дължи, дали се е объркало нещо в устройството. Самото устройство е от същото като това:

https://www.google.bg/search?q=D%26M+ga ... hZrjQTM%3A




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: D&M automatic gaz

Мнениеот Pet_rov » Сря 16 мар 2016 16:23


Имам същият ключ като твоя. Стои в средно положение ключето и при контакт светва оранжевото и пали на бензин. На 2000 обръща на газ. Тогава свети зелено и оранжево. Вляво свети само червено и се кара на бензин. Вдясно свети зелено и пали и работи само на газ. Твоята комбинация не ми се е случвала. Това не значи, че нещо ти е повредено, според мен.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта