Счупи ми се бензиновата помпа

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
koliog
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Счупи ми се бензиновата помпа

Мнениеот koliog » Съб 05 май 2007 11:55


Колеги съжалявам ако питам за вече разисквана тема, но ми се случи нещо доста странно. Преди седмица ми монтираха газова уредба и 5-6 дена след това ми направиха необходимите донастроики на уредбата. И 2 часа след това ми се счупи бензиновата помпа (вилката на помпата). Питам се дали не са виновни газаджиите, който са ми я монтирали. Някои приятели ми казаха, че може да не са осигурили връщането на бензина в резервоара или нещо подобно и се получавало налягане.

благодаря предварително.




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Съб 05 май 2007 16:21


Каква е колата?
Все па газаджийте са ви виновни дееба...
На един му бяхме виновни , щот му било спряло да работи предното ляво ел. стъкло :roll:


Потребителски аватар
koliog
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот koliog » Нед 06 май 2007 17:50


много ясно че предното ляво стъкло няма връзка с газовата уредба, но бензиновата помпа има затова питам. Колата е г3 1.4 абд.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Нед 06 май 2007 18:56


Моноинжекция?
Прекъсвана ли е бензиновата помпа...


Потребителски аватар
koliog
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот koliog » Нед 06 май 2007 19:01


да 1.4 ми абд. Не знам дали е прекъсвана, не разбирам почти нищо от принципа на действие на газовата уредба и бензиновата помпа.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Мнениеот moimoimoi » Нед 06 май 2007 22:09


eеми радваи се 4е има6 газова и 6те икономиса6 за нова бензинова помпа. ина4е по принцип помпата не се спира. на моита кола е прекаснато само напрейението кам дюзите.купи си НОВАпомпа


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Нед 06 май 2007 23:03


Хм... така не мога да ти помогна отдалеч...хеле пък като си нямаш и на идея от газта :)
Ако искаш може да се разберем да погледна колата някой ден :)
Пиши на ЛС ако искаш...


Потребителски аватар
Lube®
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 1:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шопия
Контакти:

Мнениеот Lube® » Вто 08 май 2007 16:06


С колегата се засякохме при газаджиите от Княжево, като ходи да има каже че му е изгоряла помпата(аз бях с Аудито)...
Ами на мен 1 седмица след монтажа на обикновено АГУ при първиата детонация ми гръмна дебитомера, макар че сложих Ламбда контрол, ТАП, нови кабели, свещи, дистр.капачка и палец..., какво да кажа още - паля все на бензин и т.н., колата ми е перф.състояние не пестя за нищо(освен за ГИ) и пак изгорех.
Не били виновни и не можели нищо да направят, как ще направят, ами те нямат ни РС, ни газ анализатор за един свестен реглаж, а всичко е на око.
На друг колега пък от капака на клапаните, откъм въздушния филтър е протекло масло - ето тук !!!
Тук вече може и да не са виновни..., ама при няколко такива случай и ставаш подозрителен...


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Вто 08 май 2007 18:08


Определено не са виновни хората , освен ако нещо не са удряли по капака на клапаните или да са лягали на мотора... :lol:


Потребителски аватар
koliog
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот koliog » Сря 09 май 2007 17:48


здравейте колеги, засега реших проблема, купих си бензинова помпа от niksi, и пичовете от княжево ми я монтираха почти без пари. Аз не съм разбирач и не ги обвинявам, просто незнаех какво да си мисля тогава, и пуснах тази тема. благодаря на всички.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта