ОБОРОТИ !!!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

ОБОРОТИ !!!

Мнениеот dan40 » Нед 13 май 2007 12:55


Здравейте ! Имам много голям проблем , който газаджията дето ми сложи уредбата неможа да разбере от какво е . Преди 4 дни си сложих чисто нова уредба ЛОВАТО. На следващия ден колата ми започна да се държи странно, оборотите и играят от 800 до 1000 непрекъснато , както на бензин , така и на газ. Преди да я сложат всичко си беше наред , работеше си перфектно. Вчера бях при газаджията и след 2 часа ходене по мъките , така и така неможа да разбере какво и е :( Маха свещи , кабелите провери , въртя изпаритела и пак не се оправи тоя проблем . Накрая я направи на 1000 оборота да работи и тва беше .. но лошото е ,че отвреме навреме пак го прави :( Направо незнам какво да правя . А този майстор уж се води че много разбира , даже той ми прави газта на предишната кола и нямах никакви проблеми , но с тази ... уви . Дайте някакъв съвет какво да правя или каде да я закарам на някой друг газаджия .. ?




Потребителски аватар
nasodotcom
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 13 мар 2006 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nasodotcom » Нед 13 май 2007 13:21


изолирай клапата за топлия въздух, като запушиш маркуча който отива от въздушния филтър към клапата...махни направо и тръбата от колектора до въздушния филтър и след това регулирай газовата...виж тампона на моноинжекцията да не се е спукал при затягането на плочката.


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Нед 13 май 2007 13:31


Значи ако запуша маркуча на филтъра много падат оборотите ?! Направо тръгва да гасне


Потребителски аватар
nasodotcom
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 13 мар 2006 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nasodotcom » Нед 13 май 2007 15:50


говоря да запушиш малкото маркуче, което действа като вакум на една клапа, която е при разклонението за топъл и студен въздух към филтъра...при газова уредба задължително трябва да се изолира има 5 теми за това :!:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта