консултация за ауди S6

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

консултация за ауди S6

Мнениеот niks76 » Пон 14 май 2007 9:06


интересува ма на S6 4.2 куатро 2001г може ли да се сложи газ и ориентировъ4но цена за газовата уредба?
и струва ли си да направя размяна за аудито с пасата си плюс малко доплащане от моя страна?




Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: консултация за ауди S6

Мнениеот Cherepaha » Пон 14 май 2007 9:29


niks76 написа:интересува ма на S6 4.2 куатро 2001г може ли да се сложи газ и ориентировъ4но цена за газовата уредба?
и струва ли си да направя размяна за аудито с пасата си плюс малко доплащане от моя страна?


карай си дизела.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 14 май 2007 9:37


как ще слагаш гаааз на това чудовище
като един мой клиент навремето караше БМВ 740 и реши че няма пари и му тури газ
смееех


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 14 май 2007 9:39


Pichaga написа:как ще слагаш гаааз на това чудовище
като един мой клиент навремето караше БМВ 740 и реши че няма пари и му тури газ
смееех

всеки си избира какво и на какво да го кара......за едни е смешно, за други не ;)


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 14 май 2007 9:44


Ludia написа:
Pichaga написа:как ще слагаш гаааз на това чудовище
като един мой клиент навремето караше БМВ 740 и реши че няма пари и му тури газ
смееех

всеки си избира какво и на какво да го кара......за едни е смешно, за други не ;)

е това е драмата на българина
ако меже да лъскавко ама да е евтинко за подръжка.....

на това се вика - на гол тумбак чифте пищови


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 14 май 2007 9:44


Всичко е възможно, въпросът е дали има смисъл!? Все пак гледах, има едно предаване по Дискавъри, че се поставят газови уредби, при това много качествени, но струват бая пари - ставаше въпрос за Англия, и цената беше около 1500 лири. Не знам колко ще е във Франция, но дори да ти я монтират тук в България, не знам дали ще е най-добрия вариант /по скоро знам, че няма да е/, няма да е евтино, около 1000 евро. Друг е въпросът с качеството и гаранционния сервиз. Все пак кола с такъв двигател за толкова пари, най-добре, ако изобщо се слага газова уредба, да е при белите хора, да можеш да си ползваш гаранцията на място.
П.П: Местя в Автогазови уредби. Моля колегите да се въздържат от изказвания по отношение избора на niks76 - всеки има право на такъв. Питането е техническо и ценово, не естетически-социално.

Последна промяна от dobrin на Пон 14 май 2007 9:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Пон 14 май 2007 9:49


Може да сложиш, тука ще ти струва 1600-700 лева и може да бъде страшно грамотно, даже може да ти скрият и пълначката в резервоара :D . А във Франция на газта литърът колко е и на бензина колко е?


Потребителски аватар
ALiGaToR
Мнения: 407
Регистриран на: Чет 28 юли 2005 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ALiGaToR » Пон 14 май 2007 10:05


Ами ако ще му слагаш газова то тя непременно трябва да е газов инжекцион. Този двигател до колкото знам е 340 коня и е V8 това ще означава, че е 2х4 цилиндъра. Аок обикновенния газов инжекцион за 4 цилиндрови е 1000 лева, то за тази може и да ти поискат 1500 лева. Но като сметнеш при разход 22л/100км градско това ще означава, че на газ може да ти гори 23-25 но както и да го смяташ на газ излиза по-евтино.
Като сметнеш, че тази кола е предназначена за А98 то това ще означава по 2,10лв на литър а газта е 0,91лв, и когато си направиш сметката, работите излизат: Бензин: 46,5лв / 100км и ГАЗ: 22,8лв / 100км (градско).
извън градско пък с тази кола имаш разход 10л/100км(бензин) и да предположим, че на газ е 11-12л/100км, то излиза, че извън града караш на Бензин: 21лв/100км а на ГАЗ: 11лв/100км.
От тези цифри ти си прави изводите след колко километра ще ти се изплати газовата уредба. А както се знае при газовия инжекцион колата запазва динамичните си качества, дори и ги подобрява(съвсем малко), а караш на двойно по-евтино. От тук нататък ти си прави изводите дали си на сметка да си слагаш газова уредба. :wink: 8)


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 14 май 2007 10:10


да, само въпроса остава къде и дали може да се сложи качествено газов инжекцион на това животно.....


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Пон 14 май 2007 10:20


В София не знам, ама в Русе съм виждал майстор, който слага само Тартарини, и е накичил с газ вече няколко стотин хубави возила. Наскоро минах покрай него и слагаха газ точно на една е класа, сравнително нова. При него такъв инжекцион ще струва към 2 бона, ама поне със сигурност ще го е направил както пише по книгите.


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maniak » Пон 14 май 2007 10:42


как ще слагаш гаааз на това чудовище
като един мой клиент навремето караше БМВ 740 и реши че няма пари и му тури газ
смееех

:офф
И икономиката има едно нещо което се казва рационален избор, накратко -Нуждите от блага на един индивид са безкрайни докато средствата за задоволяването им винаги са крайни. За това всички ние се опитваме с лимитираните си средства да задоволим максимално количество от потребностите си. Не виждам защо трябва да дам x2 за гориво след като мога да си карам на газ и с остатъка да задоволя друга своя потребност като автомобила ми запазва динамичните си качества и е по-безвреден за околната среда.
Поради горните причини не съм съгласен с теб.
Стига да е възможно можеш да сложиш газ и на ферари стига това това да носи ползи за теб. В случая с ферари обаче, газта надали ще носи ползи поради това че разхода за гориво е минимална част от цялостния разход по експлоатацията и притежаването на такъв автомобил. Но в случая с автомобилите който масово се карат в България, разхода за гориво е голяма част от цялостните разходи за притежание.
1 година каране на газ = 7дневна почивка за двама на някое готино местенце.
Това е моето мнение по въпроса!


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Пон 14 май 2007 17:40


благодаря за вниманието ,а някои знае ли към кого мога да се обърна за справка -за какъв газов инжекцион да си избера и така нататък
за слагането си е мои проблем(ве4е един път изпитах на гърба си Бг маистори и про4ие
аудито е в мен от 4етири дена за служебна кола и аз знам много добре каква ламя е :wink: но за сметка на това е наистина кола-ме4та
проблема ми е 4е въртя по 100-150км на ден и затова се интересувам за газта
не е нужно да се коментира за соц положение и така нататък-не съм го взел още ,а и не съм решил дали ще е поредната таратаика :wink:
интересува ме евентуално към кого да се обърна за справка за газови инжекциони?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Пон 14 май 2007 17:43


The Red Guy написа:Може да сложиш, тука ще ти струва 1600-700 лева и може да бъде страшно грамотно, даже може да ти скрият и пълначката в резервоара :D . А във Франция на газта литърът колко е и на бензина колко е?
газта е 71 сантима а бензина по4ти 1.50 евро;така 4е 1000 евро се избиват бързо :roll:


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Пон 14 май 2007 19:10


Taртарини или Виали търси.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Пон 14 май 2007 21:52


Без майтап, и аз си го мислих тоя вариант като на niks76 преди 2 седмици, единствено малко узаконяването на уредбата в немецко ме спира...Ама тва е друга тема...

Без мога да подплатя с технически доводи, а само по спомени какво съм си говорил с газаджии: На всяка кола (вече дори и на FSI двигател) може да се сложи газ.

Това Ауди май е с двигателя който те интересува, а тук можеш да видиш за кви коли става въпрос при пичовете в Германия, които ми направиха моето узаконяване.

Като марка газова за такъв двигател в Германия единодушно слагат Принс, ама пак казвам - не мога да го обоснова, ама те тукашните също не пасат трева, та би трябвало да е верен техния избор.

От мене имаш едно смело "Грабвай и бягай!", пък после ще разправяш :D

За инфо: 032 685503 Стоян - тва са БРЦ представителите в Пловдив. Препоръчвам ти направо да кажеш, че се интересуваш за кола за чужбина, защото пред мен правиха едно Волво (С70 май беше) за Англия, та може и та ти кажат как стоят нещата с документи ала-бала. Освен това и частите на газовата са други, ако колата е за чужбина.

Тука даже пише колко е струвала газовата



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта