Голфит и газтта

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
CCCP_FAN
Мнения: 916
Регистриран на: Вто 12 апр 2005 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голфит и газтта

Мнениеот CCCP_FAN » Сря 23 май 2007 9:14


Случи ми се странен проблем, занчи вчера пускам на бензин да запали колата и държи ниски оборотипоскам газта работи нормално,пускам пак бензина и тръгвам.Колата неможеше да върви при натискане на педала на газта до ламарината на бензин колата забива муцуна се едно е на спирачка дависе и някакви други такива необясними работи от какво може да е

Г3 1.6 АБУ




Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Сря 23 май 2007 9:21


Колега проблема ти се нарича адаптация на компютъра, по просто казано компа казва на дюзата да пуска малко бензин защото докато си карал на газ е бил с богати смеси и ламбда сондата е казвала на компа да си намали горивото. Затова сега като минеш на бензин едвам крета. Решението е ламбда симулатор и много добра настройка на газта, има и едно друго но е драстично (изпробвано е) изключваш му ламбда сондата и го оставяш без него, компа неможе да си я намери и минава в режим зададен от завода за работа при повредена сонда, вероятно на бензин няма да е толкова икономична като преди но работи нормално. :whip


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Голфит и газтта

Мнениеот joker » Сря 23 май 2007 9:23


CCCP_FAN написа:Случи ми се странен проблем, занчи вчера пускам на бензин да запали колата и държи ниски оборотипоскам газта работи нормално,пускам пак бензина и тръгвам.Колата неможеше да върви при натискане на педала на газта до ламарината на бензин колата забива муцуна се едно е на спирачка дависе и някакви други такива необясними работи от какво може да е

Г3 1.6 АБУ


При подобна ситуация.....след дълго каране предимно на газ и по-дълъг престой(повече от 24 ч)...1.)запушена дюза на моното....малко бензинец с присъдка за очистване на дюзата
2)автоматичен ключ за бензин/газ понякога задържа и двете клапи отворени и дави колата(ама ти май си с ръчен)
Абе най-вероятно запушена дюза щом го прави само на бензин....


ivo123
Мнения: 1008
Регистриран на: Вто 21 мар 2006 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот ivo123 » Сря 23 май 2007 12:38


на моното дюзата много трудно се запушва.
Подкрепям идеята на колегата по-горе за симулатор, поне съм го изпитал на главата си.


Потребителски аватар
CCCP_FAN
Мнения: 916
Регистриран на: Вто 12 апр 2005 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CCCP_FAN » Чет 24 май 2007 9:30


Ма интересното е че само като е студена е днеска сутринта ми загасна даже а на газ лети.Иначе като ми я слагаха ми сложиха емулатор дето запаметява работата на колата на бензин и после като мина на газ подава на ЕКУ-то записаната информацитя и ми се струва че неможе да е от ЕКУ-то проблема поне аз така мисля


j90
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 27 май 2007 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот j90 » Нед 27 май 2007 21:31


Да не те отчаивам ама може и с това да си караш,рано или късно сложиш ли газ колата не бензин не е същата!
Имах един моноинжекцион така се случи след 2 г.каране на газ и не можаха да го оправят!
сега на карборатора и е същата хава сутрин като я запаля все едно не мога да карам кола прехълцва та нямам думи а на газ пушка от всякаде,тва ми го обясниха че е от плочката която слагат за газта,и така си карам и си свикнах вече,е ене болка за омиралка като се има в предвид разликата в цените на горивата!


Потребителски аватар
LEADER_
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 03 юни 2006 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот LEADER_ » Нед 27 май 2007 21:49


И на мене ми направи тези чалъми ама откачих клемата от акумулатора за около 20 минути,изчистиха се явно грешките които се бяха натрупали и колата се оправи.Сега пак като го направи този проблем така си я лекувам



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта