АГУ за голф 3 1.4мИ АБД

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

АГУ за голф 3 1.4мИ АБД

Мнениеот dj_nako » Чет 24 май 2007 13:42


значи след "лекото" :oops: повишаване на цените на бензина стигнах до извода че и аз трябва да си сложа газова утедба.въпроса ми е кой модел и марка е най-добрия за моята кола.все пак искам колата да си върви и да си гори нормално.кажете и място където ги монтират както трябва защото не искам след слагането на АГУ-то да почна да се боря с проблеми с оборотите,ускорението,разхода.казвайте марка/модел на цялата система и къде има качествен монтаж.ако може колегите от русе,вт,плевен да споделят повечко информация за техните АГУ-сервизи и монтажни центрове.




Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Чет 24 май 2007 23:19


аре ве колеги толкоз ли няма АБД-та с газова


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Пет 25 май 2007 10:40


Колега , аз съм със същия мотор и да ти кажа досега откакто сложих газта имам само 1 проблем - оборотите ! Играят та мамата си джаса , и немогат да разберат от какво е :( Иначе като цяло е добре :) и не бърка толкова в джоба вече :)


Потребителски аватар
Жоро
Мнения: 418
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот Жоро » Пет 25 май 2007 10:45


А бе,по принцип за тоя мотор газовата си е обикновена.Ама за евентуални проблеми после - като гледам из форума май е индивидуално за всеки.В смисъл,че някои са без разни екстри от рода на емулатори,симулатори и т.н. и нямат проблеми,други пък се оплакват - най често от променливи обороти,недобра работа на бензин...Май по-важното е не марката на уредбата,а монтажа.Ако по вашия район няма надеждни майстори гледам,че колегите от София имат доверие на някои хора и сервизи - заслужава си да се разходиш.Те да кажат или колеги от твоя край.


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Пет 25 май 2007 11:06


предложиха ми севиз/монтажен център в Велико Търново.викат му самолета или месноста кадето се намирал тоя сервиз тай се казва.имам съсед който слага 3-та агу на 3-тата си кола и е мн доволен.има ли колеги от вт,или да попитам в подфорум организационен


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 25 май 2007 18:00


Ами колега да ти кажа от погледа ми във форума като качествени дават BRC, Lovato и Landi Renzo
Пак от такива наблюдения не съм видял някой да се оплаква от Landi Renzo изпарител, което не важи за Lovato или BRC...
Landi дава малко по-висок разход (0.5л/100км), но за сметка на това е доста безпроблемен.

А към колегата Dankin - питай Bufka, той имаше същите проблеми, смени моторчето за празен ход и колата заспа ;)


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот luboveliki » Пет 25 май 2007 19:11


аз съм с 1,4 АБД и съм с турска газова "Волтран"!!!!освен тихите обороти на бензин(ниски са-750) нямам оплаквания!!щом ми гори 9/100 газ градско нама какво повече да желая!!!!монтажа е по важен от марката,преди опела беше с италянска(ренцо-ленди) и останових че не марката а монтажа и настройките са от значение!!е с италянската не съм имал никакви ядове ,и още я кара новия собственик без проблеми!!


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Съб 26 май 2007 11:07


Че АБД-то има ли машинка за празен ход ?


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 26 май 2007 11:10


dj_nako написа:предложиха ми севиз/монтажен център в Велико Търново.викат му самолета или месноста кадето се намирал тоя сервиз тай се казва.



Бягай надалеч от Олимпик, абсолютни диваци са, тва от опит мога да ти го кажа, слагах си газовия инжекцион там, после колко ядове съм брал и колко вечери съм стоял до 3 сутринта там - само аз си знам!


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Съб 26 май 2007 12:19


The Red Guy това в вт се казва олимпик така ли?а в русе да предложиш нещо


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 26 май 2007 13:06


В Русе - Стойчо 0898607357 - на международното в посока Бяла, преди бензиностанция Шел. Има едни нови до военното поделение на Ялта - за тях чувам само хубави отзиви. Клаас - в двора на Строителния техникум - лични приятели са ми, ама много зависи кой от майсторите им ще ти прави уредбата - според мен има само двама кадърни. Най-добре се обади на Стойчо, работи сам - едно момче се върти и му помага само, наистина разбира, може малко по-скъпо да е, обаче пипа един път. За него не съм чувал да прави лоши монтажи, всички, които са ходили там са били много доволни! Занимава се само с газови уредби! С нищо друго!


Потребителски аватар
dinko_bonev
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет 30 дек 2005 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dinko_bonev » Пон 28 май 2007 7:46


Ланди Рендзо - вече почти 2 години и да чукна на дърво никакви ядове!!! Разход - много ама много зависи от десния крак на задкормилното устройство!!! Последно засичане извънградско при мнооогооо мързеливо каране (70-80-90), че ми се беше доспало - 5,9 на 100 :lol: ! Доволно нали?!

По въпроса с играенето на оборотите - същия проблем го имах в началото - смяна на централния кобел на делкото и колицата си заспа!!!
Дано Ви бъда полезен!
Поздрави!


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Мнениеот balamata » Пон 28 май 2007 20:53


Аз съм с VOLTRAN и вече 8000км не мога да се оправя с разхода на градско-12,5-13.Мои приятели казват,че ABD-то гори като 1.8,а върви като 1.4 и май ще се окажат прави!


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот luboveliki » Пон 28 май 2007 23:17


АБД-то си гори малко!!!!мойто гори 8-10/100 градско,газова Волтран!!!като ми сложиха газовата гореше 11,5/100,аз си го настроих сам и падна с 3 литра на 100,а си давам доста газ!!!!на комшията е голф 1,8 ABS и е на бензин и му гори 10/100 при доста леко каране(само градско имам в предвид) и крепи колата като бабичка!!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: АГУ за голф 3 1.4мИ АБД

Мнениеот joker » Вто 29 май 2007 11:28


dj_nako написа:значи след "лекото" :oops: повишаване на цените на бензина стигнах до извода че и аз трябва да си сложа газова утедба.въпроса ми е кой модел и марка е най-добрия за моята кола.все пак искам колата да си върви и да си гори нормално.кажете и място където ги монтират както трябва защото не искам след слагането на АГУ-то да почна да се боря с проблеми с оборотите,ускорението,разхода.казвайте марка/модел на цялата система и къде има качествен монтаж.ако може колегите от русе,вт,плевен да споделят повечко информация за техните АГУ-сервизи и монтажни центрове.

Е аз съм от Варна ама нищо-може да съм ти полезен.......Моето газово е BRC с ламбда-контрол(ДВГ 1.8 ABS на поне 260 000 км).Колата върви като луда и разхода на газ е много приличен-11 до 11.5 градско през зимата и 9 л извънградско(при каране със 130-140 км=3700-4000 об/мин)Лято градското пада до 9.5 ,а извънградско до 8.5(това е така защото градско я карам на къси разстояния,а газта много се влияе от температурата на въздуха)Понякога се опитвам да карам до 120 ,ама тя колата така върви,че и по баир нагоре докато се усетя и скоростомера пак прехвърля 130 без да я тормозя.Така,че при по-ниски скорости сигурно и разходът ми на газ ще е по-малък ама не съм пробвал.
Много е важно запалителната ти система да е перфектна от а до я!!!
Във форума има много написано за това,не необходимо да повтарям.
Но определено от този тип газово съм безкрайно доволен(вече 2 години го карам-италианците колко са го карали - не знам?)само наливам газ.....А в динамиката и мощността почти не се усеща разлика с бензина!И нямам никакъв проблем с оборотите и на газ и на бензин ги заковава на 850/мин...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта