проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
dido_1234
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 18 юни 2019 15:40
Автомобил:
Двигател:

проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

Мнениеот dido_1234 » Чет 21 дек 2023 17:20


Здравейте, някой който се занимава с газови уредби може ли да ми даде някакво мнение? Колата забелязах, че сега не иска да превключи на газ, има индикатор за нивото в купето плюс бутон за превключване на бензин когато искам да мина на бензин. Газовия контролер мисля че е Фобос, колата е Seat Alhambra 2.0I . Преди като запаля колата мига индикатора в зелено докато не загрее и сама обръща на газ, в момента мига около 10 секунди индикатора или 14 пъти и угасва изцяло и не обръща на газ. Някакви идеи? Може ли нещо кабел ако се размести по бутилката отдолу да се получава, понеже вчера ремонт ми правиха по задната гума(не съм забелязал преди това дали е спирал индикатора да мига)?




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 21 дек 2023 20:13


Смятам, че е записала грешка щом мига индикатора.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

Мнениеот kris11 » Съб 23 дек 2023 10:23


dido_1234 написа:....Може ли нещо кабел ако се размести по бутилката отдолу да се получава, понеже вчера ремонт ми правиха по задната гума(не съм забелязал преди това дали е спирал индикатора да мига)?

Индикатора за ниво LPG не го гледай, ако бутилката е тороидална и на мястото на резервната гума / оисляване на връзката сноп към бутилката/. Освен това не показва вярно , а е само ориентир.
Не пишеш има ли евроклапан на бутилката .Ако има виж как е положението с проводника към евроклапана


dido_1234
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 18 юни 2019 15:40
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

Мнениеот dido_1234 » Чет 28 дек 2023 14:14


kris11 написа:
dido_1234 написа:...
..


Предполагам, че има някакъв клапан защото като загрее се чува цъкване откъм бутилката и минава на газ. Аз съм с 2 бутилки едната в багажника другата отдолу. Въпроса е че независимо индикатора какво показва не обръща на газ, индикатора мига 10 секунди както нормално и гасне и все едно спират всички процеси по отношение на газ, дори да натискам индикатора нищо не става. Та въпроса ми по-скоро беше контролера как функционира, дали проверява първо тия клапани дали имат обратна връзка към контролера и ако не намери нещо спира процеса, защото отдолу ми ремонтираха друго нещо и да не са разместени кабели нещо? Имам вътре в до двигателя някакъв мап сензор ли е какво е с 2 маркуча от него може ли да е?

Последна промяна от radotom на Чет 28 дек 2023 17:53, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати


Потребителски аватар
turbogti
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: проблем превключване на газ Seat Alhambra 2.0I

Мнениеот turbogti » Нед 14 апр 2024 15:45


Ако контролерът е Фобос, не съм забелязал те да гасят изцяло управляващото копченце. Та, ако е Фобос явно има по-сериозна авария по трасетата и трябва да се прегледа цялото нещо кое как е.

П.П.: Въййй, тя темата малко под 4-ри месечна... Нищо де - има ли развитие?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта