дебит въздух

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

дебит въздух

Мнениеот TURL » Сря 04 юли 2007 17:10


вчера закарах колата да я преслушат на газанализатор, че разхода голям! майстора настрои потенциометъра на моното и показателите и на газ и на бензин паднаха в нормите, също така ми позавъртя и тройника на газта, т.е. намали дебита и ми разправя качвай се сега ще харчи малко и ще върви добре, качвам се аз но колата няма мощност. та "разбирача" хвана и ми залепи лепенки на тръбата на въздушния филтър, да дърпа по малко въздух и колата тръгна както си трябва, та питането ми е на някой правили ли са таквиз пинизи и дали наистина разхода ще падне:?: :?: :?: а иначе си имам ламбда емулатор ако това има значение :D :?: :!: :?:




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Сря 04 юли 2007 17:18


Спокойно колега,с нашита газови уредби е така. Сега върви добре и ще харчи по-малко, но пук като я обърнеш на бензин няма да и стига въздуха


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Сря 04 юли 2007 17:22


тя ако свали разхода на газ при това вървене ще се радвам /13-14.5л/100км. градско/ :lol: , а иначе карах и на бензин не открих разлика отпреди намаляването на въздуха


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 04 юли 2007 19:00


TURL написа:тя ако свали разхода на газ при това вървене ще се радвам /13-14.5л/100км. градско/ :lol: , а иначе карах и на бензин не открих разлика отпреди намаляването на въздуха
леле,къв е бил тоя разход ве колега.Аз немога да изхарча повече от 9/100 с ръчкане :shock


Потребителски аватар
IVD
Мнения: 352
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот IVD » Сря 04 юли 2007 19:04


LILO&STICH написа:
TURL написа:тя ако свали разхода на газ при това вървене ще се радвам /13-14.5л/100км. градско/ :lol: , а иначе карах и на бензин не открих разлика отпреди намаляването на въздуха
леле,къв е бил тоя разход ве колега.Аз немога да изхарча повече от 9/100 с ръчкане :shock


Ами 13-14 на ръчка си е много добре :lol: Ама зависи и от размера на ръчката :lol:


Потребителски аватар
olele39
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 17:32
Автомобил: Sharan
Двигател: AUY 4motion
Местоположение: СОФИЯ Мл.1

Мнениеот olele39 » Сря 04 юли 2007 19:54


Лепенката е стар и изпитан трик. Ако колата ти "дърпа" и на високи обороти всичко е ОК!


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Чет 05 юли 2007 1:00


olele39 написа:Лепенката е стар и изпитан трик. Ако колата ти "дърпа" и на високи обороти всичко е ОК!

тя сега повече на високи обороти дърпа, а преди беше точно обратно, дърпа до 2000 и след това пак започва от 3000


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дебит въздух

Мнениеот joker » Чет 05 юли 2007 11:32


TURL написа:вчера закарах колата да я преслушат на газанализатор, че разхода голям! майстора настрои потенциометъра на моното и показателите и на газ и на бензин паднаха в нормите, също така ми позавъртя и тройника на газта, т.е. намали дебита и ми разправя качвай се сега ще харчи малко и ще върви добре, качвам се аз но колата няма мощност. та "разбирача" хвана и ми залепи лепенки на тръбата на въздушния филтър, да дърпа по малко въздух и колата тръгна както си трябва, та питането ми е на някой правили ли са таквиз пинизи и дали наистина разхода ще падне:?: :?: :?: а иначе си имам ламбда емулатор ако това има значение :D :?: :!: :?:

Е сега вече ще си имаш проблеми!!!как така газаджия ще ти пипа
TPS-а!!!!!!!Считай ,че ти се е прецакал цялостния реглаж на автомобила!!!Потенциометъра(или TPS) се регулира само на специален уред....във Варна само 1 човек има такъв стенд!Даже на моргата инжекционите втора ръка ги продават комплект с потенциометъра(пломбиран заводски) точно по тази причина.....трудната настройка!!!
този майстор заслужава да му строшиш тиквата ,но поне си поискай парите обратгно...
А сега!!!!Сега търсиш Елкон с декодер и стенд за реглаж на TPS-a нов реглаж на бензин ,проверка на цялата система по запалването,реглаж на газовото(ама само на него!!!!!-на газаджия няма да даваш да ти пипа друго.......иначе някои от тях изпадат в инженерен делир и пипат с пакостливи присти навсякъде из ДВГ......същински полтъргайсти да знаеш.....)
Този джуркан боб аз го изядох два пъти докато колата ми беше още на 1 месец.....сега чакам двамата прословути майстори(Вангел-на ул.Калитин и Людмил-до автошколата.....да ги знаят Варнеските колеги!) да дойдат при мен та да им направя 3-кратна промивка на рекутма със сапунка.....за свежест на мислите.....
TPS-а е като жената в цикъл.....не се пипа ,защото не се знае какви ще са реакциите му......


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Чет 05 юли 2007 17:49


нямаше как, всичко беше с пъти над нормата/според газанализатора/, засега колата върви доста добре и на газ и на бензин.
"майстора" се води диагностик а не газаджия, не, че го знам що за стока е :lol: същия ми каза, че потенциометъра не ми е от VW и го позавъртя с цел да обедни малко сместа /беше МНОГО богата/, свещите бяха черни та черни :?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пон 09 юли 2007 13:38


TURL написа:нямаше как, всичко беше с пъти над нормата/според газанализатора/, засега колата върви доста добре и на газ и на бензин.
"майстора" се води диагностик а не газаджия, не, че го знам що за стока е :lol: същия ми каза, че потенциометъра не ми е от VW и го позавъртя с цел да обедни малко сместа /беше МНОГО богата/, свещите бяха черни та черни :?

Извъртя го на ръка?????И оттам ти коригира газовата смес??И как моля ще ти бъде потенциометъра от друга кола а не от Голф и то точно 1.8 ABS??????Това,че колата ти върви по-добре от преди не означава ,че всичко е в нормите!!!!
NIKSI ,уважаеми... хайде намеси се.....после се сърдиш,че има майстори за псуване!!!!!Този майстор за какво е.....може би за плътски контакт в непригодено за целта телесно отвърстие!!!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта