Като пусна климатика понякога гасне!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Като пусна климатика понякога гасне!

Мнениеот The Red Guy » Вто 10 юли 2007 18:08


На моята баба имам и климатик и когато е студена (не е загряла) и пусна климатика (винаги го пускам когато съм на газ след като съм тръгнал да карам вече - да речем по права улица на скорост) и освободя от скорост и загива. Забелязях даже напоследък - 2 пъти ми се случи, да запаля трудно след такова нещо (ама трудно, даже се оплаших, че ми е заминала бобината). На бенз всичко е наред, без климатик на газ върви идеално. Някви идеи имате ли от какво може да е?




Потребителски аватар
megalodon
Мнения: 883
Регистриран на: Чет 18 яну 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот megalodon » Вто 10 юли 2007 19:23


Правил ли си центровка скоро. Запали и включи всички консуматори (фарове, реотани, аварийни и т.н.) да видиш дали ще паднат много оборотите.
Пробвай с реглаж, ако не стане незнам, който има друга идея да сподели :)
Успех


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 10 юли 2007 19:32


По колата всичко си е ок, миналата седмица минах през КТС тестера, НЯМАМ НИКАКВИ КОНСУМАТИВИ ЗА СМЯНА! ВСИЧКИ СА НОВИ И РАБОТЯТ ИЗПРАВНО!


Потребителски аватар
seikon
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот seikon » Вто 10 юли 2007 19:49


Колега аз съм със същия мотор и ми прави впечатление понякога, че като включа климатика дали на газ или бензин се замисля малко. Дали да вдигне оборотите, щото моите без клима са 650, а с 900 и от там се мъчи понякога да ми гасне. Но неподбира гас или бензин. Инъче като подам няколко пъти гас и се вдигат.


Потребителски аватар
Mega
Мнения: 444
Регистриран на: Чет 01 юли 2004 17:11
Автомобил: VW Bora 1.8 - 4Motion
Двигател: AGN - 125
Местоположение: София
Контакти:

Има решение ...

Мнениеот Mega » Вто 10 юли 2007 20:15


Колега и аз имах този проблем. Първо ми кажи, климата оригинална ли е или е монтирана допълнително?


При мен беше така и накря проблема се оказа в това, че има едно краче на компютъра на колата, което получава 12 волта когато се включи климатика и леко покачва оборотите. При мен не беше свързано и колата гаснеше при включена клима. Просто двигателя не може да компенсира оборотите толкова бързо при изключване от скорост! Та свързах си го и всичко се оправи :)


Темата я има дискутирана даже пише кое краче на комп-а е, излиза при бушоните като кабелче с накрайник!


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 10 юли 2007 20:47


Oригинално монтиран е, не е допъкнително слаган. Това, коеот ти ми пишеш е, ако не е допълнително слаган, нали? Тези "крачета" - за клемореда на еку-то ли става въпрос?
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 5&start=15 - май е тва.

Да, ама моят климатик е фабричен. Остават според мен два варианта - бедна смес и температурен датчик (според vaskoto_1). Мерси, колега. Други мнения....


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Сря 11 юли 2007 19:22


Бедна смес :)


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Сря 11 юли 2007 20:15


Eeeeeee, човек, чаках ти да се изкажеш (уважам мнението ти по ? свързани с газови уредби, досега всичко, което си казвал, е имало резон в него). Днес се убедих в това. Темп. датчик си е ок, на бензин е много спокойна, на газ без климатик също. Другата седмица ще се повозя с лаптопа в колата да видим кога е бедна и колко трябва да се пипне.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Сря 11 юли 2007 22:51


Резонът - температурният датчик с какво по-точно ще ти влияе на сместа на газ? :)
На бензин - ок , но на газ? :idea:


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Сря 11 юли 2007 22:58


Koлата е с газов инжекцион - темп. датчик, ако не е в час ще лъже компа, че е топла, а тя всъщност ще е студена. И от там може да идва гасненето (вчера с vaskoto_1 стигнахме до там, по-точно той :) )


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Чет 12 юли 2007 7:21


Ами колега измериго тоя темп. датчик да видиш доло горе дали в граници му се изменя съпротивлението!


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 12 юли 2007 7:27


Какво става при мен...да кажем голфа го галят летните лъчи на слънцето,нагряват го яката.Влизам аз,паля,той си пали на бензин,троника усеща каква е работата - 60 градуса в купето а и напича и решава,че ще се включва.Газовата се включва след 5 сек работа на бензин,при условие,че темп.на антифриза е над 35 градуса,а тя е над тази стойност.Компресора на троника и той се включва около 4,5-5 сек след запалване на автото.И така ми се е случвало 2-3 пъти да угасна на свободен ход, и после,което е най-странното в първите моменти след запалването отново държи някакво странни обороти,после се усеща и се оправят нещата.Затова при такова палене леко форсирам на място - до 1100-1200 оборота докато всичко се включи и газта и троника.


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Мнениеот titi7707 » Пет 13 юли 2007 21:16


интересни мнения но при мен също се чуди при вкл. на климата и след 5сек. си нормализира оборотите!при изключване пак за няколко секунди пък държи над 1000 об. и след това падат на 850!възможно ли е това краче на компа да не е закачено и от там да идва това чудене какво да прави с оборотите!климата е слагана допълнително!на бензин направо гасне като вкл. климата!прочетох темата за този проблем ще видим какво става!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта