ТАП при газов инжекцион???

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
chobi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

ТАП при газов инжекцион???

Мнениеот chobi » Вто 10 юли 2007 18:47


Здражейте колеги! Преди около месец си сложих ГИ Фобос Голф 3 1.6 АЕЕ, но нещо не ми харесва динамиката при високи обороти и при рязко подаване на газ. Ходих няколко пъти на реглаж но ефект почти няма. На бензин работи перфектно, никакви забележки. Та ми минава еротичната мисъл да сложа ТАП. Доста четох и навсякаде казват че имало ефект. Ако някой вече се е сблъсквал със същия проблем нека сподели...!!!




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Вто 10 юли 2007 18:50


Газаджиите,които ми слагаха инжекциона,ми казаха,че ТАП се слага предимно на CNG,за LPG нямало смисъл.При мен специално сигнала на бобината се подава от газовия компютър и предполагам,че то си има вграден аванс процесор,НО може и да греша.

Иначе на бензин авансът се наглася,според показанията на knock-сензора,разположен на блока.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Мнениеот Ivo_ » Вто 10 юли 2007 21:45


Скъпите италиански модели на газовите ижекциони със сигурност имат ТАП, но тези по-евтините ме съмняват.
Аз също съм се замислил за моя, но и така върви доста прилично, и още съм на 2. Друг ефект за който съм чел, е икономията на гориво поради по-доброто изгаряне.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Сря 11 юли 2007 8:39


Ivo_ написа:....... Друг ефект за който съм чел, е икономията на гориво поради по-доброто изгаряне.



освен това се намалява нагара нагара на клапаните и леглата им, и ако не се лъжа ТАП-а предотвратява гърмежите.


Потребителски аватар
chobi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот chobi » Сря 11 юли 2007 17:19


А някой с опит ще ми каже ли кой е по-удачният вариант за Голф 3 1.6 АЕЕ: ТАП на Рунел или Джетспарк?


qnis3
Мнения: 328
Регистриран на: Пон 20 ное 2006 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот qnis3 » Нед 15 юли 2007 15:40


Нито един от двата.


Потребителски аватар
chobi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот chobi » Нед 15 юли 2007 17:00


Защо? Някакъвв аргумент? Или може би от опит?


qnis3
Мнения: 328
Регистриран на: Пон 20 ное 2006 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот qnis3 » Нед 15 юли 2007 20:39


Почети мало тук http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... =%D2%C0%CF и на доста други места из форумите ще събереш доста информация.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Danny boy » Нед 15 юли 2007 21:11


ако караш със скапана газ ко ще и 100 тапа да сложиш пак ще върви зле.Аз като зареждам на различните газстанции всеки път си донастройвам сам газовото за вървеж щото всеки път пропорцията различна,ужас остава да се премирим особено сега кога е сезона на отпуските горивата са под всякакво ниво


Потребителски аватар
seikon
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот seikon » Пон 16 юли 2007 19:29


Колега аз съм със същия двигател и ГИ на Фобос гас. Според мен имаш нещо проблем в настройките. Моята е монтирана в Шумен и смея да твърдя, че колата е фурия даже и с включен климатик. Виж тоя дето ти я монтирал да си пооправи настройките, а не да дава автоматични такива. Значи аз присъствах на настройката на моята отне им повече от час и половина но сега съм много доволен и разхода е добър около 7/100 газ при условие, че несъм по бавните работи. Ако имаш проблеми ще ти дам номера на моя газаджия в Шумен смятам, че ще останеш доволен. Нищо друго не ти трябва просто добри настройки.


Потребителски аватар
chobi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот chobi » Пон 16 юли 2007 21:13


Колеги днес си монтирах ТАП на Runel. Настроих го на +5 градуса предварение. Ефект определено има. Колата набира добре и вървежа се подобри значително. За разхода все още не мога да кажа нищо. Повече инфо след няколко дена. Само не знам дали са достатъчни 5 градуса. Някой препатил може ли да каже?


Потребителски аватар
chobi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 7:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот chobi » Чет 19 юли 2007 9:45


Последно инфо относно ТАП на Runel. Разхода градско падна с около литър, навън е почти същия както преди, вървеж определено по-добър. Първоначално след монтажа леко ми се заклащаха тихите обороти но след ден, два всичко се оправи. Изглежда компа се самообучи и всичко си дойде на мястото. Един съвет относно монтажа: кабелите от ТАП-а към датчика на Хол задължително се запояват на връзките и се екранират ( аз го направих с лента алуминиево фолио за готвене). Успех



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта